Loading

Ubytování v Pozlovicích

(1 objekt + 19 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Sisi

Pozlovice, na okraji obce / města
Pohodlné ubytování nedaleko Luhačovic

Hotel Harmonie

Luhačovice (Pozlovice 1,4 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Harmonie pro tělo i duši

Lázeňský léčebný dům PRAHA

Luhačovice - Pražská čtvrť (Pozlovice 2,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Lázně s ubytováním

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín) (Pozlovice 2,2 km vzdušně), na samotě,...
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty

Penzion Monika Luhačovice

Luhačovice (Pozlovice 3,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s domácí atmosférou, v centru

Penzion Stella

Luhačovice (Pozlovice 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Útulný rodinný penzion blízko centra

Penzion Růža Luhačovice

Luhačovice (Pozlovice 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Útulný penzion v centru lázeňského města

Penzion Karina

Luhačovice (Pozlovice 3,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Pohodlné pokoje v centru Luhačovic

Ubytování Petr Dynka

Luhačovice (Pozlovice 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Příjemná relaxační dovolená ve vilce

Penzion na Jurém

Zlín (Pozlovice 11,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku
1 - 20 / 20

Pozlovice

Pozlovice 1

Pozlovice městys na hranici CHKO Bíle Karpaty

Městys Pozlovice najdete na mapě Zlínského kraje 28 km jihovýchodně od okresního města Zlín. Lázně Luhačovice leží 4 km na jih, Vizovice 20 km na sever a Uherský Brod 16 km na jihozápad od Pozlovic.

Pozlovice se rozkládají na jižním okraji Vizovické vrchoviny na hranici CHKO Bílé Karpaty. Patří do jedné z deseti oblastí s nejlepším životním prostředím v České republice. Podhorský charakter jim dodávají okolní kopce a lesy. Obcí protéká Pozlovický potok.

První písemná zmínka o Pozlovicích pochází z r. 1412. V roce 2001 byly zařazeny na seznam lázeňských míst v ČR. Dnes mají charakter lázeňského městečka s kulturním a sportovním zázemím nejen pro své stálé obyvatele ale i pro návštěvníky, kteří zde hledají a najdou klid a pohodu, relaxaci i zábavu.

Nechte se zlákat k procházce Pozlovicemi i okolím

Dominantou obce je kostel sv. Martina z r. 1642, který je ohrazen a obklopen starobylým hřbitovem. K památkám obce patří i stavení Martincova mlýna z 12. století, kříž nad mlýnem ze 17. století, socha sv. Jana Nepomuckého a několik božích muk v obci či na jejím okraji.

Pozlovice spadají do turistické oblasti Luhačovického Zálesí. Vydejte se tedy po naučných stezkách, které vás zavedou do míst opředených tajemnými bájemi a pověstmi. Jedna naučná stezka Vás zavede do obce Podhradí, vzdálené 1 km na sever od Pozlovic. Na jejím konci navštivte Ekopark Starý Světlov. Rázem se ocitnete ve světě her, poznání a zábavy. Po odpočinku a hře se vydejte ke zřícenině hradu Starý Světlov. Podobné místo pro děti a dospělé najdete ve městě Slavičín, asi 13,5 km na jihovýchod od Pozlovic – Pivečkův lesopark. Je to atraktivní klidová zóna v Slavičíně zasazená do lesního prostředí, slouží k odpočinku, rekreaci i sportovnímu vyžití.

Jestliže patříte k vyznavačům cyklistiky a máte rádi adrenalin, vydejte se na kole po Komoneckých stezkách, po krkolomných bikerských místech v Luhačovickém Zálesí. Terén je zde vcelku náročný, rychlé sjezdy střídají prudké výjezdy, takže je vhodný spíš pro zdatnější cyklokrosaře. Klidnějším aktivitám se můžete věnovat na zdejších in-line stezkách. Ta nejhezčí vede kolem Luhačovické přehrady.

Pozlovice 2

Zajímáte-li se aspoň trochu o folklór, určitě byste si neměli nechat ujít pozoruhodnou etnografickou expozici zaměřenou především na tradiční krojeKelníkách – nejmenší obci v regionu. Podobná expozice je k vidění v samotných Luhačovicích.

