Loading

Ubytování v Bělkovicích-Lašťanech

(0 objektů + 5 objektů v okolí 25 km)

Ubytovna Olomouc

Olomouc - Bělidla (Bělkovice-Lašťany 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru m...
Útulné ubytování v klidném prostředí

Wellness hotel Hluboký dvůr

Hlubočky (Bělkovice-Lašťany 8,9 km vzdušně), na okraji obce...
Ubytování v zážitkovém areálu

Penzion U Anděla

Olomouc (Bělkovice-Lašťany 9,6 km vzdušně), v obci / ve měst...
Skvělá poloha v centru, výborná cena

Pension Na Hradbách

Olomouc (Bělkovice-Lašťany 9,6 km vzdušně), v obci / ve měst...
V klidném místě centra města Olomouc

Turistická základna

Hraničné Petrovice (Bělkovice-Lašťany 10,2 km vzdušně), v ob...
Cenově výhodné ubytování pro skupiny
1 - 5 / 5

Bělkovice-Lašťany

Bělkovice-Lašťany 1

Bělkovice-Lašťany

Jak už ze samotného názvu vyplývá, obec Bělkovice-Lašťany tvoří dvě základní sídelní jednotky – Bělkovice a Lašťany. Protéká jí Trusovický potok, přítok řeky Moravy. Leží v Olomouckém krajiokrese Olomouc takřka na půl cestě mezi Olomoucí a Šternberkem.

Na mapě ji najdete 11 km na sever od krajského a okresního města, 9 km na jih od Šternberka a 22 km na východ od Litovle. Z východu sem zasahují výběžky Oderských vrchů, ze severu Nízkého Jeseníku.

První písemná zmínka o Bělkovicích je z roku 1238, o Lašťanech z r. 1078. V r. 1960 byly obě obce spojeny do jedné. Už při prvních procházkách po obci, zjistíte, že zdejší památky tvoří především kaple. Nejvýznamnější sakrální památkou obce je kaple Panny Marie Čenstochové z počátku 18. století. Další dvě najdete na lašťanské návsi, a to kapli sv. Floriána a opodál kapli Panny Marie Lurdské.

Dnešní Bělkovice-Lašťany žijí bohatým sportovním a kulturním životem. Co se týká sportovního zázemí, to je v obci dáno několika hřišti, multifunkční sportovní halou a letním koupalištěm. Obec je známá i svou tradiční folklorní akcí Ježíškovy matičky v období Velikonočních svátků.

Za výlety do okolí Bělkovic-Lašťan

Jižním směrem od obce pokrývají svahy chmelnice a ze severovýchodu ji obklopuje širý les, kde se v údolí Trusovického potoka nachází chatová osada s názvem Bělkovické údolí. Odsud můžete podnikat své výlety do okolí, např. i po četných značených turistických trasách. Povrch je zde členitý, vhodný i pro turisty i cyklisty, v lesích se dá naplno věnovat houbaření.

Na jeden z výletů se vydejte do okresního a krajského města Olomouc, které je zároveň hlavním městem regionu Haná. Olomouc je historické město, kde o kulturní památky není nouze, o čem svědčí i to, že je zapsáno na seznamu kulturních památek UNESCO. Nejvýznamnější z nich je Přemyslovský hrad na Václavském pahorku v historickém centru Olomouce. Je to jeden z nejrozsáhlejších a nejkrásnějších hradních areálů v Čechách, národní kulturní památka ČR.

Kromě historických památek můžete v Olomouci navštívit i četná muzea, galerie nebo zoologickou či botanickou zahradu, hlavně děti nadchne návštěva zábavního parku Lanové centrum PROUD Olomouc. Asi 2 km od centra města je další turisty vyhledávaný objekt – bývalý benediktinský klášter Hradisko z r. 1078. Asi 5 km severovýchodním směrem od Olomouce (a přibližně stejně daleko od Bělkovic-Lašťan na jihovýchod) dorazíte k známému poutnímu místu zvanému Svatý kopečekbazilikou Navštívení Panny Marie z počátku 17. století. Momentálně sice prochází rozsáhlou rekonstrukcí, veřejnosti je však zpřístupněna.

