Loading

Ubytování ve Václavově u Bruntálu

(0 objektů + 26 objektů v okolí 25 km)

Chaty pod Pradědem

Dolní Moravice (Václavov u Bruntálu 4,2 km vzdušně), v rekre...
Komfortní chaty u lyžařských vleků

Apartmány Divoký Anděl

Dolní Moravice (Václavov u Bruntálu 4,2 km vzdušně), v rekre...
Luxusní ubytování v Jesenikách

Chalupa Kopečková

Rudná pod Pradědem (Václavov u Bruntálu 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Family friendly chata - ráj pro rodiny

Apartmány U Potoka

Dolní Moravice (Václavov u Bruntálu 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Rodinné ubytování s venkovním bazénem

Chalupa U nás doma

Dolní Moravice (Václavov u Bruntálu 5,3 km vzdušně), v obci...
Klid a pohoda uprostřed přírody Jeseníků

Chalupa Zelený domek

Malá Morávka (Václavov u Bruntálu 6,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Ideální dovolená na lyžích!

Apartmány Pod strání Malá Morávka

Malá Morávka (Václavov u Bruntálu 7,2 km vzdušně), v obci...
Útulné apartmány v blízkosti sjezdovek

Vila Břidličná

Břidličná (Václavov u Bruntálu 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Vila s bazénem a výhledem na Praděd!

Penzion Pod strání

Malá Morávka (Václavov u Bruntálu 7,4 km vzdušně), v rekreač...
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky

Penzion Zámeček

Malá Morávka - Karlov pod Pradědem (Václavov u Bruntálu 7,5...
Příjemný zámeček u lyžařského střediska
1 - 26 / 26

Václavov u Bruntálu

Václavov u Bruntálu 1

Vítejte v horské obci Václavov u Bruntálu

Václavov u Bruntálu je obec v Moravskoslezském krajiokrese Bruntál, necelých 10 km na západ od okresního města. Rýmařov je odsud vzdálen 11 km na jihozápad, Opava 45 km na východ. Území obce tvoří součást celku Nízký Jeseník.

Obec Václavov u Bruntálu vznikla v r. 1950 sloučením dvou předtím samostatných obcí Dolních a Horních Velkrub, které se současně přejmenovaly na Dolní a Horní Václavov. Poprvé se původní obce písemně zmiňují v r. 1405. Do r. 1945 byly osídleny jen německým obyvatelstvem. První dřevěný kostel v obci byl postaven v 16. století a byl protestantský, na jeho místě koncem 18. století vybudovali nový zděný kostel. Václavov u Bruntálu je sedlácká ves horského charakteru, obyvatelstvo se živilo především zemědělstvím a chovem dobytka. Dnes většinou dochází za prací do okolních měst.

Dominantu obce tvoří pozdně barokní farní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie z r. 1755. Dalšími sakrálními památkami tu jsou socha sv. Jana Nepomuckého a dvě kapličky.

Možnosti výletů do okolí Václavova u Bruntálu

Okolí je přímo protkáno množstvím cyklistických tras, prostřednictvím nichž budete moci poznávat nádhernou přírodu Jeseníků. Ulahodí pěším turistům i těm na kolech, potěší se i houbaři v přilehlých hustých lesích, v okolních rybnících se daří rybaření.

Při návštěvě okresního města Bruntál nezapomeňte mimo jiné navštívit jednu z nejvýznamnějších památek regionu – zámek Bruntál. Kdysi to býval pozdně gotický hrad, v polovině 16. století ho přestavěli na zámek ve stylu severské renesance. V interiéru se zachovalo cenné vybavení, sídlo tu má zámecká galerie a regionální muzeum.

Opačným směrem, asi 11 km na jihozápad ve městě Rýmařov, Vás jistě zaujme farní kostel sv. Archanděla Michaela a kostel Panny MarieLipkách s poutavým interiérem, co se týká nástěnných fresek a maleb a nádherného obrazu na hlavním oltáři. Na náměstí vejděte do Městského muzea v Rýmařově, kde se seznámíte s historií regionu.

Na západ od Václavova stojí na okraji stejnojmenné osady u obce Dolní Moravice zděná Rozhledna Nová Ves. Tvoří ji železobetonový tubus pokrytý modřínovým dřevem. Po točitém schodišti se dostanete na vyhlídkovou plošinu ve výšce 27,5 m. Z ní se Vám naskytne krásný výhled na malebnou krajinu Rýmařovska a Bruntálska, na hlavní hřeben Hrubého Jeseníku a Slezskou Hartu.

