Loading

Ubytování v Podhradí (okres Jičín)

(1 objekt + 28 objektů v okolí 25 km)

Vila Český ráj

Podhradí (okres Jičín), v obci / ve městě
TOP ubytování s bazénem, vířivou vanou

Chalupa Holín

Holín (Podhradí (okres Jičín) 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Prachovské skály

Chata Na Samšině

Samšina (Podhradí (okres Jičín) 7,0 km vzdušně), na okraji o...
Luxusní chata s vířivkou a saunou

Ubytování v Českém ráji

Holín (Podhradí (okres Jičín) 7,1 km vzdušně), na okraji obc...
Klidná dovolená v Prachovských skalách

Apartmány Libuň

Libuň (Podhradí (okres Jičín) 8,8 km vzdušně), na okraji obc...
Ubytování s bazénem, hřištěm a altánkem

Chata Tužín

Radim (okres Jičín) (Podhradí (okres Jičín) 10,6 km vzdušně)...
Dřevěná chata na polosamotě u lesa

Chalupa u lesa Kovač

Kovač (Podhradí (okres Jičín) 11,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Chalupa u lesa v blízkosti Českého ráje

Ubytování v soukromí Lesovna Sobotka

Sobotka (Podhradí (okres Jičín) 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování u zámku v Českém ráji!

Chalupa u Holanů

Sobotka (Podhradí (okres Jičín) 11,3 km vzdušně), na okraji...
Chalupa s vnitřním bazénem

Penzion Recall

Troskovice (Podhradí (okres Jičín) 11,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Stylové ubytování v klidném prostředí
1 - 29 / 29

Podhradí (okres Jičín)

Podhradí (okres Jičín) 1

Potkali se u Jičína

Jste duší městský člověk a představa toho, jak trávíte prázdniny na venkově je pro Vás jednoduše nemyslitelná? Případně, jezdíte na venkov rádi, ale bojíte se, že Vám bude během dovolené něco chybět?

Pak asi neexistuje nic jednoduššího, než abyste si za cílovou stanici určili obec, která je blízko velkého města a zároveň je dostatečně odlehlá, aby Vás v ní nikdo nerušil. Přesně to je případ obce Podhradí. Ta se nachází v Královéhradeckém kraji a jako taková je součást okresu Jičín.

Podhradí není na první pohled vůbec ničím zvláštní. Leží na úpatí kopce Veliš a ze všech stran ho obklopují pole a sem tam hustý les. Když vyběhnete z jeho katastrálního území ven, během mrknutí oka stanete u Ostruženských rybníků. Na ně navazuje přírodní památka svatá Anna a Prachovské skály. V případě, že si uděláte dost času, dojdete v nich až k Oborským lukám, které si Vás podmaní svou divokou krásou. Bavit Vás bude i Císařská chodba, skalní útvar Gorila nebo Hlaholská vyhlídka. Pokud by Vás to táhlo do ruchu civilizace, téměř za okamžik přijedete do okresního Jičína. Kousek je i Kopidlno a Sobotka.

To městečko pod hradem - Podhradí

O dnešním Podhradí hovoří jen velmi málo pramenů. Jediná dostupná informace se týká jeho založení, které se datuje do 2. poloviny 16. století. Také víme, že je spojeno s dalšími obecními částmi - Čejkovice, Hlásná Lhota, Šlikova Ves a Vokšice. Je nad slunce jasné, že historie Podhradí bude do značné míry ovlivněna existencí hradu Veliš. Byl jedním z nejvýznamnějších hradů v této oblasti. Domníváme se, že většina lidí se živila prací v jeho službách. Okolní terén nahrává i zemědělství a lesnictví. I přesto, že věhlasný hrad Veliš už dávno odvál čas, Podhradí z jeho slávy těží ještě dnes.

Kam si zajet na výlet?

Než se pustíte do objevování vzdálenějších památek, rozhodně se porozhlédněte po těch ze samotného Podhradí. Vaše první kroky by měly mířit k již zmíněné zřícenině hradu Veliš, ze které se zachovalo jen velmi malé množství fragmentů. Proto se nezapomeňte před cestou podívat na to, jak původní hrad přibližně vypadal. Pak budete mít z celé výpravy úplně jiný prožitek.

