Loading

Ubytování v Benátkách nad Jizerou

(0 objektů + 2 objekty v okolí 25 km)

Penzion u Háje

Lysá nad Labem (Benátky nad Jizerou 9,5 km vzdušně), v obci...
Cenově výhodné pokoje u lesoparku

Slatinné lázně Toušeň

Lázně Toušeň (Benátky nad Jizerou 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Lázeňský hotel nedaleko Prahy
1 - 2 / 2

Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou 1

Dobrodružství na řece Jizeře

Dovolená v Česku nemusí být nudná. Rozhodně ne v případě, že se vydáte do Středočeského kraje, ve kterém je město s romantickým jménem Benátky nad Jizerou. Ty jsou součástí okresu Mladá Boleslav, jen několik minut od mnoha skvělých míst, která doslova baží po Vaší návštěvě.

Benátky nad Jizerou jsou zasazené do úrodné krajiny středních Čech. Ze tří stran je svírají menší a středně velké lesy, které přímo vybízejí k procházkám.

Během relativně krátké chvíle se dostanete k jezeru Lhota, které je určené především k poklidné rekreaci v přírodě. V lesích u Jabkenic je soustava rybníků, mezi kterými objevíte Mlýnský rybník, Štičí rybník, Hrádecký rybník, Vidlák nebo Křinecký rybník.

Příjemný zážitek slibuje i pobyt v Jabkenické oboře, která inspirovala k tvorbě i takového velikána, jakým byl světově uznávaný Bedřich Smetana. Mezi další místa, která byste určitě měli vidět patří Mladá Boleslav, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Lysá nad Labem nebo Loučeň.

Město velikánů

První informace o Benátkách pochází z poloviny 11. století. V tu dobu se o nich mluvilo jako o Obodři, která je dnes jednou z městských částí.

Asi o dvě století později byl nedaleko současných Benátek vybudován hrad. Jedno století poté se konečně zakládají Benátky, které měly až skoro do poloviny 20. století přídomek Nové. Název Benátky nad Jizerou vznikl až po připojení několika obcí k Novým Benátkám.

Když se ale vrátíme zpět do historie, nelze si nevšimnout, že Benátky byly významným kulturním střediskem celého širokého okolí. Nějaký čas tu pobýval věhlasný astronom Tycho Brahe, který byl součástí dvora císaře Rudolfa II.

Také tu působil i již výše zmíněný Bedřich Smetana. Dnes jsou Benátky nad Jizerou městem s rozvinutým průmyslem a vyhledávaným cílem cestovatelů.

Kam v českých Benátkách / Sportovní aktivity ve městě

Benátky nad Jizerou 2

Významnou dominantu Benátek tvoří areál místního zámku. V něm sídlí Muzeum Benátky s rozsáhlou expozicí hraček. Dospělým v průběhu prohlídky doporučíme výstavu, která se věnuje historii tohoto regionu. Nechybí tu ani prohlídková trasa, která se zaměřuje na práci Tycha Braha a dalších velikánů, kteří v městě pracovali či žili. V případě, že už tu budete si jděte prohlédnout i prostory Lapidária soch v přízemí zámku.

Přímo v historickém centru Benátek toho příliš mnoho k vidění není. Snad jen několik kostelů, mezi které patří třeba kostel Narození Panny Marie, kostel sv. Máří Magdalény nebo kaple sv. Rodiny. Když ale popojedete z centra směrem ven, za chvíli stanete u zříceniny hradu Dražice.

S dětmi ale vyrazíte i do několika dalších skvostných objektů. Bavit Vás bude prohlídka zámku Mnichovo Hradiště, se kterým se tak trochu pojí i život svůdníka Casanovy.

Velkolepý je i zámek Stránov, který poměrně dlouho nesloužil svému původnímu účelu. Jeho nynější majitelé však pilně pracují na tom, aby se zámeckým interiérům vrátil jejich původní lesk.

Nesmíme ale zapomenout ani na několik dalších perel české kultury a architektury, mezi které se řadí hrad Kokořín, zámek v Lysé nad Labem nebo skanzen lidové kultury v Kouřimi.

V Benátkách nad Jizerou se bude líbit téměř všem nadšeným sportovcům. Jsou tu tenisové kurty, golf i bazén k venkovnímu koupání. Vašim potřebám poslouží i letní stadion, na kterém se hraje převážně kopaná.

Zájemci o širší spektrum rekreačních aktivit by se měli podívat do areálu u jezera Lhota. Na hladině jezera se projedete na šlapadle, ale zahrajete si tu i pétanque, nebo volejbal. Zhruba za půl hodiny přijedete také do Aqua Clubu v Praze-Chodov.

Benátky nad Jizerou 3

V zimě je v Benátkách v provozu zimní stadion, který je vhodný pro volnočasové lední bruslení. Do hodiny jízdy pak dorazíte i ke dvěma lyžařským střediskům. Mezi nimi je Ski areál Chotouň a Ski areál Šibeniční vrch. V případě, že to sněhové podmínky dovolí se dá v okolí Benátek velmi dobře běžkovat.

Kde v Benátkách hlavu složit?

Benátky nad Jizerou mají poněkud skromné možnosti ubytování. To ale není nic proti ničemu, jelikož si tady to své najde naprosto každý. Kromě hotelů Vám Benátky nabídnou ubytování v rodinných penzionech a v soukromí.

Cenově dostupný je i pronájem chalupy či některé z rekreačních chat. Turisty s omezeným rozpočtem vyšleme do ubytovny, která má vhodné zázemí i pro cestování ve více lidech.

Chcete-li mít na dosah atraktivní místa Středočeského kraje, Benátky nad Jizerou by pro Vás měly být volbou číslo jedna. Věříme, že si pobyt v tomto městě užijí i Vaši potomci, ke kterým je tato destinace mimořádně přátelská. Spokojení tu proto budou úplně všichni členové Vaší rodiny.