Loading

Ubytování v Krasově

(1 objekt + 17 objektů v okolí 25 km)

Srub Viktorie

Krasov, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Luxusný srub se saunou na samotě

Penzion Kelt Zátor

Zátor (Krasov 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Aktivní odpočinek v podhůří Jeseníků

Ubytování u Holušů

Holčovice (Krasov 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Přednostně delší pobyt pro skupiny

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice (Krasov 10,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Domek Smetánek

Bruntál (Krasov 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Skvělý domek v centru pro rodiny s dětmi

Sýkorova chalupa

Světlá Hora (Krasov 13,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Ubytování v oáze klidu a pohody

Chalupa u Jirky

Dlouhá Stráň (Krasov 14,6 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Krásná chalupa s bazénem - pro rodinky

Chalupa Kopečková

Rudná pod Pradědem (Krasov 14,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Family friendly chata - ráj pro rodiny

Penzion a restaurace Na Hvězdě

Malá Morávka (Krasov 17,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování s restaurací v Jeseníkách

Chata Ranch Karlův Dvůr

Petrovice (okres Bruntál) (Krasov 17,8 km vzdušně), v obci...
V překrásném prostředí Jeseníků!
1 - 18 / 18

Krasov

Tip na Vaši dovolenou – podhorská ves Krasov v Moravskoslezském kraji

Krasov je obec ležící v okrese Bruntál, v Moravskoslezském kraji, vzdálená asi 13 km severovýchodně od okresního města a téměř 70 km od krajského města Ostravy. Rozkládá se na úpatí Jeseníků a protéká jí potok Krasovka.

Krasov 1

Obec se původně nazývala Korunov, název Krasov se začal používat od roku 1935. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1502, její založení je datováno už rokem 1450. Z řemesel tu tradici mělo mlynářství a pivovarnictví.

Dominantou obce je barokní kostel svaté Kateřiny z roku 1677 s bohatou štukovou výzdobou. Pod kostelem je nepřehlédnutelný Válečný památník obětem 1. světové války. Ve třicátých letech 20. století byl v obci postaven českobratrský kostel. Jako kulturní památka jsou chráněny dva domy ve stylu lidové architektury.

Tipy na výlety do okolí Krasova

Krasov je podhorská obec, k jejímž okrajovým částem sahají zalesněné svahy Jeseníků. Okolní terén ji přímo předurčuje k provozování pěší turistiky, cykloturistiky a různých sportů, oblíbené je i houbaření v přilehlých lesích.

Poblíž obce se rozkládá přírodní rezervace Krasovský kotel, která je součástí pohoří Nízký Jeseník a přírodní rezervace Radim. Severním směrem od Krasova přijdete ke kopci Vyhlídka, na jejímž vrcholu byla postavena rozhledna Ježník z modřínového dřeva, z níž budete mít pěkný výhled do okolní krajiny, zahlédnete i nedaleké město Krnov. Nedaleko odsud se nachází i 26 metrová kamenná rozhledna Cvilín a zřícenina hradu Cvilín (též Šelenburk) ze 13. století. Na vrcholu Hraničního vrchu u Města Albrechtice se nachází netradiční rozhledna Hraniční vrch. Netradiční a zajímavá je v tom, že ji tvoří dvě navzájem propojené věže se dvěma vyhlídkovými plošinami.

Oblíbenými turistickými aktivitami nejen v této oblasti bývají návštěvy okolních měst. Krasov je výhodným východiskovým místem za takovýmito výlety. Vydejte se tedy např. do Města Albrechtice, kde můžete navštívit zámek Linhartovy. Vznikl na místě vodní tvrze z 13. století. Kromě stálých expozic zámku si prohlédněte i přilehlý park s vzácnými dřevinami, kde objevíte i dub starý 850 let. V Karlovicích najdete ukázku lidové architektury, roubenku typickou pro tuto oblast, dříve kosárnu. Pochází z roku 1600, patřila původně k huti a později se zde vyráběly kosy a jiné železné nářadí. Dnes zde sídlí pobočka bruntálského muzea s lesnickou expozicí a expozicí venkovského bydlení.

Krasov 2

Další výlet nasměřujte do okresního města Bruntál. V centru města stojí jedna z nejvýznamnějších památek regionu, zámek Bruntál, postavený ve stylu severské renesance. Zámek je neobvyklého tvaru kruhové výseče, hezké je jeho renesanční arkádové nádvoří. Pěkný barokní zámek najdete i ve Slezských Rudolticích.