Najdete zde Muzeum Luhačovického Zálesí, které je centrem poznávání historie a kulturních tradic regionu. Představí Vám Luhačovice jako centrum tradičního národopisného regionu i jako místo s výskytem léčivých vod a rozvíjejícím se lázeňstvím.

Aspoň jeden celý den si vyčleňte na návštěvu Luhačovic. Toto město je skvělým tipem na aktivní odpočinek ve všech podobách a všech ročních obdobích. Pochopitelně nejatraktivnější jsou zejména v létě svými kolonádními koncerty, hudebními a divadelními festivaly.

Lázně Luhačovice se zaměřují na léčbu onkologických a nervových onemocnění, nemocí a poruch látkové výměny, dýchacího, trávícího a pohybového ústrojí. Samozřejmostí je i poskytování regeneračních a relaxačních pobytů.

V katastru Pozlovic se rozkládá Luhačovická přehrada, zvaná také Pozlovická přehrada, která je využívána k sportovním, rekreačním účelům a rybolovu. Nejvhodnější místo ke koupání nejblíž k Pozlovicím je koupaliště Duha. Letní aquapark zas najdete blíž Luhačovicím. Za nepříznivého počasí nebo během zimní dovolené můžete využít Městskou plovárnu Luhačovice, která je celoročně otevřená nebo Aquapark Delfín Uherský Brod.

Trávíte-li v Pozlovicích svou zimní dovolenou, můžete si být jisti, že nebudete o nic ochuzeni ani v tomto ročním období. V okolí obce se nachází dostatek míst k procházkám zimní přírodou, a pokud si chcete užít víc aktivního pohybu, najdete tu i plno upravených tras pro běžecké lyžování. Chcete-li raději na sjezdovky, v oblasti Bílých Karpat máte tu možnost ve Ski areálu Svah Zlín, 30 km na jih ve Ski centrum Bíle Karpaty či Lyžařském areálu Štrbáň u obce Strání. V oblasti Javorníků, asi 30 km na sever od Pozlovic, si dobře zalyžujete v Lyžařském středisku Ski klub Trnava.

Pozlovice 3

Možnosti ubytování v Pozlovicích

Pozlovice sice jsou městys, takže něco mezi obcí a městem, ale tím, že jsou vyhledávaným lázeňským místem a navíc propojeným s lázněmi Luhačovice, ubytovacích zařízení tu najdete víc než dost. Ať už jsou to hotely, penziony či apartmány, které nabízejí pohodlné až luxusní ubytování s možností stravování a různé doplňkové služby, velmi oblíbené jsou například pivní lázně. Vyzkoušet můžete i ubytování v soukromí či chatách a chalupách. Na okraji Pozlovic, hlavně v okolí přehrady budete mít k dispozici kempy a ubytovny.

Takže jestli jste se ještě nerozhodli, kam na další dovolenou, ať už letní nebo zimní, neváhejte dlouho a zajistěte si pobyt v Pozlovicích, lázeňském městečku v Luhačovickém Zálesí. Najdete tu klid a pohodu, možnosti pro pasivní či aktivní odpočinek uprostřed malebné přírody a další skutečnosti, které Vás donutí se sem v budoucnosti vrátit a pobyt si zopakovat.

Názory a doporučení

Silvie Machalová (ubytovatel) 6.1.2020
Pozlovice se nachází v těsné blízkosti Luhačovic. Pozlovice jsou skvělé v tom, že máte vše na dosah - Lázeňské náměstí s kolonádou (10 minut chůze), na přehradu (10 minut chůze), v obci můžete využít veškerých služeb, které byste mohli během pobytu potřebovat - restaurace, wellness, masáže, bazén, víceúčelové hřiště, inline, rybaření, využít půjčovny loděk, kol, koloběžek, padlleboardů ... u nás vám prostě nic chybět nebude. Pozlovice navazují na Luhačovice, takže se do Luhačovic dostanete pěknou procházkou a nemusíte ani řešit složité parkování v lázeňském městě. 100 metrů od domu máme zastávku městské hromadné dopravy, což je ideální i pro ty, kteří přijedou jinak než autem.