Loading

Ubytování v Poděbradech

(2 objekty + 3 objekty v okolí 25 km)

Penzion Homér

Poděbrady, v obci / ve městě, v centru města
Moderní penzion v centru Poděbrad

Villa A. Málka

Poděbrady, v obci / ve městě, v centru města
Rodinná, výjimečná vila s wellness

Ubytování v soukromí Opolany u Poděbrad

Opolany (Poděbrady 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Výhodné ubytování nedaleko lázní!

Hotel Modrá hvězda Sadská

Sadská (Poděbrady 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Klidný hotýlek v Hrabalově kraji

Penzion Záhornice

Záhornice (Poděbrady 16,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v nádherném prostředí
1 - 5 / 5

Poděbrady

Poděbrady 1

Lázeňská pohoda v srdci Čech

Hledáte místo pro dokonalý odpočinek a regeneraci sil? V tom případě dost vážně zauvažujte o návštěvě Středočeského kraje. Cílem Vaší dovolené by se měly stát Poděbrady, které jsou součástí okresu Nymburk. Věřte tomu, nebo ne, ale jedná se o významné lázeňské město, které Vás pohladí jak po těle, tak na duši. Především i díky krásné přírodě, která přímo vybízí k poznávání místních zajímavostí.

Poděbrady se vine řeka Labe, která protéká i nedalekou přírodní rezervací Libický luh. Přímo ve městě je i několik jezer, která Vám poskytnou vskutku magickou podívanou. Mezi nimi je například Jezero, nebo Boučkovo jezírko. V celkem dobré vzdálenosti od města je i Žehuňský rybník. 

Během Vašeho pobytu Vám nebude nic chybět. Ovšem, v případě, že byste dostali chuť objevovat další destinace v okolí Vám můžeme doporučit návštěvu okresního Nymburka či blízkého Kolína. Dobře dostupná je i Kutná Hora, Čáslav a Chlumec nad Cidlinou.

Z historie se o Poděbradech dozvídáme zhruba ve 12. století. Bylo však doloženo, že tu stálo i mnohem starší sídliště. To zaniklo zhruba o dvě století dřív. Asi ve 13. století tu byl vybudován hrad, který se stal ústředním bodem městečka.

Lidem se tu dařilo, o čemž svědčí i fakt, že se tu poměrně často vyskytovali členové královského dvora. Z města pak vzešel jeden z českých panovníků, Jiří z Poděbrad.

Původní město prošlo několikerou přestavbou. První se týkala odstranění škod po třicetileté válce. Druhá přišla spolu s Marií Terezií, která si z Poděbrad udělala středisko vlastního odpočinku. V 19. století se oblíbenost města u šlechty promítla i do rozvoje průmyslu. Jen krátce poté navštívil město proutkař, který našel poděbradský léčivý pramen. Díky němu Poděbrady získaly status lázeňského města.

Poděbrady 2

Co je v Poděbradech k vidění?

Velmi významnou památkou na území města je bezesporu zámek Poděbrady, který je zároveň památníkem Jiřího z Poděbrad. Dalším zajímavým místem je Polabské muzeum, ve kterém se Vám představí jak historie oblasti, tak historie poděbradského lázeňství.

Kdo má rád technické památky, ten by si měl udělat cestu do bývalé radiotelegrafické vysílací stanice. Neméně zajímavou technickou památkou je i zdymadlo a vodní elektrárna na Labi. Menší turistickou atrakcí je i malá dřevěná zvonice na druhém břehu řeky.

Přijedete-li s dětmi, udělejte si zastávku u poděbradského orloje. Malé i velké to bude bavit ve Film Legends Museu. V něm uvidíte sochy i nejrůznější filmové a komiksové repliky. Kdo se chce pobavit, ten by se měl podívat na sochu trpaslíka. Je však potřeba myslet na to, že trpaslík je k dispozici pouze v letních měsících. Na konci sezóny se ukládá k zimnímu spánku a na místě se ukáže zase až na jaře. Kdo si chce na chvíli odpočinout, toho vyšleme k plastice Po koupeli, či do Altánu Gloriet.

Jestli máte dostatek času, určitě Vám doporučíme návštěvu Kutné Hory. Není snad potřeba připomínat, že tu uvidíte chrám sv. Barbory, který byl zapsán na světový seznam UNESCO.

Za Váš čas stojí i Vlašský dvůr, který byl sídlem mincovny. Historii stříbra poznáte, když navštívíte České muzeum stříbra v Hrádku. V případě, že by Vám ani tahle nabídka nestačila si udělejte výlet do zámku Loučeň. Velmi hezký je i zámek Kačina či netradičně vypadající zámek Humprecht.

Další tipy na výlety

Hledáte místo, které by bylo vhodné k venkovnímu koupání? V tom případě se vydejte k Jezeru Poděbrady. Pokud je zrovna ošklivo, sbalte sebe i děti a zajeďte se vykoupat do Aquaparku Česlice v Praze.

V létě se bude v Poděbradech líbit i golfistům. Těm se tu otevřou brány zdejšího Golf Clubu. Cestujete-li s přáteli, jistě oceníte dostupnost bowlingu a tenisové haly.

V zimě Vás potěší, že je v okolí města hned několik lyžařských středisek. Velmi oblíbený je Ski areál Šibeniční vrch. Náročnějším z Vás bude vyhovovat i lyžařský areál Chotuň. K němu to za dobré dopravní situace trvá zhruba hodinu jízdy.

Poděbrady 3

Ubytování v Poděbradech

Vzhledem k tomu, že jsou Poděbrady významným lázeňským městem, je jasné, že Vám nabídnou odpovídající úroveň ubytovacích kapacit. Fungují tu jak lázeňské, tak městské hotely.

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si během cestování oblíbili ubytování v penzionech a apartmánech.

Nechcete být rušeni? V tom případě si zvolte ubytování v soukromí. Skromné cestovatele určitě nadchne možnost ubytování v turistické ubytovně.

Nesmíme však zapomenout ani na milovníky romantiky a přírody, kterým přijde vhod ubytování v kempu, chalupě či chatce.

Díky velkému množství atrakcí pro děti jsou Poděbrady jedním z míst, kde budou spokojení i Vaši malí spolucestovatelé. Nevěříte? V tom případě se přijeďte přesvědčit na vlastní oči.

Názory a doporučení

Bohuslav Jabůrek (ubytovatel) 19.11.2019
- lázeňské město, léčivé prameny