Loading

Ubytování ve Vyskeři

(3 objekty + 23 objektů v okolí 25 km)

Penzion Láska

Vyskeř, v obci / ve městě
Novězrekonstruované moderní apartmány

Roubenka Vyskeř

Vyskeř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantické ubytování v krásném prostředí

Chaloupka u Močubů

Vyskeř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Na venkově, atmosféra jako u babičky

Pension Jana

Hrubá Skála (Vyskeř 3,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pension Jana v srdci Českého Ráje

Penzion Olda

Hrubá Skála (Vyskeř 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Penzion Pod Hlavaticí

Turnov - Mašov (Vyskeř 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Letní dobrodružství začíná u nás

Chalupa Vesec

Libošovice (Vyskeř 5,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem v malebném prostředí

Penzion Slunečno

Dobšín (Vyskeř 5,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s restaurací v Českém ráji

Ubytování u Ťukalů

Všeň (Vyskeř 6,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné ubytování v Českém ráji

Apartmány Ktová 15 pod Troskami

Ktová (Vyskeř 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány pod hradem Trosky
1 - 26 / 26

Vyskeř

Vyskeř 1

Odpočinek v Českém ráji

Vyskeř najdete v okrese Semily v Libereckém kraji, přímo v srdci Českého ráje. Kromě zajímavých přírodních krás Vám tato lokalita nabízí i řadu atraktivních hradů, které se v blízkosti obce nachází. Pokud byste chtěli strávit čas ve městě, během chvilky dorazíte do Liberce či do Semil.

Z historie Vyskeře

První zmínka o obci se datuje k počátkům 14. století. Dle dostupných pramenů a pozdějších archeologických nálezů můžeme usuzovat, že zdejší obyvatelé dávali přednost pohanským tradicím před křesťanstvím. Postupem času se však vliv tradičního náboženství projevil i zde.

Ačkoliv se obyvatelé Vyskeře živili především zpracováním dřeva, zemědělstvím a drobnými řemesly, s historií obce se pojí jméno významného hudebního skladatele. Tím byl Josef Nesvadba-Hamáček, který se orientoval na komponování kostelní hudby. V současné době je obec Vyskeř díky své ideální pozici orientovaná především na služby spojené s cestovním ruchem.

Vyskeř 2

Památky a zajímavosti ve Vyskeři i okolí

Přímo v obci určitě navštivte kostel Nanebevzetí Panny Marie. Už na první pohled Vás zaujme jeho neobvyklá architektura. Původní kostel byl vybudován již v gotice. Z tohoto období pochází především cenný gotický portál, který uvidíte již při vstupu do budovy.

Za návštěvu určitě stojí i nedaleká dřevěná zvonice i tzv. Pekařova brána, na kterou narazíte při své cestě z Lažan do Libošovic. Tento malý tunel vznikl díky iniciativě dělníků, kteří pracovali na budování silnice a v cestě jim stála skála. Proto se rozhodli, že místo jejího odstranění v ní vyhloubí menší tunel. A v takové podobě zůstal dodnes.

Chcete-li vyrazit za památkami do blízkého okolí, udělejte si výlet k hradu Valdštejn. Ten byl vybudován ve 13. století a dodnes se dochoval ve velmi dobrém stavu. V současné době se na hradě pořádají svatby, speciální prohlídky pro děti, kterými Vás provede princezna či loupeživý rytíř a celá řada dalších kulturních akcí.

Do Vyskeře za sportem

V létě si udělejte výlet k vodní nádrži Mšeno, která je k dispozici nejen plavcům, ale i rybářům. Vykoupat se lze i v některém z rybníků, které jsou ukryté v údolí pod zříceninou hradu Trosky. Jakmile se počasí zhorší, vyjeďte si do Aquaparku Babylon Liberec nebo do Aqua Centra Jičín.

Co se týče zimních sportů, nabídka sjezdovek není na tomto místě nijak bohatá. Radovánek na sněhu se ale nemusíte vzdát úplně. Vyskeř 3Za zhruba půl hodiny jízdy autem narazíte na Ski areál Ještěd. Ten je součástí města Liberce a svým návštěvníkům nabízí opravdu široké možnosti zimní zábavy. Výhodou je, že je toto centrum vhodné jak pro méně, tak i více zkušené lyžaře.

Ubytování ve Vyskeři

Ti z Vás, kteří se rozhodnou pro dovolenou ve Vyskeři, jistě ocení opravdu bohatou nabídku ubytovacích kapacit.

Přímo v obci je mnoho cenově dostupných penzionů, apartmánů i ubytování v soukromí. Ti, kteří jsou při cestování méně nároční, jistě nepohrdnou ubytováním v turistické ubytovně. Romantici pak mohou zkusit některou z místních chalup a roubenek.

Vyskeř je místem, které Vás jistě nadchne pro svůj klid a nádhernou okolní přírodu. Přijeďte a užijte si pobyt v této krásné části Českého ráje.

Názory a doporučení

Miroslava Šlapová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 1.7.2019
Obec čistá, tichá. O půlnoci se ponořila do úplné tmy,což zpříjemnilo pobyt ještě víc. dětské hřiště na hezkém místě. Pouze jsme nenašli žádné potraviny ani hospodu. Možná jsme špatně hledali. Výhled do okolní krajiny byl k nezaplacení.
Luděk Láska (ubytovatel) 3.6.2019
Obec Vyskeř se nachází v samém centru Chráněné krajinné oblasti Český ráj v turistickém regionu Český ráj. Naleznete zde hřiště s umělým povrchem, velmi pěkně vybavené dětské hřiště, které je hned vedle penzionu. Je zde restaurace i malý venkovský krámek se základními potravinami a čerstvým pečivem. Na vrcholku kopce Vyskeř je opravená kaple sv. Anny a v centru obce dominantní kostel z počátku minulého století a u kostela historická dřevěná zvonice ze 17 století.
Luděk Láska (ubytovatel) 3.6.2019
Malebná obec v centru turistického regionu Český ráj, v místě je hřiště s umělým povrchem, dobře vybavené dětské hřiště, restaurace, malý venkovský krámek a na kopečku nad Vyskří je kaple sv. Anny a v obci dominantní kostel z počátku minulého století.
Jitka D. (rodina s malými dětmi - návštěvník) 9.5.2019
Kostel, kaplicka, krizova cesta
Daniela K. (mladý pár - návštěvník) 5.5.2019
Bohužel není restaurace v obci, jinak je to tam moc pěkné, obzvláště kaple sv Anny a kostel Nanebevzetí Panny Marie