Loading

Ubytování v Kutné Hoře

(0 objektů + 4 objekty v okolí 25 km)

Penzion Tereza

Suchdol (okres Kutná Hora) (Kutná Hora 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Komfortní ubytování, super poloha

Penzion U Kováře

Rohozec (okres Kutná Hora) (Kutná Hora 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion vhodný pro individuální turistik

Penzion Nela

Čáslav - Nové Město (Kutná Hora 9,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion na pěší zóně

Apartmány Veleta

Bohdaneč (Kutná Hora 19,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmány na Kutnohorsku
1 - 4 / 4

Kutná Hora

Kutná Hora 1

Pohoda pod kutnohorským chrámem

Víte, jaké je jedno z nejkrásnějších Českých měst? Možná Vás napadne Praha a Český Krumlov. Ovšem, zapomínat by se nemělo ani na Kutnou Horu, která této dvojici úspěšně šlape na paty. Pro ty, kteří by náhodou zapomněli, připomínáme, že Kutnou Horu najdou ve Středočeském kraji ve stejnojmenném okrese Kutná Hora.

Z hlediska přírodních poměrů je město zasazeno do velmi dobře schůdného terénu, který se vyznačuje velkým výskytem zemědělské půdy. Krajinu jen zřídka protne menší les, který skýtá přirozené útočiště před městským ruchem. Když se vydáte za blízkou hranici města, během chvíle se ocitnete u vodní nádrže Vrchlice. Z městského centra je to kousek i do několika dalších středisek. Těmi jsou Čáslav a Kolín. O kousek dál jsou i historicky cenné Poděbrady.

Město peněz a stříbra

Mnozí tvrdí, že ke vzniku Kutné Hory došlo až v průběhu 13. století. Podle historických pramenů však víme, že k využívání a dost možná i k obydlení této destinace došlo už asi o tři století dřív. Zhruba ve 12. století tu vzniklo středisko cisterciáků, a nakonec přišel i objev nezměrného stříbrného bohatství. To s sebou neslo touhu po jeho dobývání. Jelikož se informace o existenci drahého kovu ve zdejší krajině šířila rychlostí blesku, nastalo okamžité zalidnění oblasti. S lidmi přišlo i potřebné zlepšení technologie těžby, což z Kutné Hory udělalo hotový ráj pro všechny, kteří usilovali o rychlý zisk.

Mnohým se to dost možná podařilo. Brzy po svém vzniku obdržela Kutná Hora řadu práv. Ta ji katapultovala na pozici druhého nejvýznamnějšího města u nás. O tom svědčí fakt, že sem byla přenesena ústřední mincovna. Hned na to se dočkal výstavby klášter sv. Barbory, který i v dnešních dnech dokládá velikost zdejšího bohatství. Městem prošlo i několik vojenských tažení. Kutné Hoře se však pokaždé podařilo povstat, díky čemuž lze řadu jejích památek obdivovat do dnešních dní.

Tipy na výlet v Kutné Hoře a okolí

Kutná Hora 2

Nejspíš nemusíme nikomu připomínat, že nejcennější památkou ve městě je chrám sv. Barbory, který je zapsán na světovém seznamu UNESCO. Druhým nejvýznamnějším místem, které rozhodně musíte vidět je kostnice. Její návštěvu si ale dobře promyslete. Hlavně v případě, že cestujete s dětmi, nebo se sami řadíte ke slabším povahám. V obou případech by pro Vás či Vaše děti mohla být návštěva kostnice poněkud traumatizující. Trojlístek významných církevních staveb uzavírá katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele.

Jestli Vás zajímají bližší informace ohledně historie Kutné Hory a láká Vás nahlédnutí do tajů těžby stříbra, nepřijdete zkrátka. Hlavní zastávku si udělejte ve Vlašském dvoře, ve kterém sídlila původní kutnohorská mincovna. Dalším tipem na výlet je České muzeum stříbra a středověký důl v Hrádku. V Dačického domě v centru města je naopak umístěna expozice o Kutné Hoře a o věcech, které se týkají organizace UNESCO.

K vidění je toho tu ale mnohem víc. Třeba Jezuitská kolej, bývalý cisterciácký klášter nebo Kamenný dům. Vedle chrámu sv. Barbory je kaple Božího těla. Při průchodu historickým centrem města se zastavte i u dvanáctiboké kamenné kašny. A kdyby by Vám snad nabídka památek ve městě přišla málo zajímavá? V tom případě si udělejte výlet do zámku Žleby, zámku Zruč nad Sázavou či do zámku Kačina.

Kutná Hora a její sportovní možnosti

Chcete-li se pořádně vydovádět, běžte do krytého plaveckého stadionu, který v sobě skrývá i dobře vybavenou plovárnu. Pokud dáváte přednost rychlé jízdě, ve městě je Vám k dispozici bobová a motokárová dráha. V neposlední řadě lze změřit síly v místní bowlingové hale.

Kutná Hora 3

V zimě Vás přivítá kutnohorský zimní stadion. Co se týče lyžování, počítejte, že do nejbližšího lyžařského střediska je to kus cesty. Odměnou Vám bude kvalitní lyžovačka ve Ski areálu Šibeniční vrch, nebo v lyžařském středisku Hluboká.

Ubytování v Kutné Hoře

Kutná Hora je turistickou destinací světového významu. Proto by Vás neměla překvapit široká nabídka různých typů ubytování. Ve městě jsou turistické a luxusněji vybavené hotely. Objevíte tu také cenově dostupné penziony. V Kutné Hoře provozuje činnost i několik poskytovatelů ubytování v soukromí. Raritou není ani komfortní apartmán. V případě, že máte trochu hlouběji do kapsy se ubytujte v kempu. Romantiku si naopak vychutnáte, když si zvolíte ubytování v chalupě či na chatě.

Kutná Hora je místo, které by měl alespoň jednou navštívit každý. Jen málokteré z měst Vám nabídne tak pohodovou a zároveň na zážitky bohatou dovolenou. Uvidíte, že na takové prázdniny budete ještě hodně dlouho vzpomínat.