Loading

Ubytování v Podhořanech u Ronova

(1 objekt + 5 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Podhořany u Ronova

Podhořany u Ronova, v obci / ve městě, u potoka
Útulná chalupa s krbem v horách.

Penzion Marina

Heřmanův Městec (Podhořany u Ronova 8,8 km vzdušně), na okra...
Penzion s restaurací, barem a bowlingem

Penzion U Kováře

Rohozec (okres Kutná Hora) (Podhořany u Ronova 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion vhodný pro individuální turistik

Chalupa Močovice

Močovice (Podhořany u Ronova 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa na statku s tenisem a bazénem!

Penzion Blatenský dvůr

Mikulovice (okres Pardubice) (Podhořany u Ronova 17,4 km vzdušně), na okraji obce...
Penzion a restaurace a tenisovým kurtem

Penzion Zájezdní hostinec Obora Trpišov

Slatiňany (Podhořany u Ronova 19,4 km vzdušně), na okraji ob...
Moderní ubytování s restaurací
1 - 6 / 6

Podhořany u Ronova

Obec pod Podhořanským zámkem

Jestliže budete hledat obec Podhořany u Ronova na mapě, najdete ji v Pardubickém kraji, asi 20 km na východ od okresního města Chrudim, severně od města Ronov nad Doubravou a východně od města Čáslav. Leží na úpatí CHKO Železné hory a patří do ní i osady Bílý Kámen a Nový Dvůr. Rozkládá se na pravém břehu říčky Čertovky.

Podhořany u Ronova 1

Poprvé se Podhořany u Ronova písemně zmiňují v roce 1356. V druhé polovině 19. století život obce významně ovlivnila prusko-rakouská válka. Vojsky sem byla zavlečena cholera, která skolila mnoho místních obyvatel.

Jako památka na tyto těžké časy byla koncem 19. století nad Podhořany vystavěna zděná kaple sv. Václava s malbou sv. Václava na koni. Pomník obětem 1. světové války na návsi z roku 1932 je věnován místním padlým v tomto období.

Dominantou obce kdysi býval podhořanský zámek, původně tvrz ze 14. století, koncem 19. století novorenesančně přestavěn. Od 80. let 20. století budova zámku a přilehlý park chátrají i přes snahu najít mu nové využití. Ve středu obce je malý rybníček. Od východního okraje se táhne les a za ním leží sportovní letiště Nový Dvůr.

Nabízí Vám možnost vyhlídkových letů, případně i absolvování plachtařské (bezmotorové) letecké školy. V jeho areálu je denní bar a možnost ubytování, takže máte kde i složit hlavu. Ve volných chvílích se můžete vyvětrat výlety po okolí, v Podhořanech u Ronova se totiž křižují značené trasy lokálních cyklostezek, jako i chodníků pro pěší turistiku.

Poznat okolí Podhořan stojí skutečně za to

V poznávání okolních krás Podhořan u Ronova Vám budou velmi nápomocny výborně značené cesty pro pěší turistiku i stezky pro cykloturistiku. Příznivci rybaření si mohou zalovit v rybnících Lovětín, Žehušice, Bousov, potřebné je samozřejmě povolení. Pěkný výhled do okolí, který možná nasměruje Vaše další kroky, Vám poskytnou různé vyhlídky.

Tou nejbližší je rozhledna Na kopečku u obce Lipovec. O něco dál se nachází dřevěná rozhledna Barborka u Horních Raškovic a rozhledna Bára II., vypínající se na Čertově skalce u Slatiňan. Krásnou vyhlídku budete mít i z 13 m vysoké rozhledny na zřícenině hradu Lichnice z 13. století, vypínajícího se na skalnatém návrší u obce Třemošnice, jižně od Podhořan.

Turisticky vyhledávaným místem je nedaleké Hedvičino údolí, kterým Vás provede naučná stezka. Okružní Keltská naučná stezka je zase součástí Keltského archeoparku v Nasavrkách s ukázkami staveb, nástrojů, oděvů a jiných součástí života starých Keltů. Na zajímavý výlet se vydejte i do obce Žleby, pěšky je to zhruba 7,5 km jihozápadně od Podhořan. Příjemný den tu strávíte prohlídkou zámku Žleby a návštěvou Obory bílých jelenů.

