Loading

Ubytování v Kolíně

(0 objektů + 8 objektů v okolí 25 km)

Hotel U Jezera

Velký Osek (Kolín 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Restaurace, basketbal, kongres, hřiště..

Penzion Tereza

Suchdol (okres Kutná Hora) (Kolín 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování, super poloha

Chalupa Opolany

Opolany (Kolín 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Baráček s oplocenou zahradou a bazénem

Ubytování v soukromí Opolany u Poděbrad

Opolany (Kolín 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Výhodné ubytování nedaleko lázní!

Penzion U Kováře

Rohozec (okres Kutná Hora) (Kolín 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion vhodný pro individuální turistik

Penzion Homér

Poděbrady (Kolín 14,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní penzion v centru Poděbrad

Chalupa Močovice

Močovice (Kolín 17,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa na statku s tenisem a bazénem!

Usedlost Nouzov

Zásmuky (Kolín 17,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Prostředí uprostřed přírody na samotě!
1 - 8 / 8

Kolín

Kolín 1

Město na Labi s bohatou historií a spoustou památek

V úrodné Polabské nížině na východě Středočeského kraje se rozkládá město Kolín. Malebné město Kolín leží ve stejnojmenném okrese Kolín na obou březích řeky Labe a je důležitým železničním uzlem nejen Středočeského kraje.

Kolín je město s bohatou historií, zajímavými židovskými a industriálními památkami, ale i příjemným okolím, které je díky kolínské rovině ideální pro rodinné výlety jak pěšky, tak na kole. Podle dochovaných archeologických nálezů bylo město Kolín osídleno Slovany již v 6. století našeho letopočtu. Dávno před tím, než potvrzují písemné dokumenty.

První písemná zmínka o městě Kolín je datována na rok 1261. Středověké město bylo chráněno hradbami, ale i mohutným tokem Labe. Za doby Karla IV. a Václava IV. byla městu udělena mnoho privilegií, která přispěla k jeho rozvoji a bohatství a řadila ho mezi nejpřednější města Českého království. V první polovině 14. století byl Kolín osídlen Židy a až do 19. století se řadí mezi největší a nejvlivnější židovské obce.

Vývoj města byl poznamenán ale i negativně, a to jak požáry, tak mory či vojsky a válkami. Například třicetiletá válka přivedla do města bídu a dovedla ho téměř na pokraj záhuby. Rozhodující zlom pro vývoj města a rozvoj průmyslu znamenala až stavba železnice z Olomouce do Prahy v letech 1843-1845. Navštívíte-li Kolín určitě se vydejte do městské památkové rezervace, kde Vás zaujme původní historický půdorys.

Kolín 2

Na malebném Karlově náměstí se nachází novorenesanční radnice, Mariánský morový sloup, kašna a v přilehlých ulicích je k vidění také řada vrcholně barokních domů. Jihozápadní část historického středu města je tvořena bývalým židovským ghettem.

Za bývalou židovskou školou pak spatříte barokní synagogu ze 17. století. Západně od centra můžete také navštívit druhý nejstarší a největší židovský hřbitov v Čechách. Hřbitov z roku 1418 o rozloze větší než jeden hektar a s více než 2600 náhrobky, a to i významných židovských osobností a rabínů.

Kolem celého centra se nachází dvojitý pás hradeb s parkánem a součástí městského opevnění na pravém břehu Labe je gotická strážní věž Práchovna, ze které se Vám naskytne výhled na řeku i do okolí. Největší dominantou Kolína je chrám sv. Bartoloměje, který je národní kulturní památkou a nabízí široký rozhled na město z vyhlídkové věže. Založen byl již krátce po vzniku města a na jeho přestavbě v gotickou katedrálu se koncem 14. století podílel i Petr Parléř.

V Kolíně můžete navštívit také barokní kostel svatého Víta na Zálabí, kostel Nejsvětější trojice s kapucínským klášterem nebo chrám sv. Jana Křtitele. Mezi další zajímavou budovy, které v Kolíně uvidíte patří nefunkční kolínská vodárna takzvaný "šestnáctipatrák“, která je nejvyšší stavbou ve městě a slouží jako veřejně přístupná rozhledna. Přímo v Kolíně můžete také navštívit plno industriálních památek, pozůstatků z 19. století, kdy bylo město považováno za průmyslové centrum středního Polabí. Jednou z nich je například zámecký pivovar se sladovnou v areálu zámku Kolín, Formánkův mlýn se strojírnou a slévárnou nebo továrna na cukrovinky.

