Loading

Ubytování v Českém Brodu

(0 objektů + 5 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Svatbín

Kostelec nad Černými lesy (Český Brod 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Komfortní chalupa nedaleko Prahy!

Ubytování Sokol Úvaly

Úvaly (Český Brod 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování za nízkou cenu

Slatinné lázně Toušeň

Lázně Toušeň (Český Brod 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Lázeňský hotel nedaleko Prahy

Penzion u Háje

Lysá nad Labem (Český Brod 15,5 km vzdušně), v obci / ve měs...
Cenově výhodné pokoje u lesoparku

Penzion V Roklích

Říčany (okres Praha-východ) (Český Brod 19,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Nadstandardně vybavené apartmány u Prahy
1 - 5 / 5

Český Brod

Český Brod 1

Na dovolenou do Českého Brodu

Středočeský kraj má cestovatelům rozhodně co nabídnout. A to nejen po stránce přírodních památek, ale i z hlediska na kulturu bohatých měst. Takovým je i Český Brod, který leží v okrese Kolín.

Kdybyste se na Český Brod podívali na mapě, zjistili byste, že je zasazen do zemědělské krajiny plné polí a luk. Stačí ale, abyste z něj vyjeli směrem na jih a zanoříte se do hlubokého lesa. Na ten volně navazují Voděradské bučiny. Po cestě směrem na západ pak objevíte přírodní park Klánovice - Čihadla. Kdyby Vás ovšem pobyt v Českém Brodě postupem času znudil, za krátko stanete v Praze, Lysé nad Labem či v Kostelci nad Černými lesy.

Biskupský Brod

První dochované informace o Českém Brodě pocházejí ze 12. století. V tu dobu jej založil jeden z biskupů, což vyústilo v jeho pojmenování Biskupský Brod. Kolem Brodu už v tomto období vedla velmi významná obchodní stezka, která zlepšovala uplatnění lidí ve městě. Protože ale nedaleko stával ještě Německý Brod, pro lepší odlišení se ve 14. století začalo ve spojení s Biskupským Brodem používat označení Český.

Měšťanům se dařilo opravdu skvěle. Mohli si dovolit stavět honosné domy, a dokonce se tu začalo vařit i velmi dobré pivo. V 15. století byl však Brod úspěšně dobýván husity, což vedlo k pozvolnému ochlazení rozvoje. Jen o šestnáct let později byl ale Český Brod opět ve hře, a dokonce získal postavení královského města. Žal, poté se Český Brod stal jedním z aktérů povstání proti Habsburkům, což vedlo k náležitému trestu. Ani to ale nepomohlo, jelikož při další příležitosti se město do povstání zapojilo znovu. Dílo zkázy dokončily pohnuté události třicetileté války.

Český Brod 2

V době průmyslové revoluce došlo k relativní stabilizaci a postupně se navracel hospodářský, ekonomický i společenský růst města. Dnes je Český Brod oblíbeným cílem cestovatelů.

Tipy, kam ve městě na výlet

Pokud bychom měli o Českém Brodě něco říct, pak nejspíš to, že je plný krásných památek. V centru města se zastavte u budovy staré radnice, která má základy už ve 14. století. Tato stavba byla později nahrazena novou radnicí z 2. poloviny 19. století, před kterou je pomník Prokopa Velikého. Za Váš čas určitě stojí i opevnění a Kouřimská brána.

Umění v ulicích je znázorněno i sousoším sv. Rodiny a kaplí sv. Jana Nepomuckého. Impozantní je také věž českobrodské zvonice. Atraktivní je v neposlední řadě i prohlídka Podlipanského muzea, ve kterém se seznámíte se souvislostmi Bitvy u Lipan.

Kdo by se chtěl během svého pobytu pokochat krásou českých hradů a zámků, ten by měl nasednout do auta a vystoupit u zámku Radim. V něm se bude líbit i dětem, jelikož přibližuje život místních šlechticů a princezen. Děti určitě nebudou proti v případě, že je vezmete do některého ze skanzenů. Ty jsou tu dokonce hned dva. Jeden je v Přerově nad Labem. Brány toho druhého se Vám otevřou v ne nijak vzdálené Kouřimi.

Komu není líto času stráveného na cestách, ten by měl zvážit i celodenní výjezd do Kutné Hory. Zvlášť poučná pro Vás bude prohlídka chrámu sv. Barbory, nebo Vlašského dvora, ve kterém sídlila věhlasná mincovna. K návštěvě Kutné Hory bezesporu patří i výlet do kostnice v Sedlci. Protože se ale jedná o velmi bizarní podívanou, zvažte, zda s ní chcete seznámit i své nedospělé společníky.

Kde se skvěle protáhnout?

Jestli jste příznivci aktivního pohybu, v Českém Brodě nezůstane stranou. Pro své potřeby můžete využít atletické či fotbalové hřiště, běžeckou dráhu, hřiště na nohejbal či tenisový kurt. Kdo by se rád svlažil v parném dni, toho nasměrujeme k rybníku Vyžlovka. Vodní atrakce a spoustu hodin zábavy Vám naopak zprostředkuje Aquapalace v prazškých Čestlicích.

Český Brod 3

Protože je Český Brod v podstatě placka, žádnou sjezdovku vhodnou k lyžování tu určitě nehledejte. Pokud to ale klimatické podmínky dovolí, projedete se tu na ledních bruslích či na běžkách. A když investujete zhruba půl hodiny Vašeho času, stanete u Ski areálu Chotouň nebo u sjezdovky Šibeniční vrch.

Nabídka ubytování v Českém Brodě

Český Brod návštěvníkům nabízí relativně bohatou škálu kapacit pro ubytování. Kromě cenově dostupného hotelu lze využít služby několika penzionů. V případě potřeby si s partnerem pronajměte pohodlně zařízený apartmán. Těm, kteří nemají na rozhazování, bude dozajista vyhovovat pobyt v ubytovně, chalupě či odlehlejší turistické chatě.

V Českém Brodě se psaly důležité momenty naší národní historie. Zároveň se jedná o dobrý cíl pro všechny, kteří chtějí konečně poznat něco nového a odmítají se o památky dělit s davy dalších turistů. Věříme, že se Vám tu bude líbit.