Podhradí (okres Jičín) 2

Dále tu narazíte na kapli Andělů Strážců, sousoší se sv. Janem Nepomuckým, sousoší s Kristem Eupatorem a na boží muka. V Čejkovicích je malá kaple. Hlásná Lhota má naopak monumentální loretu, která se tyčí na jednom z kopců. Vokšice mají bohužel veřejnosti nepřístupný zámek.

Rozhodně neuděláte nic špatného, když si vyjedete i k dalším hradům a zámkům v okolí. Velmi atraktivní je například hrad Pecka, ale i méně známý zámek Staré Hrady. Sázkou na jistotu je hrad Kost a zřícenina hradu Trosky. Kousek od Sobotky je také velmi originální kulatý zámek Humprecht. Kdo touží po zámku se vším všudy, ten by si měl rovnou naplánovat cestu k zámku Dětenice, který v sobě snoubí to nejlepší z české zámecké kultury.

Jestli jste přijeli jen na krátký čas, nebo Vaše děti nesnášejí dlouhé jízdy autem, schůdnou variantu pro Vás představuje Jičín. V něm je Rumcajsova ševcovna. Ta Vás přenese do světa tohoto známého pohádkového hrdiny. Také se nezapomeňte zastavit v Rumcajsově světě Radka Pilaře. Trochu poučnější program Vás čeká v Regionálním muzeu Jičín. Na Vašich rodinných fotografiích se bude též hezky vyjímat Valdická brána, kašna se sochou Amfitrité a celé Valdštejnovo náměstí.

Sportovní aktivity v Podhradí

V Podhradí je pouze jeden tenisový kurt. Proto si vezměte kolo nebo alespoň kvalitní boty, které jsou vhodné pro absolvování delších pěších túr. Hodně aktivit Vám nabídne i Jičín. Je v něm atletický ovál a Sportovní zařízení města Jičín. To v sobě sdružuje fotbalové hřiště, atletický stadion, tenisové kurty a víceúčelové hřiště. Nechybí tu ani tělocvična a fitness studio.

Kdo by se rád trochu zchladil ve vodě, tomu se bude líbit na venkovním koupališti Kníže. Vodních radovánek se nemusíte vzdát ani za horšího počasí. Během chvíle se přesunete do Aqua Centra Jičín, které Vám nabídne i služby spojené s wellness. Dáváte-li přednost komornějším druhům zábavy, naplánujte si bowlingový turnaj v místní hale.

V zimě si zabruslíte na ledové ploše zimního stadionu Jičín. Pokud preferujete kvalitní lyžovačku, během půl hodiny se dostanete ke Ski areálu Plavy a Skiareálu Šachty. Asi hodinu daleko je i vyhledávané lyžařské středisko Špindlerův Mlýn, ve kterém si pronajmete sněžný skútr. Také je v něm k vyzkoušení tak trochu adrenalinový snowtubing.

Podhradí (okres Jičín) 3

Dostupné ubytování v Podhradí

I přes svou výhodnou pozici je v Podhradí jen několik ubytovacích kapacit. Vybrat si můžete plně vybavený apartmán, ale i prázdninový dům pro celou Vaši rodinu. V krásné přírodě se daří i pronájmům chalup a rekreačních chat. V Jičíně i v blízkosti Prachovských skal fungují i dobře hodnocené penziony a hotely.

Podhradí už sice minuly dny největší slávy, ani tak však úplně neztratilo svůj lesk. Díky všem volnočasovým aktivitám se v něm bude líbit jak párům, tak těm, kteří hledají atraktivní rodinný program, který by je bavil i po dobu několika dní. Tím, že se v Podhradí zastavíte nemáte rozhodně co ztratit.

Názory a doporučení

Daniel Kozák (ubytovatel) 23.5.2020
Přímo z naší obce Podhradí a od naší Vily Český ráj je to 200 m co můžete vylést na zříceninu hradu Veliš, kde najdete neuchvátnější vyhlídku po celém obvodu celého kraje. Jedná se o nejhezčí výhled jak na Krkonoše a celé severní panorama, tak to samé můžete vidět i na další světové strany, nic tu nebrání ve výhledu.