Václavov u Bruntálu 2

Další rozhlednu najdete 20 km na jihovýchod od Václavova, u vodní nádrže Slezská Harta. Na vrcholu Velkého Roudného stojí dřevěná rozhledna stejného jména, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 17 m. Opodál si všimněte zděnou kapli s křížovou cestou z r. 1933. Přibližně 20 km na sever od Václavova leží vesnice Podlesí s cennou historickou památkou, dřevěnou kaplí sv. Josefa z poloviny 18. století.

Byl by hřích být v Jeseníkách a nezajít si na horu Praděd, která je se svou nadmořskou výškou 1563 m po Sněžce druhým nejvyšším místem v ČR. Udělejte si teda výstup v rámci turistiky na Rozhlednu na Pradědu, nacházející se okolo 20 km na severozápad od Václavova. Najdete ji na plošině televizního vysílače Praděd ve výšce 73 m a výhled z ní stojí skutečně zato. Součástí Národní přírodní rezervace Praděd je Přírodní rezervace Bílá Opava, kterou zpřístupňuje pouze Naučná stezka Bílá Opava. Je vhodnější spíš pro zdatnější turisty, protože prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Základní informace o této překrásné lokalitě si budete moci přečíst na několika informačních tabulích.

Patří-li návštěva hradů a zámků mezi Vaše hobby, příležitost budete mít i u hradu Sovinec z 14. století, který se nachází ve stejnojmenné obci. Tento úžasný hradní komplex se majestátně vypíná na skalnatém ostrohu Nízkého Jeseníku 24 km na jihozápad od Václavova.

Ve Václavově můžete mít relaxační nebo aktivní dovolenou

Lázeňství je v této oblasti zastoupeno horskými lázněmi Karlova Studánka. Důvod jejich jedinečnosti zjistíte téměř okamžitě. Je tu totiž nejčistší vzduch v ČR, vyznačují se unikátním architektonickým stylem vysokohorského charakteru a mimo léčebné procedury (nemoci dýchacího a pohybového ústrojenství, onkologická onemocnění, atd.), poskytují i relaxační a regenerační služby.

Okolí Václavova u Bruntálu má dobré podmínky pro letní i zimní dovolenou. Během horkých letních dní se lze osvěžit koupáním na vodní přehradě Slezská Harta, kde je i možnost rybolovu, podobně tomu je tak u Rybníka Andělská Hora. Dobře si zaplavete i na městském koupališti Bruntálu či v Edrovickém rybníce u Rýmařova. Za nepříznivého počasí či v zimě využijte krytý bazén v Karlově Studánce či Aquapark Termály Losiny ve Velkých Losinách. Vodní atrakce i wellness služby Vám jistě připraví skvělý zážitek.

Nudit se nebudete ani během zimní dovolené. Je-li lyžování Vaše hobby, kterého se nemíníte vzdát ani ve Václavově, běžky si můžete připnout i na okraji obce, která má k tomu příznivé terénní podmínky.

Václavov u Bruntálu 3

Jestliže dáváte přednost sjezdu, zajeďte si do některého z mnohých lyžařských středisek. K dispozici jsou Vám např. Skiareál Čertova Hora, Skiaréna Karlov v Karlově pod Pradědem, Skiareál Kopřivná, Ski areál Annaberg-Suchá Rudná, Ski areál Avalanche u Dolní Moravice a jiné, jste přece v Jeseníkách.

Možnosti ubytování ve Václavově u Bruntálu

Václavov u Bruntálu je správná volba pro Vaši dovolenou. Tato nevelká obec Vám nabídne přechodný pobyt v apartmánech, chatách a chalupách, dobře si odpočinete i v penzionech či hotelech, které mají většinou horský charakter. Velmi oblíbené je i ubytování v soukromí. V blízkém okolí je sice též dost příležitostí, kde se ubytovat, určitě budete ale ve Václavově natolik spokojeni, že nebudete hledat nikde jinde. Možná po nějaké náročnější túře či výletě využijete možnost využít tamní ubytovací zařízení aspoň na jednu noc, ať už to bude některé z výše jmenovaných či hostely, ubytovny nebo kempy.

Tak využijte možnost strávit dovolenou uprostřed čarovné přírody, na místě jako stvořeném k rekreaci a turistice, k putování za poznáním historie a kulturních památek. Nejen ducha, ale i tělo uspokojíte možnostmi sportovního vyžití, které Vám nabízí Václavov u Bruntálu a jeho blízké okolí.