Loading

Ubytování v Lomnici (okres Bruntál)

(1 objekt + 20 objektů v okolí 25 km)

Statek Tylov

Lomnice (okres Bruntál), na okraji obce / města, u lesa / na...
Ubytování na statku se zahradou

Chata Max Volárna (Slezská Harta)

Roudno - Volárna (Lomnice (okres Bruntál) 5,7 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Nadstandardní chata u Slezské Harty

Chata u Slezské harty

Nová Pláň (Lomnice (okres Bruntál) 7,4 km vzdušně), na okraj...
Moderně zařízená chata u přehrady

Chalupa u Jirky

Dlouhá Stráň (Lomnice (okres Bruntál) 12,1 km vzdušně), na o...
Krásná chalupa s bazénem - pro rodinky

Domek Smetánek

Bruntál (Lomnice (okres Bruntál) 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Skvělý domek v centru pro rodiny s dětmi

Chaty pod Pradědem

Dolní Moravice (Lomnice (okres Bruntál) 14,4 km vzdušně), v...
Komfortní chaty u lyžařských vleků

Apartmány Divoký Anděl

Dolní Moravice (Lomnice (okres Bruntál) 14,4 km vzdušně), v...
Luxusní ubytování v Jesenikách

Turistická základna

Hraničné Petrovice (Lomnice (okres Bruntál) 14,5 km vzdušně)...
Cenově výhodné ubytování pro skupiny

Chalupa U nás doma

Dolní Moravice (Lomnice (okres Bruntál) 14,6 km vzdušně), v...
Klid a pohoda uprostřed přírody Jeseníků

Apartmány U Potoka

Dolní Moravice (Lomnice (okres Bruntál) 14,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Rodinné ubytování s venkovním bazénem
1 - 21 / 21

Lomnice (okres Bruntál)

Lomnice (okres Bruntál) 1

Na Bruntálsko s plnou parádou

Chcete letošní dovolenou prožít trochu jiným, než obvyklým způsobem? Zároveň si nejste jistí, zda dáte přednost horám, lesům nebo nížinám? V tom případě byste měli zvolit destinaci, která Vám nabídne všechno. Takovou je obec Lomnice v Moravskoslezském kraji. Toto malé a po všech stránkách velmi variabilní středisko objevíte v malebném okrese Bruntál.

Jak už jsme naznačili výše, Lomnice Vám naservíruje od všeho trochu. Je obklopená loukami, ale i hustými lesy. Ty se dále za Lomnicí zvedají do horských štítů Hrubého Jeseníku. Těsně za katastrálním územím obce je také vodní nádrž Slezská Harta, která je jednou z nejmladších přehrad u nás. Za Vaši pozornost rozhodně stojí i přírodní památka Velký Roudný.

Jejím centrálním bodem je stejnojmenná hora – vyhaslá sopka. Zájemci mohou shlédnout na krajinu i z relativně nově vystavěné rozhledny, která na ní stojí. Popojedete-li kousek dál, můžete si naplánovat celodenní výlet k rašeliništi Skřítek, na Břidličnou horu nebo na Praděd. Z okolních středisek se Vám vyplatí navštívit Bruntál, Moravský Beroun nebo Šternberk.

Lomnice  rejdiště čarodějnic a upírů

První doložená zmínka o Lomnici pochází z poloviny 14. století. Vzhledem k náročnému terénu se nejednalo o zemědělskou obec. Lidé se živili hlavně kácením a zpracováním dřeva, výrobou piva a menší průmyslovou výrobou. Lomnice taky hodně trpěla na nejrůznější vojenské střety, které vycházely ze sporů o vlastnictví tohoto území.

Neblaze se na obci podepsaly i nemoci, kvůli kterým byl podle pověstí dokonce zapálený kostel. Ne na protest proti Bohu, ale kvůli skladování nakažených zemřelých. Možná i to napomohlo tomu, že se Lomnicí začaly šířit zkazky o čarodějnicích a upírech. V čase 2. světové války byl u Lomnice velmi přísný zajatecký tábor, na jehož místě je dnes hřbitov i odpovídající pieta.

Lomnice (okres Bruntál) 2

Kam si v Lomnici vyjet na výlet?

V Lomnici najdete zmíněný hřbitov zajatců s pietou a kostel sv. Jiří. Kdo bude mít zájem, tomu doporučíme delší procházku okolo přehrady. V její bezprostřední blízkosti je totiž několik zajímavých památek a zákoutí. Určitě se zastavte u Razovských tufitů nebo u vápenné pece Slezská Harta.

Tato oblast je významná i kvůli velkému množství hradů a zámků. Asi nejblíže je zámek Bruntál. V dobré dojezdové vzdálenosti je také tajuplný hrad Sovinec, hrad Šternberk a zřícenina hradu Vikštejn. Během půl hodiny dorazíte i do Olomouce. Určitě si prohlédněte sloup Nejsvětější Trojice, který je zapsaný na seznamu UNESCO.

Dále tu na Vás čeká Pevnost poznání, Korunní pevnůstka, Neptunova kašna, Arionova kašna, Caesarova kašna, Vlastivědné muzeum Olomouc, Muzeum umění Olomouc, Biskupský palác nebo Strašidelný dům. Jestli Vám ani tento výčet aktivit nestačí, buďte si jistí, že ještě stále není u konce. Při procházce centrem uvidíte i kasárny, model Hradské brány nebo sochu Boženy Němcové. Za městem je také vyhlášená Zoologická zahrada Olomouc a propracovaný systém pevností. Většina z nich slouží ke kulturním, ale i k výstavním účelům.

Tipy pro aktivní pohyb

V Lomnici a jejím okolí je výborná pěší turistika nebo jízda na kole. Přehrada Slezská Harta je nakloněna rybářům a milovníkům plavby na lodi. V Bruntálu si zahrajete fotbal a tenis. Také v něm využijete koupaliště nebo Wellness centrum Bruntál. Ani Olomouc nezůstává pozadu. Kromě bowlingu v ní objevíte i všechny druhy golfu a několik stájí, z nichž některé pořádají jízdy na koni i pro širokou veřejnost. Kdo preferuje adrenalin, toho potěší i paintball a dráha pro jízdu na motokárách.

Svého pobytu v Lomnici nebudete litovat ani během zimní dovolené. Velká města jako třeba Olomouc Vám umožní provozovat hokej nebo lední bruslení. Velmi dobře dostupná jsou i vyhlášená lyžařská střediska.

Lomnice (okres Bruntál) 3

Mezi nimi bychom mohli zmínit Ski Karlov, Ski areál Pawlin, Myšák nebo sjezdovku Ski Annaberg. Na větší nápor lyžařů je dobře připravený i Ski areál Čerťák. Rozhodně neuděláte nic špatného, když dětem na zimní dovolenou přibalíte i sáňky.

Prázdninové ubytování v Lomnici

Když budete mít štěstí, stihnete si zarezervovat některou z horských chalup nebo chat. U Slezské Harty a v jejím bezprostředním okolí si vyberete z pestré nabídky plně vybavených apartmánů a kempů. Okolní obce v blízkosti Lomnice pak umožňují nocovat i v cenově dostupných privátech.

Lomnice možná není Vaší volbou číslo jedna, ale jsme si jistí, že Vás mile překvapí. Navíc, je to z ní kousek jak za kulturou, tak na lyžařský svah. Nemusíte proto volit žádný kompromis.