Loading

Ubytování na Pardubicku

(35 objektů)

Ubytování Pod Rozhlednou

Skuteč, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování na okraji přírodní rezervace

Chalupa u Frimlů

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
SUPER LM 14.-16.06.2019

Chalupa Majdalenka

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.

Penzion a restaurace Na Sklepích

Chrudim, v obci / ve městě, v centru města
Luxusní penzion a restaurace v centru

Penzion Pod Slamníkem

Dolní Morava, v rekreační oblasti, u vleku
Penzion s bazénem a vírivkou u sjezdovky

Penzion Zájezdní hostinec Obora Trpišov

Slatiňany, na okraji obce / města
Moderní ubytování s restaurací

Penzion Marina

Heřmanův Městec, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion s restaurací, barem a bowlingem

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Kanadský srub v nádherném prostředí

Ubytovny Hamzovy léčebny

Luže, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování v příjemném prostředí

Chalupa Svatební dar

Dolní Morava, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Samota u lesa s vyhlídkou na sjezdovky.
1 - 35 / 35

Pardubicko

Pardubicko 1

Pardubicko – koňská a perníkářská oblast

Nížinatá oblast Pardubicko leží na severovýchodě ČechPardubickém kraji. Tuto oválnou oblast lemuje na východě řeka Orlice, Tichá OrliceOrlická tabule, na jihu Železné hory, na západě a severu je to pak Česká tabule.

Pardubicko je oblíbený turistický region, který se proslavil koňským závodem Velká pardubická, regionální potravinou Pardubický perník i krásným okolím a lázeňským komfortem. A to vše a mnohem víc zažijete při dovolené v této oblasti.

Pardubice jsou městem perníku

Pardubice jsou největším městem v této oblasti, a proto byste při návštěvě Pardubicka neměli vynechat náš nejstarší dostih, kterým je Velká pardubická. Dostih se koná už od roku 1874 a je druhým nejtěžším dostihovým závodem v Evropě.  Dominantou města je však pardubický goticko-renesanční zámek.

Hradební opevnění chrání zámek ze všech stran a jeho interiér si prohlédnete nejlépe návštěvou Východočeského muzea. Součástí muzea jsou rytířské sály, expozice pohlednic, sklářská výroba, zbraně, hračky a další. K němu se dostanete například po naučné stezce Viléma z Pernštejna, která turisty provádí historickým centrem města. Kromě zámku se tak podíváte i na Pernštýnské náměstí plném historických budov a také se projdete po břehu řeky Chrudimky.

Pardubice jsou však také městem perníku, a proto kde jinde ochutnat pravý pardubický perník, než v Pardubicích. V pekárnách a cukrárnách ho jistě najdete. Asi 5 kilometrů severně od zámku se po zelené turistické trase dostanete až do obce Ráby, kde najdete Perníkovou chaloupku, jak se dnes nazývá původní lovecký zámeček.

Zde, pod Kunětickou horou, se totiž nachází muzeum perníku a pohádek. Dozvíte se zde vše o výrobě perníku, uvidíte přes tisíc perníčků z celé země, ale hlavně je to místo, kde bez problému strávíte celý den. K dispozici je také možnost opečení špekáčků, nechat se obsloužit Červenou karkulkou apod. A pokud už budete v tomto místě, fajn procházka je i přírodní památkou Kunětická hora až na její vrchol, kde se tyčí stejnojmenný hrad. Pod Kunětickou horou najdete také letecké muzeum.

Pardubicko 2

Druhou takovou koňskou raritou jsou Kladruby nad Labem. To, že koně byly a jsou v této oblasti dominantou a důležitou součástí panského života, dokazuje i kladrubský zámek. Třípatrový zámek s novorenesančním kostelem stojí u nejstaršího hřebčína na světě. Ten byl založen roku 1579 a jsou zde ustájeni starošpanělští a staroitalští koně známí jako kladrubští bělouši. V současné době zde najdete asi 500 koní. Zároveň zde uvidíte i muzeum kočárů, které byste si neměli nechat ujít.

Netradiční muzeum, které zase připomíná historické vlaky i historii veřejné dopravy, je muzeum MHD a železniceRosicích nad Labem.

A za Afrikou se vydejte do afrického muzea Dr. Emila HolubaHolicích. V památníku cestovatele najdete část věnující se jeho životu a dílu, část představující africkou přírodu včetně exponátů zvířat a také v neposlední řadě část o životě v domorodé vesnici.

Pardubicko jako rovinatá oblast láká na dlouhé cyklovýlety i pěší turistiku. Oblíbené je také rybaření, v Lázních Bohdaneč si mohou dokonce zarybařit i děti – pruty a další potřebné vybavení je k zapůjčení. Toto rybaření najdete u Černské strouhy, kdy se můžete také ubytovat.

U Přelouče zažijete ten pravý adrenalin v Tank Power zážitkovém centru, které nabízí různé střelecké aktivity, destrukční terapii, vodní aktivity i netradiční zážitky. S menšími, ale i většími dětmi se zabavíte v LumpáriuPardubicích, kde si vyzkouší elektrická autíčka, trampolíny, tobogány a mnoho dalšího nebo zavítejte do lanového parku nebo protáhnout své tělo do venkovní posilovny. Zimní sporty si vyzkoušíte hlavně v halách anebo můžete zajet do Orlických hor, které nejsou příliš daleko.

Zasloužený odpočinek na své dovolené či jen krátkodobý relaxační pobyt najdete na Pardubicku v Lázních Bohdaneč. Ve volných chvílích můžete zajít na ornitologickou pozorovatelnunárodní přírodní rezervaci Bohdanečský rybník. Léčebné procedury, wellness, masáže a další lázeňské aktivity si pak užijete přímo v lázeňském domě.

Pardubicko 3

Ubytování na Pardubicku

Možnosti ubytování jsou poměrně bohaté. Na Pardubicku najdete jak letní kempy, rekreační zařízení, chaty, tak ubytovny, které nabízej