V malebném údolí Jeseníků na úpatí nejvyšší moravské hory Praděd zavítejte do horských lázní Karlova Studánka. Symbolem lázeňského komplexu je pavilón Slezský dům, který se objevil i v několika českých filmech. Kromě léčebných nabízí lázně i mnohé relaxační procedury. V rámci pěkné procházky se podívejte i k nedalekému umělému vodopádu.

Příjemné osvěžení v horkých letních dnech najdete na březích koupališť přírodního či umělého charakteru. Užít si příjemné koupání můžete u vodní nádrže Slezská Harta či na koupališti Nová Pláň, Osoblaha či Jeseník. Kryté bazénové komplexy Vám nabízí lázně Karlova Studánka. Velmi oblíbenou dovolenkovou a prázdninovou aktivitou zejména pro rodiny s dětmi jsou zábavné procházky s úkoly, tzv. luštící hledačky. Jestliže se zdržíte v Karlově Studánce, můžete se zúčastnit luštící hledačky se svou rodinou i Vy, uvidíte, že všichni si užijete den plný zábavy. Pěknou procházku si udělejte i k Vodopádům Bílé Opavy, což je označení kaňonu říčky tekoucí nad Karlovou Studánkou.

Chcete-li se dozvědět více o regionu Jeseníku, navštivte Městské muzeum Zlaté Hory. Najdete tu expozice převážně s hornickou tematikou, typickou pro tuto oblast. Neméně zajímavá je expozice o zákulisí čarodějnických procesů. S historií hornictví Vás seznámí i hornický Zlatokopecký skanzen nacházející se v Údolí zlatých štol ve Zlatých Horách. A toužíte-li po dávce adrenalinu, doplnit si ji můžete v Adrenalin Parku Jeseníky na ranči Orel v České Vsi. Najdete tu mnohé atrakce, např. lanový park, dráhy pro terénní čtyřkolky, paintball či sjezd z obří sjezdovky a mnohé jiné. Zklidnit se potom zajděte do nedalekého Auto-moto veterán muzea.

Samozřejmě, nudit se zde nebudete ani v zimě. Samotné okolí obce Krasov Vám nabízí vhodné terény pro lyžování na běžkách, za sjezdovkami to nebudete mít rovněž daleko. V Dolní Moravici máte k dispozici nevelké lyžařské středisko Ski areál Čerťák, v okolí Vlek VráclavekSki Aréna Vrbno, Ski Annaberg nebo Ski Aréna Praděd.

Krasov 3

Je to nejvýše položené lyžařské středisko v ČR, naleznete tu výborné podmínky a široké zázemí pro začínající i zkušené lyžaře. Moderní lyžařské středisko Skipark Filipovice leží u Bělé pod Pradědem, stejně jako Ski areál Červenohorské sedlo. Kromě osmi sjezdovek jsou tu pro Vás připravené běžecké stopy v délce několika kilometrů.

Možnosti ubytování v Krasově

Nechte se zlákat obcí Krasov do krásné krajiny Jeseníků známé svým čistým ovzduším. K příjemně strávené dovolené přispěje jistě i dobré ubytování. Najdete ho v pohodlných srubech nebo chatách na kraji obce v tichém prostředí lesa, dobrou možností je i ubytování v soukromí.

Při Vašich výletech po okolí Krasova se Vám může snadno stát, že se budete chtít zdržet na nějakém zajímavém místě i přes noc, resp. dvě. Ubytování najdete v hotelích, apartmánech či ubytovnách, poskytnou Vám ho, ale i penziony rodinného typu či chalupy a zvlášť v letním období také kempy.

Krasov je výborný tip pro Vaši dovolenou, ať už ji budete trávit v létě anebo v zimě. Nudit se zde určitě nebudete, najdete tu totiž široké možnosti ať už sportovního či poznávacího charakteru. A když budete chtít prostě jen odpočívat a relaxovat, nic Vám nebrání. Jak strávíte svou dovolenou, záleží jen na Vás. Krasov je však zárukou Vaší spokojenosti.

Názory a doporučení

Markéta Válková (mladý pár - návštěvník) 15.5.2019
Obce je také krásná, plno milých lidí a krásných chalup.