Loading

Ubytování v Chrudimi

(1 objekt + 5 objektů v okolí 25 km)

Penzion a restaurace Na Sklepích

Chrudim, v obci / ve městě, v centru města
Luxusní penzion a restaurace v centru

Penzion Zájezdní hostinec Obora Trpišov

Slatiňany (Chrudim 6,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní ubytování s restaurací

Penzion Marina

Heřmanův Městec (Chrudim 9,8 km vzdušně), na okraji obce / m...
Penzion s restaurací, barem a bowlingem

Apartmány Harmonie

Luže (Chrudim 17,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Klid a pohoda? 100% v našich apartmánech

Ubytovny Hamzovy léčebny

Luže (Chrudim 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Levné ubytování v příjemném prostředí

Roubenka Horní Babákov

Holetín (Chrudim 19,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Malebná roubenka na samotě u lesa
1 - 6 / 6

Chrudim

Chrudim 1

Nezapomenutelné prázdniny na Pardubicku

Došla Vám inspirace ohledně destinace, která by byla vhodná pro trávení pohodové dovolené? Zapomeňte na turisticky přetížená místa a raději si zajeďte do Chrudimi. Ta je střediskem okresu Chrudim v Pardubickém kraji. Ačkoliv se jedná o druhé největší město tohoto regionu, nabídne Vám poklidné prostředí i blízkost krásné přírody.

Jen několik minut cesty Vás dělí od rozlehlých lesů, z nichž některé v sobě ukrývají několik menších rybníků. Mezi nimi jsou rybníky Vilém, Hluboký rybník, Perný rybník či Čabrousek. V relativně dobré vzdálenosti je i přírodní rezervace Žernov a Železné hory. V případě, že by Vás přepadla touha trochu migrovat, během okamžiku se ocitnete uprostřed Pardubic. Kousek je také Heřmanův Městec a Hrochův Týnec.

Královské věnné město

Poprvé se o Chrudimi dozvídáme v 11. století. Archeologické výzkumy však prokázaly, že zdejší oblast obývaly i mnohem starší kultury. První osada byla doložena zhruba 6 000 let nazpět. Posléze se tu uchytili Keltové a po nich ještě Slované. Ve 13. století se Chrudim stává oficiálním královským městem.

Jaký byl život místních nelze bohužel určit. Zato však víme, že se Chrudim stala tzv. věnným městem. To znamenalo jednoduše to, že manželky českých králů čerpaly z města zisk, který jim poté sloužil pro osobní účely. Mimo jiné byla města manželkami těchto králů využívána jako jejich druhý domov či trucovna.

Chrudim 2

Průmyslové revoluce Chrudim nijak výrazně nevyužila. Těžila spíše z toho, že si ji oblíbili někteří z významných českých umělců. Mezi nimi byl třeba Bedřich Smetana, Alfons Mucha či Antonín Dvořák. Také se tu narodil Josef Ressel, který je považován za vynálezce vodního šroubu. Dnes Chrudim čerpá ze služeb, které jsou spojené s cestovním ruchem.

Co je v Chrudimi k vidění?

Patrně nejvýznamnější dominantou města je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Další krásy uvidíte i na přilehlém náměstí. Je tu sloup Proměnění Páně a mnoho dobře zachovaných historických domů. Kdo se bude dívat pozorně, ten uvidí i zbytky opevnění. Také nezapomeňte na návštěvu Regionálního muzea Chrudim a na zastávku u Mydlářovského domu, ve kterém sídlí Muzeum loutkařských kultur.

Když si vyběhnete z města, objevíte několik rozhleden a vyhlídek. Těmi jsou rozhledna Bára, nebo vyhlídková věž na Chlumu. Děti i dospělé na jejich cestě pobaví Kočičí hrádek. Jedná se o zmenšeninu hradu, která funguje jako prolézačka. Jen kousek od ní je Švýcárna Slatiňany, ve které je expozice věnovaná starokladrubským koním. Ve Slatiňanech je i velmi krásný zámek.

S dětmi se ovšem zabavíte i v případě, že si vyjedete k hradu Kunětická hora. Během chvíle se dostanete i do zámku Žleby, zámku Litomyšl či do zámku v nedalekých Pardubicích. Kousek za hranicí kraje je turisticky velmi atraktivní Kutná Hora. V té je Vám plně k dispozici chrám sv. Barbory, strašidelná kostnice či muzeum věnující se historii těžby stříbra. Máte-li dostatek času, udělejte si zastávku ve Vlašském dvoře, ve kterém se v době největší slávy razily mince.

Kam v Chrudimi za sportem

Chrudim 3

Chcete si užít venkovního koupání, ale nechce se Vám hledat vhodné přírodní koupaliště? V tom případě vsaďte na letní koupaliště Chrudim. V něm je prostor jak pro odpočinek, tak pro divoké řádění. Za ošklivého počasí se Vám otevřou brány místního plaveckého bazénu. Jestli si věříte a nebojíte se výšek, zaskočte si do lanového parku Podhůra.

Co se týče zimních sportů, věříme, že budete maximálně spokojení. Ve městě je zimní stadion. V okolí je i několik lyžařských středisek, ze kterých si lze v případě potřeby vybírat. Velmi populárním střediskem je Ski areál Hluboká. Druhou volbu představuje Ski areál Hlinsko.

Dostupné ubytování ve městě

V Chrudimi si vyberete z široké škály ubytovacích kapacit. Jsou tu jak cenově přijatelné hotely, tak domácky zařízené penziony. Preferujete-li větší intimitu, můžeme Vám doporučit některý z apartmánů. Pokud jsou Vaše finanční možnosti spíše skromnější, vyhovovat Vám bude turistická ubytovna nebo ubytování v soukromí. Romantiku a klid, případně cestování ve více lidech si užijete o to víc, když se ubytujete v některé z chalup nebo turistických chat.

Chrudim je ideálním místem pro trávení rodinné dovolené. Nejen, že se ve městě a jeho okolí skvěle pobavíte, ale také se i něco zajímavého dozvíte. Určitě se Vám tu bude líbit. Tomu věřte.