Kolín 3

Jak strávit volný čas v Kolíně a jeho okolí

Vydáte-li se do Kolína za kulturou či uměním, určitě se zastavte v Regionálním muzeu Kolín, kde si můžete projít bohaté expozice z historie, archeologie, ale i přírodních věd či dějin umění. V muzeu se během roku koná také nespočet výstav, přednášek a mnoho dalších doprovodných programů.

Zajímavou kolínskou atrakcí je obnovená trať úzkorozchodné železničky, která v Polabí svážela řepu. Kolínská řepařská drážka Vás sveze z Kolína do Býchor trasou dlouhou čtyři kilometry. Součástí tratě je i naučná stezka „Za historií řepařské drážky a okolí“. Na konečné stanici si vychutnáte příjemné posezení v přírodě a děti si užijí pohodu v dětském parku.

Kolín nabízí také několik prohlídkových tras pro pěší turistiku. Na výběr je 7 prohlídkových okruhů, kdy se projdete po nejhezčích místech města. Jeden z okruhů vede například kolem Labe, jiný po židovských památkách. Odpočinek a zábavu pro celou rodinu, a to za každého počasí Vám zaručí moderní aquapark Vodní svět Kolín. Kromě třech krytých bazénů nabízí aquapark i letní koupaliště. Z Kolína to však není daleko ani do dalších nádherných měst Středočeského kraje. V 10 km vzdálené Kutné Hoře můžete navštívit vzácné a unikátní památky UNESCO, a to katedrálu Nanebevzetí Panny Marie či chrám sv. Barbory nebo se vydat do Kostnice Sedlec.

Ve 14 km vzdáleném lázeňském městě Poděbrady určitě nevynechejte renesanční zámek Poděbrady. Rodiny s dětmi jistě ocení výlet do nedaleké ZOO Chleby nebo do ZOO park Žleby, kde spatříte vzácné bílé jeleny. Ve Žlebech můžete navíc navštívit romanticky přestavěný zámek Žleby s druhou největší sbírkou historických zbraní v Čechách. Srovnání různých typů lidové architektury nabízí Skanzen Kouřim, který leží pouhých 17 km od města Kolín.

Kolín 4

Chystáte-li se Kolínsko navštívit v rámci Vaší zimní dovolené a jste-li příznivcem zimních sportů, tak určitě navštivte Ski areál Šibeniční vrch, který naleznete v obci Mnichovice vzdušnou čarou 36 km od Kolína. Ski areál nabízí skvělé podmínky pro celou rodinu. V provozu jsou čtyři sjezdovky, noční lyžování i půjčovna lyží a snowboardu.

Ubytování v Kolíně pro každého

Plánujete-li kratší pobyt nebo delší dovolenou v Kolíně, jistě Vás bude zajímat možnost ubytování za příznivou cenu. Ubytování v Kolíně nebo v jeho blízkém okolí si vybere opravdu každý. Desítky krásných rodinných penzionů nebo luxusnější hotely či apartmány ve městě čekají právě na Vás.

Podívat se můžete i po některé z nabídek ubytování v soukromí, které patří v posledních letech k oblíbeným. Ubytování naleznete i v širším okolí Kolína, a to jak v některé z chat nebo chalup u řeky, tak v kempu i autokempu, kde si jistě užijete ničím nerušenou dovolenou ať už s rodinou nebo s partou přátel. Láká-li Vás příjemná dovolená ve Středočeském kraji, tak je návštěva města Kolín tím správným rozhodnutím.

Kolíně Vás čeká jedinečná atmosféra malebného města se spoustou památek, historických zajímavostí i turisticky zajímavých cílů, které Vám přinesou plno zážitků a příjemných chvil v rámci letní i zimní dovolené. Neváhejte a sjednejte si ubytování v hotelu, na privátu či v penzionu ještě dnes.