Loading

Ubytování ve Vyskeři

(3 objekty + 31 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Chlum

Vyskeř, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Komfortní apartmány s terasou na samotě

Roubenka Vyskeř

Vyskeř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantické ubytování v krásném prostředí

Penzion Láska

Vyskeř, v obci / ve městě
Nově zrekonstruované moderní apartmány

Pension Polepšovna

Hrubá Skála (Vyskeř 2,0 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Kamenný hostinec s perfektním jídlem

Apartmány Stará Škola

Hrubá Skála (Vyskeř 2,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
V centru chráněné krajinné oblasti

Pension Jana

Hrubá Skála (Vyskeř 3,1 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Pension Jana v srdci Českého Ráje

Penzion Olda

Hrubá Skála (Vyskeř 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Vila Maruška

Žďár (okres Mladá Boleslav) (Vyskeř 4,2 km vzdušně), v obci...
Český ráj - pohodlné pokoje a apartmány

Chalupa Trosenka

Troskovice (Vyskeř 4,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní ubytování s bazénem a saunou

Penzion Pod Hlavaticí

Turnov - Mašov (Vyskeř 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Letní dobrodružství začíná u nás
1 - 34 / 34

Vyskeř

Vyskeř 1

Odpočinek v Českém ráji

Vyskeř najdete v okrese Semily v Libereckém kraji, přímo v srdci Českého ráje. Kromě zajímavých přírodních krás Vám tato lokalita nabízí i řadu atraktivních hradů, které se v blízkosti obce nachází. Pokud byste chtěli strávit čas ve městě, během chvilky dorazíte do Liberce či do Semil.

Z historie Vyskeře

První zmínka o obci se datuje k počátkům 14. století. Dle dostupných pramenů a pozdějších archeologických nálezů můžeme usuzovat, že zdejší obyvatelé dávali přednost pohanským tradicím před křesťanstvím. Postupem času se však vliv tradičního náboženství projevil i zde.

Ačkoliv se obyvatelé Vyskeře živili především zpracováním dřeva, zemědělstvím a drobnými řemesly, s historií obce se pojí jméno významného hudebního skladatele. Tím byl Josef Nesvadba-Hamáček, který se orientoval na komponování kostelní hudby. V současné době je obec Vyskeř díky své ideální pozici orientovaná především na služby spojené s cestovním ruchem.

Vyskeř 2

Památky a zajímavosti ve Vyskeři i okolí

Přímo v obci určitě navštivte kostel Nanebevzetí Panny Marie. Už na první pohled Vás zaujme jeho neobvyklá architektura. Původní kostel byl vybudován již v gotice. Z tohoto období pochází především cenný gotický portál, který uvidíte již při vstupu do budovy.

Za návštěvu určitě stojí i nedaleká dřevěná zvonice i tzv. Pekařova brána, na kterou narazíte při své cestě z Lažan do Libošovic. Tento malý tunel vznikl díky iniciativě dělníků, kteří pracovali na budování silnice a v cestě jim stála skála. Proto se rozhodli, že místo jejího odstranění v ní vyhloubí menší tunel. A v takové podobě zůstal dodnes.

Chcete-li vyrazit za památkami do blízkého okolí, udělejte si výlet k hradu Valdštejn. Ten byl vybudován ve 13. století a dodnes se dochoval ve velmi dobrém stavu. V současné době se na hradě pořádají svatby, speciální prohlídky pro děti, kterými Vás provede princezna či loupeživý rytíř a celá řada dalších kulturních akcí.

Do Vyskeře za sportem

V létě si udělejte výlet k vodní nádrži Mšeno, která je k dispozici nejen plavcům, ale i rybářům. Vykoupat se lze i v některém z rybníků, které jsou ukryté v údolí pod zříceninou hradu Trosky. Jakmile se počasí zhorší, vyjeďte si do Aquaparku Babylon Liberec nebo do Aqua Centra Jičín.

Co se týče zimních sportů, nabídka sjezdovek není na tomto místě nijak bohatá. Radovánek na sněhu se ale nemusíte vzdát úplně. Vyskeř 3Za zhruba půl hodiny jízdy autem narazíte na Ski areál Ještěd. Ten je součástí města Liberce a svým návštěvníkům nabízí opravdu široké možnosti zimní zábavy. Výhodou je, že je toto centrum vhodné jak pro méně, tak i více zkušené lyžaře.

Ubytování ve Vyskeři

Ti z Vás, kteří se rozhodnou pro dovolenou ve Vyskeři, jistě ocení opravdu bohatou nabídku ubytovacích kapacit.

Přímo v obci je mnoho cenově dostupných penzionů, apartmánů i ubytování v soukromí. Ti, kteří jsou při cestování méně nároční, jistě nepohrdnou ubytováním v turistické ubytovně. Romantici pak mohou zkusit některou z místních chalup a roubenek.

Vyskeř je místem, které Vás jistě nadchne pro svůj klid a nádhernou okolní přírodu. Přijeďte a užijte si pobyt v této krásné části Českého ráje.