Loading

Ubytování v Olomouci

(3 objekty + 4 objekty v okolí 25 km)

Penzion U Anděla

Olomouc, v obci / ve městě, u řeky
Skvělá poloha v centru, výborná cena

Ubytovna Olomouc

Olomouc - Bělidla, v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování v klidném prostředí

Pension Na Hradbách

Olomouc, v obci / ve městě, v centru města
V klidném místě centra města Olomouc

Hotel S-PORT Véska

Dolany (okres Olomouc) (Olomouc 10,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na ok...
Hotel s wellnessem, tenisem a golfem!

Penzion U Veterána

Slatinice (Olomouc 12,0 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Penzion s muzeem veteránů a wellness

Wellness hotel Hluboký dvůr

Hlubočky (Olomouc 16,0 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Ubytování v zážitkovém areálu

Turistická základna

Hraničné Petrovice (Olomouc 19,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování pro skupiny
1 - 7 / 7

Olomouc

Olomouc 1

Olomouc je hlavním městem Olomouckého kraje a sídlí ve stejnojmenném okrese Olomouc. Městem protéká řeka Morava a jeho okolí dotváří malebná krajina Hornomoravského úvalu. Ačkoliv je Olomouc velmi významné městské centrum, v její blízkosti jsou další dvě města. Těmi jsou Přerov a Prostějov. Z Olomouce se ale pohodlně a za rozumný čas dostanete i do Brna.

Bývalé hlavní město Moravy

Olomouc je velmi staré město. První osídlení v novodobé kultuře se odhaduje na 11. století. Toto území však bylo obydleno už v období paleolitu. To dosvědčují především mnohačetné archeologické nálezy. Už historicky byla Olomouc velmi vlivným městem. Pobývali tu knížata a vzniklo tu významné biskupské sídlo.

V 16. století byla zdejší inteligence podpořena vznikem první moravské univerzity. Jedná se o současnou Univerzitu Palackého. O své prvenství hlavního města Moravy Olomouc přišla v průběhu třicetileté války. Oproti Brnu se nedokázala ubránit obléhání švédských vojsk. Následně bylo město okupováno ještě několikrát. V dnešní době je Olomouc velmi atraktivním místem jak pro studia, tak pro provozování cestovního ruchu.

Co je v Olomouci k vidění?

Že se v Olomouci rozhodně nudit nebudete zajistí řada kulturních památek. Tou nejvýznamnější je sloup Nejsvětější Trojice. Ten je zapsán na světový seznam UNESCO. Rozhodně k tomu byl důvod, jelikož na něm najdete 18 soch světců, 24 dalších soch a sousoší s Pannou Marií a Nejsvětější Trojicí. Celková výška sloupu je úctyhodných 32 metrů.

Olomouc 2

Další významnou památkou je radnice s Olomouckým orlojem. Váže se k němu pověst, která říká, že byl jeho tvůrce oslepen. Z důvodu, aby se podobným dílem nemohlo pyšnit žádné další město. Současná podoba orloje pochází z 50-tých let. I přes jeho budovatelský vzhled se rozhodně jedná o místo, které byste při své návštěvě města neměli minout.

Pokud se chcete vrátit zpět v čase, udělejte si malý výlet za historií městských paláců. Jedním z největších je Arcibiskupský palác, který je dějištěm mnoha kulturních akcí. Zajímavým místem je i Vila Primavesi, ve které dnes sídlí umělecká galerie. V neposlední řadě za Vaši návštěvu stojí i románský Biskupský palác, který je součástí Arcibiskupského muzea.

Sportování a relax ve městě

Jestli-že cestujete s dětmi, určitě se běžte podívat do Zoologické zahrady Olomouc. Tato zahrada má světové renomé. Hlavně proto, že se jejím pracovníkům daří záchrana některých ohrožených druhů zvířat. Součástí zahrady je i Lanové centrum Proud a rozhledna.

Vzhledem k velikosti města je jisté, že Vám Olomouc nabídne široké spektrum sportovních aktivit. Je tu několik koupališť, aquapark, plavecký stadion, hřiště na tenis i centra určená pro provozování adrenalinových sportů. Zájemci, kteří by si chtěli město prohlédnout z ptačí perspektivy pak mohou využít některý z vyhlídkových letů.

Olomouc 3

V nedalekém okolí jsou také hned tři lyžařská střediska. Jedním z nich je lyžařský areál Kladky. Ten je vhodný spíše pro začínající a mírně pokročilé lyžaře. Ski areál Hlubočky a Hrubá Voda jsou určeny všem věkovým skupinám.

Cenově dostupné ubytování v Olomouci

Přímo v Olomouci si lze vybrat z opravdu široké palety ubytovacích kapacit. Ti opravdu nároční si mohou vybrat některý z pohodlně zařízených penzionů a hotelů. Chcete-li si užít pohodlí domova, vyzkoušejte některý z apartmánů či nabídku ubytování v soukromí.

Pokud je Váš rozpočet spíše omezený, vhod Vám přijde některá z ubytoven či kemp. Božský klid Vám poskytnou cenově přijatelné chaty či chalupy v okolních obcích.

Olomouc je krásné město, které si Vás získá svou neopakovatelnou atmosférou. Přijeďte si i Vy odpočinout na místo, kde se psaly dějiny.

Názory a doporučení

Marie Satranová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 8.2.2020
V Olomouci spousta turistických cílů - architektura, muzeum, zoo, Pevnost poznání, aquapark,...