Loading

Ubytování v Kosmonosech

(0 objektů + 12 objektů v okolí 25 km)

Penzion Slunečno

Dobšín (Kosmonosy 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s restaurací v Českém ráji

Chalupa Pod Kaplí

Žďár (okres Mladá Boleslav) (Kosmonosy 15,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v nově zrekonstruovaném domě

Penzion Maruška

Žďár (okres Mladá Boleslav) (Kosmonosy 15,9 km vzdušně), v o...
Český ráj - pohodlné pokoje a apartmány

Domek u rybníka

Bezděz (Kosmonosy 16,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Kompletně vybavený domek u rybníka!

Chalupa u Holanů

Sobotka (Kosmonosy 16,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Chalupa s vnitřním bazénem

Chalupa Vesec

Libošovice (Kosmonosy 16,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem v malebném prostředí

Ubytování u Ťukalů

Všeň (Kosmonosy 17,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné ubytování v Českém ráji

Apartmány Chlum

Vyskeř (Kosmonosy 18,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Komfortní apartmány s terasou na samotě

Chaloupka u Močubů

Vyskeř (Kosmonosy 18,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Na venkově, atmosféra jako u babičky

Penzion Láska

Vyskeř (Kosmonosy 19,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Novězrekonstruované moderní apartmány
1 - 12 / 12

Kosmonosy

Kosmonosy 1

Kosmonosy se nachází ve Středočeském krajiokrese Mladá Boleslav. Leží zhruba 50 kilometrů od hlavního města Prahy v těsné blízkosti Mladé Boleslavi. V okolí navštívíte Bakov nad Jizerou, Mnichovo Hradiště a Turnov. Kosmonosy mají velmi zajímavou historii, což dokládají i první písemné zmínky o tomto městě sahající až do období raného středověku.

Historické památky Kosmonos

Kosmonosy zdobí barokní zámek z 16. století, kde se Vám zalíbí zrcadlový sál s rozmístěnými rokokovými zrcadly a loveckými emblémy na stěnách. V budově zámku sídlí také městské muzeum. S dětmi si prohlédnete expozici nazvanou Baroko v Kosmonosech, poučíte se o textilní minulosti města a zjistíte jména jeho slavných rodáků. Významný je kostel Povýšení sv. Kříže z roku 1673, první barokní chrám v oblasti Mladoboleslavska.

Dopřejete si výlet k Loretě postavené podle návrhu významného italského architekta a pod kaplí se podíváte také na čtyřpatrovou zvonici. Dobrodružství si s dětmi užijete v pravěkém skanzenu Altamira s pravěkou jeskyní. Uvidíte zde kopii keltské památky Stonehenge, pekařskou a tkalcovskou dílnu a mnoho dalších zajímavostí, které Vás poučí o životě dávných předků z pravěku.

Slunné počasí si zaslouží zajímavé výlety

Letní dovolenou si s dětmi zpestříte koupáním v krásném prostředí koupalištěMladé Boleslavi. Vodní svět nabídne několik bazénů a brouzdaliště pro nejmenší. Děti se vyřádí na moderních atrakcích, využijí například tobogán, několik skokanských můstků a další adrenalinové zajímavosti. Kolem bazénu jsou umístěna lehátka a slunečníky, občerstvíte se v plážovém baru.

Dobrodružství si s dětmi užijete na zříceninách hradů vyskytujících se v těsné blízkosti Kosmonos. Zřícenina Zvířetice je chráněná kulturní památka, kde si projdete základní trasu i velký prohlídkový okruh. Delší trasa Vám přiblíží pravděpodobnou podobu zámku v roce 1683 prostřednictvím 3D virtuální rekonstrukce. U Mladé Boleslavi navštívíte zříceninu gotického hradu Michalovice s dominantní věží.

Kosmonosy 2

Okolí nabízí mnoho dalších poutavých míst. Zámek Stránov představující novorenesanci stojí pouhých 9 kilometrů od Kosmonos v zalesněném prostředí. Zejména sousední Mladá Boleslav je atraktivní na různé rodinné výlety. Navštívíte tamní hrad, jehož původ sahá až do 10. století. Výlet si v Mladé Boleslavi uděláte také na rozhlednu Dneboh a vyhlídkovou věž leteckého muzea.

Užijte si zimní sporty a příjemnou relaxaci

Za lyžováním si vyjedete až na sever Čech, nejblíže k Turnovu do ski areálu Struhy. Sjezdovka je dlouhá 300 metrů a v okolí se nachází také upravené běžecké stopy. Pokud Vám nevadí zajet si dále až k Liberci, navštívíte ski areál Obří sud nacházející se na kopci Javorník, nebo ski areál Ještěd. Oba areály nabídnou hned několik sjezdovek i vleků, na Javorníku je dostupná i lanovka.

Vodní radovánky v zimním období si nejlépe užijete v jednom z aquaparků. Jsou vzdálenější, ale rozhodně stojí za navštívení. Centrum Babylon Liberec je plné atrakcí pro celou rodinu, zabavíte se v aquaparku, lunaparku a také na laser game. V Jičíně pak navštívíte čistě jen aquapark s bazény, tobogány a divokou řekou. Dospělí si odpočinou ve vířivce a prohřejí tělo v sauně či páře.

Oblíbené ubytování v Kosmonosech i okolí

Hotely v blízkosti Kosmonos nabízí tradiční rodinné prostředí, ale naleznete mezi nimi i luxusnější hotely s velkou škálou služeb pro celou Vaši rodinu na dovolené. Pro náročnější z Vás jsou připraveny hotelywellness službami, aquacentrem a nejrůznějšími sportovními i relaxačními aktivitami.

Kosmonosy 3

Mezi penziony v okolí Kosmonos naleznete to pravé ubytování pro celou Vaši rodinu za velmi příjemné ceny. Penziony jsou umístěné v centrech měst i na jejich okraji, jsou v blízkosti zajímavých míst, která budete chtít s rodinou navštívit. Stravování je možné přímo v penzionech, nebo v okolních restauracích. Mnohé z penzionů Vám pobyt zpestří díky zahrádce s posezením a zábavou pro děti.

Přímo ve městě Kosmonosy i v okolí se nachází spousta kempů, které se stanou zajímavým letním ubytováním zejména pro Vaše děti. Společně si zde užijete dobrodružství v přírodě, velkou výhodou je přírodní koupání přímo u kempů. Preferujete-li větší soukromí, stávkou na jistotu bude chata nebo chalupa, kde budete mít celý objekt jen pro sebe, častokrát i s dvorkem nebo zahrádkou, kde si můžou hrát děti a běhat mazlíčci.

Kosmonosy jsou zajímavým městem s pěknými místy k navštívení. Na Vaší rodinné dovolené se jistě budete bavit a navštívíte také mnoho dalších okolních měst, například Mladou Boleslav, která s Kosmonosy těsně sousedí.