Bělkovice-Lašťany 2

Opačným směrem, přibližně 9 km na sever od Bělkovic-Lašťan, leží další historické město Šternberk. Dominantou městské památkové zóny je národní kulturní památka hrad Šternberk z poloviny 13. století. Během komentované prohlídky hradu Vás okouzlí jeho členitost a bohatá výzdoba v různých stylech. Atmosféru místa dotváří i přilehlý lesopark a malebné podhradí.

Soubor staveb lidové architektury – tzv. Hanácké muzeum v přírodě objevíte asi 18 km na západ od Bělkovic-Lašťan v obci Příkazy. Těžiště expozice Skanzenu Příkazy či též Hanáckého skanzenu, tvoří původní hanácký grunt s několika hospodářskými budovami.

Jestliže budete z Příkazů pokračovat asi 8 km na jihozápad, dojedete do městyse Náměšť na Hané. Na jeho jihozápadním okraji si zajisté všimnete zříceniny hradu, pravděpodobně z 13. století. Dnes se upravené zbytky hradu nacházejí za kaplí Nejsvětější Trojice nedaleko zámku z 18. století. Zámek Náměšť na Hané je obklopen půlkruhovým parkem, z kterého vybíhají do všech stran lipové aleje. Další zámky potom budete mít možnost navštívit v Přerově či nedalekém Lipníku nad Bečvou, asi 30 km jihovýchodně od Bělkovic-Lašťan.

Výlety, túry, toulky po hradech a zámcích, to všechno můžete podnikat během dovolené zejména v letních měsících. Po takovém dni Vám určitě přijde vhod osvěžení v podobě koupání. Přímo v obci můžete využít letní koupaliště, necelé 3 km na západ – v obci stejného jména se nachází aquapark Bohuňovice. Kromě fitness centra a wellness tu najdete i bazény a možnost ubytování. To samé a ještě navíc mnoho vodních atrakcí Vám nabídne aquapark Olomouc.

Nejen v létě tu budete mít spoustu různého vyžití. Jestliže Vám vyjde dovolená v zimě, nemusíte se obávat, že byste tu snad neměli co dělat. Okolitý terén Vám umožní především aktivity v podobě lyžování na běžkách. Jestli ale dáváte přednost sjezdovému lyžování nebo snowboardingu, zajeďte si do lyžařských středisek, která kromě běžeckých tratí mají i sjezdovky a vleky.

Tak to bude i v nejbližších ski areálech, např. v Ski areálu Hlubočky nebo v Ski areálu Moravský Beroun. Daleko to nebudete mít ani do Ski areálu Hrubá Voda, což je moderní areál s celoročním provozem. Nabídne i Vám množství zábavy v létě - bobovou dráhu, lanové i golfové hřiště a vyjížďky na koních. V zimě tu najdete příležitost k běžeckému i sjezdovému lyžování doplněné o možnost ubytování i stravování.

Bělkovice-Lašťany 3

Kde najdete ubytování v Bělkovicích-Lašťanech a nejbližším okolí?

Region Hané i samotné Bělkovice-Lašťany nabízí svým návštěvníkům nejen zajímavé tradice a památky, ale také pohodlné ubytování za výhodné ceny. Můžete si přitom vybrat, jestli se ubytujete v některém z penzionů či apartmánů. Hlavně v letním období využijte nabídku ubytování v chatách nebo chalupách, kempech nebo motelech.

Anebo si zvolíte raději možnost ubytování v soukromí? I to má něco do sebe, určitě je to oblíbený variant ubytování, především pro dostatek soukromí. Jestliže se při svých výletech do okolí zdržíte na jiném místě, se sehnáním noclehu nebudete mít problém, navíc např. v Olomouci kromě uvedených možností najdete i hotely či turistické ubytovny.

Chcete si užít hezkou dovolenou v jedné z nejkrásnějších lokalit České republiky spojenou s poznáváním tradic, návštěvou památek, sportovním vyžitím i dobrou zábavou? Potom neváhejte, zajistěte si včas ubytování, které Vám bude nejvíc vyhovovat, a můžete se těšit na chvíle strávené v Bělkovicích-Lašťanech.