Loading

Ubytování v Hraničných Petrovicích

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Turistická základna

Hraničné Petrovice, v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování pro skupiny

Wellness hotel Hluboký dvůr

Hlubočky (Hraničné Petrovice 8,3 km vzdušně), na okraji obce...
Ubytování v zážitkovém areálu

Hotel S-PORT Véska

Dolany (okres Olomouc) (Hraničné Petrovice 9,9 km vzdušně), mimo obce / města, u le...
Hotel s wellnessem, tenisem a golfem!

Statek Tylov

Lomnice (okres Bruntál) (Hraničné Petrovice 17,5 km vzdušně)...
Ubytování na statku se zahradou

Chata Max Volárna (Slezská Harta)

Roudno - Volárna (Hraničné Petrovice 17,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Nadstandardní chata u Slezské Harty

Ubytovna Olomouc

Olomouc - Bělidla (Hraničné Petrovice 17,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Útulné ubytování v klidném prostředí

Penzion U Anděla

Olomouc (Hraničné Petrovice 19,7 km vzdušně), v obci / ve mě...
Skvělá poloha v centru, výborná cena

Pension Na Hradbách

Olomouc (Hraničné Petrovice 19,8 km vzdušně), v obci / ve mě...
V klidném místě centra města Olomouc
1 - 8 / 8

Hraničné Petrovice

Hraničné Petrovice 1

Dokonalá dovolená v Nízkém Jeseníku

Preferujete trávit své prázdniny někde na horách, ale ty největší a nejznámější Vás už trochu nudí? V tom případě neexistuje nic jednoduššího než jet objevovat Nízký Jeseník. Začít můžete třeba v Olomouckém kraji, jehož součástí je obec Hraničné Petrovice. Vzhledem k jejich poloze spadají do okresu Olomouc.

Hraničné Petrovice jsou víska podhorského pásma, pro kterou jsou typické pole a rozlehlé louky. Daleko to ale není ani do lesa. Jakmile vyběhnete z Hraničných Petrovic ven, stanete před přírodní rezervací Hrubovodské sutě. Hodně zajímavé jsou i kamenné proudy u Domašova. Kdo si potrpí na prozkoumávání neznámého terénu, toho bude bavit výlet k Šifrové jeskyni.

Jen kousek je i málo známé jezírko. Krásnou rodinnou procházku slibuje i park v Údolí Bystřice. V případě, že by se Vám zastesklo po pobytu ve městě, během chvíle dojedete do Olomouce a Šternberku.

Jak se chudá obec stala bohatou

První zmínka o Hraničných Petrovicích pochází ze 13. století. Na jejich založení měl lví podíl biskup Bruno, který vdech život i jiným místům napříč Moravou. Jako taková měla obec velmi blízko Šternberku. Bohužel, situace nebyla vždy zcela růžová, takže Hraničné Petrovice často střídali majitele. Ti se o své vlastnictví starali s různě intenzivní snahou.

Obyvatelé obce do značné míry trpěli i nejrůznějšími nemocemi a vojenskými přesuny. Tyto tragické okolnosti se podařilo zvrátit až v 18. století, kdy se v kraji uchytila výroba látek. Na ně bylo potřeba dodávat kvalitní materiál, který musel někdo pěstovat. Štěstí se usmálo právě na Hraničné Petrovice, které tak získaly nový a zároveň velmi důležitý zdroj zisku. A byl to právě on, který dost zásadně pozvedl jejich úroveň, takže tu už nikdo nouzí netrpěl. Dnes jsou Hraničné Petrovice méně známým, avšak velmi krásným rekreačním střediskem.

Hraničné Petrovice 2

Co je v Hraničných Petrovicích k vidění?

Správná dovolená se neobejde bez poznávání lokálních zajímavostí a památek. Těch je v Hraničných Petrovicích hned několik. Nejvýznamnější z nich je kostel sv. Petra a Pavla, v jehož závěsu je sousoší piety. Kdo se bude dívat pozorně, ten si jistě povšimne i nezvyklé, samostatně stojící věže, která byla dříve trafo stanicí. V lesích kousek dál je pak pramen Těšíkovské kyselky.

Během prázdnin se jeďte podívat i na nedaleký hrad Šternberk. Za Vaši pozornost rozhodně stojí i Augustiniánský klášter a Ecce Homo Park, který Vám představí historii a vývoj těchto závodů, které se zde pravidelně konají. Velmi naučná je i Expozice času. Hodně oblíbená je i Olomouc. V ní je vyhlášená Zoologická zahrada, sloup Nejsvětější Trojice, který byl zapsán na světový seznam UNESCO nebo olomoucký orloj.

Vědu spojenou se zábavou Vám naservíruje Pevnost poznání, ve které jsou kromě výstav i poutavé vědecké programy. Další vědomosti načerpáte ve Vlastivědném muzeu, nebo v Muzeu umění. Koho baví historické opevnění, toho vyšleme na obhlídku Korunní pevnůstky, kasárny, Fortu Radvíkov nebo Fortu XXII, kterému se také říká Lazecký. Je jich ale v Olomouci mnohem víc, takže si stačí jen vybrat. Ve zbytku volného času zavítejte do zámku v Bruntálu nebo k tajuplnému hradu Sovinec.

Sportovní vyžití a atrakce

Přímo v Hraničných Petrovicích je multifunkční hřiště. Okolní příroda je vhodná i pro pěší turistiku a také pro jízdu na kole. Za dalším sportem je výhodné se přesunout do Šternberka. V něm je letní koupaliště, workoutové hřiště i tenisový kurt. Kdo má zájem, ten si pronajme i fotbalový ovál. Mimo město je taktéž k dispozici střelnice. V případě, že se chcete vykoupat, neuděláte chybu, když zamíříte do Aquaparku Olomouc.

V zimě si zabruslíte na některé z ledních ploch, které provozuje Olomouc a Šternberk. Hodně zábavy Vám taktéž dopřeje Park Sportu Hrubá Voda a Skiareál Hlubočky. V nížinách ale budete moci i několik hodin běžkovat. Děti bude dozajista bavit i sáňkování.

Hraničné Petrovice 3

Prázdninové ubytování v Hraničných Petrovicích

V Hraničných Petrovicích si pronajmete chalupu, nebo odlehlejší chatu. V blízkém okolí jsou ale i cenově dostupné penziony a perfektně vybavené priváty. Krásná horská příroda se přímo nabízí i k dovolené strávené ve srubu, či v prázdninovém domě. Jestli ale preferujete spíše klasiku ve formě apartmánu, nebo hotelu, porozhlédněte se po ubytovacích kapacitách nejbližších měst.

Hraničné Petrovice Vám poskytnou příjemnou pohodu a klid. Zároveň se nemusíte bát, že se v nich budete nudit. V záloze totiž máte možnosti hned dvou velkých měst. To zaručuje, že se tu bude líbit i těm nejnáročnějším z náročných. To nám věřte.

Názory a doporučení

Bohdan Horák (skupina - návštěvník) 25.9.2019
Příjemné jednání s ubytovatelem i náhodnými občany obce, jasně vyditelná starostlivost vedení o vzhled obce