Loading

Ubytování v Čáslavi

(1 objekt + 5 objektů v okolí 25 km)

Penzion Nela

Čáslav - Nové Město, v obci / ve městě, v centru města
Penzion na pěší zóně

Penzion U Kováře

Rohozec (okres Kutná Hora) (Čáslav 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion vhodný pro individuální turistik

Chalupa Podhořany u Ronova

Podhořany u Ronova (Čáslav 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Útulná chalupa s krbem v horách.

Penzion Tereza

Suchdol (okres Kutná Hora) (Čáslav 16,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru mě...
Komfortní ubytování, super poloha

Apartmány Veleta

Bohdaneč (Čáslav 19,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmány na Kutnohorsku

Penzion Marina

Heřmanův Městec (Čáslav 19,6 km vzdušně), na okraji obce / m...
Penzion s restaurací, barem a bowlingem
1 - 6 / 6

Čáslav

Čáslav 1

Navštivte Čáslav – bránu k cestám do Železných hor

Uprostřed výběžku Polabské nížiny, ve východním cípu Středočeského kraje - okres Kutná Hora, leží v úrodné Čáslavské kotlině starobylé město Čáslav. Městem protéká říčka Brslenka. Necelých 10 km severozápadním směrem to máte do Kutné Hory, jednou tolik potom do Kolína.

Bohaté archeologické nálezy z města a jeho okolí dokládají, že se zde vystřídala řada pravěkých kultur. Čáslav je královské město založené okolo roku 1260 při jedné z hlavních zemských stezek spojujících Čechy s Moravou, kterého historii dokládají i architektonické památky, úzce spojené hlavně s obdobím husitství.

Váš obdiv si zaslouží především historické jádro města, které je městskou památkovou zónou. Z původního městského opevnění se zachovala válcová Otakarova věž z konce 13. století. Je vysoká 22 metrů a poskytne Vám úchvatný výhled na město i okolí. Zachovaný pás hradeb a bašt vznikl až na konci 15. století.

Nejstarší dochovanou památkou je původně románský kostelík sv. Michala z 12. století, který byl včleněn do farního kostela sv. Petra a Pavla, postaveného v gotickém stylu. Dnes tvoří výraznou dominantu centra města, je nejvzácnější sakrální i architektonickou památkou Čáslavi. V kapli Jižní věže byl pochován husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.

Při procházce starobylým náměstím určitě nepřehlédnete Žižkův pomník od J. V. Myslbeka z roku 1881, mariánský sloup z poloviny a klasicistní kašnu z konce 18. století. Další zajímavou zastávkou Vaší procházky může být čáslavská radnice. V Žižkově síni na radnici je dnes uložena údajná lebka této významné osobnosti českých dějin.

V novorenesanční budově z roku 1884 je Městské muzeum Čáslav, kde jsou umístěny přírodovědecké a historické expozice, vztahující se k městu a blízkému okolí. V těsné blízkosti města najdete Muzeum zemědělské techniky. Můžete zde spatřit jednu z největších sbírek historické zemědělské mechanizace v Evropě. Koná se tu řada akcí, při nichž Vám budou předvedeny dobové exponáty v provozu.

Kam na výlety v okolí Čáslavi?

Čáslav 2

Nemusíte být vyloženě sportovní typ, abyste ocenili přímo ve městě, v příjemném prostředí městského lesoparku Sportovní areál Vodranty. Nabídne Vám bohaté možnosti sportovního vyžití a relaxace. Přímo v areálu se nachází městské lázně a v přilehlém Vodrantském lesoparku letní koupaliště. Též se tu v červnu koná známy bluegrassový festival Banjo Jamboree.

Okolí Čáslavi, kde navazuje kraj Vysočina, Vám nabízí řadu turistických tras i cyklotras, rovněž i malebné prostředí k vycházkám. Vydejte se například z obce Bratčice po naučné stezce Tisá skála.

V rámci putování po českých hradech a zámcích nezapomeňte navštívit novogotický zámek Filipov, v nedalekém městečku Žleby potom romantický renesanční zámek s arkádovým nádvořím a rozlehlým anglickým parkem. Po pár minutách chůze od zámku najdete oboru proslavenou chovem bílých jelenů. Kromě nich můžete shlédnout expozici dravců a sov spojenou se zajímavou ukázkou výcviku. Jistě Vás zaujmou i mufloni, vodní ptáci a jiná zvěř.

Nedaleko Čáslavi se nachází město Kutná Hora, které bylo zapsáno do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Mezi četnými pamětihodnostmi Vás určitě upoutá unikátní hřbitovní kostel Všech svatýchkostnicí, kde jsou uloženy kosterní ostatky asi 40.000 mrtvých nebo klenot pozdní gotiky Chrám svaté Barbory.

Pěknou a nenáročnou trasou se vydejte jižním směrem od Čáslavi. Ani ne 10 km odsud se na svahu nad stejnojmennou obcí vypíná hrad Ledeč nad Sázavou z 12. století. Kromě expozic z historie hradu a obce, si nezapomeňte prohlédnout muzeum, uměleckou galerii, numizmatickou sbírku a kolekci zbraní. Zříceninu hradu Lichnice či Lichtenburg se zbytky husitského opevnění najdete v blízkosti města TřemošniceŽelezných horách asi 14 km od Čáslavi.

Po putování za pamětihodnostmi tohoto regionu naleznete osvěžení v některém z rybníků – ať už je to např. Podměstký rybník na říčce Brslence přímo v Čáslavi nebo Pastušský rybníkBratčicích. Asi 13 km od Čáslavi se nachází vodní nádrž Vrchlice a o něco dál potom přehrada Seč – údolní přehradní nádrž na řece Chrudimce. Jestliže Vám nevyjde počasí, vydejte se na prohlídku zřícenin hradů Oheb a Vildštejn, které se vypínají na skálách nad přehradou. V letních měsících, ale i v zimě máte k dispozici Aquacentrum Pardubice či Aquapark Vodní svět Kolín.

Čáslav 3

Ani v zimě zde nemusíte zahálet. Asi 20 km jižně od Čáslavi, v blízkosti Světlé nad Sázavou využijte možnosti, které Vám nabízí Lyžařské středisko Kadlečák. Upravené sjezdovky i běžecké tratě přivítají jistě milovníci lyžování i v Skiareálu Hlinsko, Ski Hluboká a v Svaté Anně u Chotěboře. V okolí samotné Čáslavi jsou podmínky spíše pro nenáročné běžkaře.

Kde se v Čáslavi ubytovat?

V nabídce ubytování si vybere každý podle svých preferencí, ať už jsou to hotely nebo penziony s vyhlášenou kuchyní a cenově přijatelným i kvalitním menu. Příjemné ubytování rodinného typu lze sehnat i v soukromí. Skutečně levné a přitom pohodlné ubytování Vám nabízejí ubytovny, mimo jiné i na středoškolských internátech.

Přijeďte teda do Čáslavi, a přesvědčte se sami o výhodách tohoto města, ať už jste vyznavači pěší či cykloturistiky, nebo například milovníci české kultury a historie.