Podhořany u Ronova 2

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou bývá návštěva okolních měst. Nejen za nepříznivého počasí si v městě Čáslav prohlédněte expozice Muzea zemědělské techniky a Městského muzea Čáslav, které patří k nejstarším v ČR. Určitě Vás nadchne i prohlídka historického centra města, zajděte i do chrámu sv. Petra a Pavla. Jeho součástí je i nejstarší architektonická památka Čáslavi – románský kostelík sv. Michala z roku 1130.

Mnoho historických památek obrovského významu najdete v Kutné Hoře. Ať už je to zámek Kačina, jeden z nejvýznamnějších empírových komplexů v ČR, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kaple Všech svatých se světoznámou kostnicí nebo Vlašský dvůr s unikátní gotickou kaplí a jiné. Jsou tu i četná muzea se zajímavými expozicemi z různých oblastí.

Turisticky zajímavým je i město Chrudim, především jeho náměstí s množstvím historických budov. Nejvíc Vás pravděpodobně zaujme nádherný kostel Nanebevzetí Panny Marie, morový sloup Proměnění Páně s krásnou kašnou a historická stará radnice. Zajímavý je i klášter sv. Jozefa, přebudovaný na muzeum barokních soch, kostel sv. Jana Křtitele a mnohé další sakrální památky a muzea. O významu města ve středověku vypovídají dochované pozůstatky městského opevnění. Nedaleko Chrudimi, v renomovaném hřebčínu Slatiňany, se můžete těšit na komentovanou prohlídku stájí, objednat se dá i vyjížďka na koních.

Z Chrudimi to budete mít blízko do krajského města Pardubice, které jsou proslulé tradiční výrobou perníku. O ní se více dozvíte v Muzeu perníku, sídlícím v lovčím zámečku v Rábech. Tu se nachází i hrad Kunětická hora z první poloviny 15. století, známý z televizního seriálu Arabela. Zajímavé informace o historii a přírodních krásách regionu dostanete ve Východočeském muzeu, které sídlí na Pardubickém zámku.

Kromě příjemných zážitků z prohlídky kulturních památek města si užijete i značnou dávku adrenalinu v Lanovém centru PROUD Pardubice. Určitě byste si neměli nechat ujít ani prohlídku historických památek, jako jsou barokní zámeček Choltice, klasicistní zámek Slatiňany s rozlehlým parkem a zámek Karlova Koruna u Chlumce nad Cidlinou.

Dobré koupání Vás čeká na přehradách Pařížov a Křižanovice I., Sečské přehradě, v lomu Borek nebo na městských koupalištích. Nejbližší koupaliště je v obci Hošťalovice, pouhé 2 km od Podhořan. Za nepříznivého počasí nebo během zimní dovolené jsou k dispozici koupaliště Chrudim a Aquacentrum Pardubice.

Podhořany u Ronova 3

Zimní rekreaci si užijete procházkami zimní přírodou v okolí, návštěvou kulturních památek či lyžováním na běžkách v obci a jejím bezprostředním okolí. Za sjezdovkami si zajeďte do Ski areálu Svatá Anna, Ski areálu Kadlečák, Ski areálu Hlinsko či Ski areálu Svratka. Všechna tato lyžařská střediska poskytují dobré vyžití pro zkušené i začínající lyžaře a snowboardisty.

Jaké možnosti ubytování máte v Podhořanech u Ronova?

Obec Podhořany u Ronova je situována v malebné krajině, výhodou je i její dostupnost okolních měst. Ty Vám poskytnou široké zázemí, co se týká historických památek, ale i sportovního a kulturního vyžití. Navíc zde najdete dobré možnosti ubytování během dovolenéhotely, hostely, pohodlné apartmány a příjemné penziony rodinného typu.

Přímo v Podhořanech u Ronova se můžete po celý rok ubytovat ve stylových chalupách nebo chatách, které jsou útulně a komplexně vybavené. Zkusit také můžete ubytování v soukromí nebo ubytovnu hostelového typu v místní části Nový Dvůr.

Hledáte-li místo své další dovolené, možná právě z uvedených důvodů se rozhodnete pro Podhořany u Ronova, nacházející se v krásném prostředí Železných hor.