Loading

Ubytování ve Slušovicích

(1 objekt + 20 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Slušovice

Slušovice, v obci / ve městě
Dokonalá rodinná rekreace s bazénem

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Slušovice 3,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Chata Hvozdná

Hvozdná (Slušovice 4,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Penzion na Jurém

Zlín (Slušovice 5,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Penzion Regina

Kašava (Slušovice 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Slušovice 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Slušovice 7,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Penzion 66

Fryšták (Slušovice 9,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování nedaleko Zlína!

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín) (Slušovice 11,3 km vzdušně), na samotě...
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty

Ubytování Sisi

Pozlovice (Slušovice 14,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Pohodlné ubytování nedaleko Luhačovic
1 - 21 / 21

Slušovice

Slušovice 1

Za pohodou a klidem na malebné Zlínsko

Zlínský kraj si turisté oblíbili kvůli jeho krásné přírodě, památkám i nápaditému folklóru. Přesně toho všeho se Vám vrchovatou měrou dostane i ve Slušovicích. Ty jsou součástí okresu Zlín a už jen čekají na to, až je přijedete objevit.

Slušovice se nacházejí ve značně rozmanité krajině. Z jedné strany je obklopují hustě zalesněné kopce, z druhé zase úrodná a zemědělsky velmi cenná nížina. Také jimi protéká říčka Trnávka a Dřevnice. Druhá zmíněná se vlévá do Slušovické přehrady.

Projít se můžete i k nádrži Ostrata, která je učiněným rájem všech rybářů. Pokud byste se spolu s partnerem či dětmi nudili, jistě si rádi vyrazíte k Pulčínským skalám, na které navazují Čertovy skály. V případě, že byste chtěli poznávat i zákoutí některého z okolních měst, po napojení se na hlavní silnici brzy stanete ve Zlíně, Vizovicích či Vsetíně.

Slušovice – tam, kde vřela krev

První písemná zmínka o Slušovicích se vynořuje ze tmy ve 2. polovině 13. století. Od počátku jejich vzniku se jednalo o malé městečko, jehož historie byla propojená s nedalekým hradem Lukov. Z pramenů ovšem plyne, že život místních nebyl ani trochu poklidný. Významnějším střetem v těchto končinách byla bitva, ve které se setkaly vojenské síly olomouckého biskupa s husitským vojskem.

V 17. století se navíc Slušovicemi prohnalo divoké občanské povstání. Co nezničili zdejší usedlíci svými zásahy, o to se postarala pruská armáda. Kvůli ní málem Slušovice lehly na popel. Zlaté časy přišly až po 2. světové válce, kdy se většina lidí začala zabývat kolektivním zemědělstvím. Dnes jsou Slušovice jedním z menších, zato velmi významných turistických středisek v oblasti Zlínska.

Slušovice 2

Tohle Vám nesmí uniknout!

Nejvýraznější památku představuje kostel Narození sv. Jana Křtitele, jehož kořeny sahají do počátků 19. století. Když do něj půjdete, určitě se zastavte u jednoho z obrazů, kterému se říká Matka lásky hodná. Ten je jediným fragmentem původního kostela, který byl silně poškozený požárem.

V sousedních Hrobicích vystoupejte na vyhlídku Čertí kopýtko nebo si odpočiňte v odlehlejším altánu. Výlet si můžete protáhnout až do Držkové, kde na Vaši návštěvu čeká Muzeum dřevěného porcelánu.

Během několika minut stanete v rušném centru Zlína. V něm objevíte Muzeum jihovýchodní Moravy, zámek a Památník Tomáše Bati. Jen kousek od něj je také vila Jana Antonína Bati a moderní kašna. Za zvážení rozhodně stojí i celodenní výprava do Zoologické zahrady Lešná, ve které je i stejnojmenný romantický zámek.

Pokud Vám zbude dostatečné množství času, jeďte se podívat na zříceninu hradu Lukov. Velmi populární je také zámek Lešná u Valašského Meziříčí a zřícenina hradu Helfštýn. Zhruba půl hodina Vás dělí i od Kroměříže. V ní si projděte zámek s rozlehlou zahradou, zámecký ZOO koutek a v neposlední řadě také Květnou zahradu. Jak jistě víte, ta je zapsaná na světovém kulturním seznamu UNESCO. To ji samo o sobě řadí k jedněm z nejvýznamnějších pamětihodností u nás.

Kde se věnovat sportu?

Kromě již zmíněného rybaření můžete z města plánovat pěší i cyklistické výlety. Je v něm také fotbalové hřiště a dostihový areál s malým golfovým hřištěm. Naprostou samozřejmost představuje atletický ovál. V nedaleké Hvozdné si zahrajete i tenis a squash. Ve Zlíně je několik tělocvičen, multifunkčních hřišť a fitness studií. Kdo bude mít během letní sezóny zájem, vykoupe se na některém z koupališť nebo se projede s instruktorem na koni.

Slušovice 3

Pokud přijedete do Slušovic lyžovat, stačí, abyste vyjeli do Ski areálu Trnava. Velmi vyhledávaný je také Ski areál Troják. Bavit se budete i v případě, že vsadíte na lyžařský areál Tesák nebo na Ski areál Rusava. Za Vizovicemi provozuje svou činnost i SKI Pozděchov. Pro hokej a lední bruslení se skvěle hodí ledová plocha ve Zlíně. V nížinné oblasti Slušovic jde navíc nerušeně běžkovat.

Dostupné ubytování ve Slušovicích

Ve Slušovicích turisté najdou cenově dostupné penziony, apartmány i hotely. Poloha města, která je dál od frekventovaných silnic nahrává i pronájmu chalup a lesních chat. Stranou od centra objevíte i prázdninové domy, které jsou velmi oblíbené u větších skupin cestovatelů. Kdo však preferuje domácké prostředí, tomu budou maximálně vyhovovat cenově dostupné priváty.

Ve Slušovicích na Vás čeká velká spousta zábavy a zajímavých zážitků. Dobrou zprávou je, že se v nich vyřádí i zapálení sportovci. Jsme si jistí, že své dovolené v této destinaci nebudete litovat.