Loading

Ubytování v Krnově

(0 objektů + 4 objekty v okolí 25 km)

Srub Viktorie

Krasov (Krnov 12,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Luxusný srub se saunou na samotě

Ubytování u Holušů

Holčovice (Krnov 16,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Přednostně delší pobyt pro skupiny

Penzion nad stájí

Jakartovice (Krnov 19,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Ideální ubytování pro rodiny s dětmi

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice (Krnov 19,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohádkový srub v nádherné přirodě
1 - 4 / 4

Krnov

Krnov 1

Významné historické město Krnov

Krnov se nachází v Moravskoslezském krajiokrese Bruntál v těsné blízkosti polských hranic. Žije zde přes 23 tisíc obyvatel. První písemná zmínka o Krnově se dochovala ze 13. Století. Obklopují ho města jako Opava, Bruntál, Vrbno pod Pradědem, nebo město Albrechtice.

Krnov zdobí historické budovy, které si dodnes uchovaly svou podobu z minulosti. Radnice a spořitelna, poliklinika, nebo divadlo, všechny tyto objekty vznikly z rukou známých architektů a dodnes si zanechaly svůj historický vzhled. Ve své novobarokní podobě můžete obdivovat krnovské vily, jako například Westreichovu vilu, nebo obytný dům Josefa Neumanna.

Krnově zhlédnete také několik církevních památek a navštívíte velmi krásné kostely. Poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné, Kostel svatého Benedikta a Krnovskou synagogu. Zajímavou dominantou je také renesanční arkádová Švédská zeď a před ní stojící Neptunova kašna.

Máte-li rádi na dovolené turistiku a jízdu na kole, vyberete si některou z naučných stezek a poučíte se o zdejší přírodě. Pěšky či na kole zavítáte do Chářovského parku s exotickými dřevinami, nebo do Smetanových sadů. Sady jsou ozvláštněny fontánami, památníky a sochami, které jsou architektonicky velmi cenné. V Krnově si prohlédnete 7 památných stromů, z nichž nejstaršímu je zhruba 220 let.

Oblíbené výlety v Krnově

Během letní dovolené si užijete dostatek zábavy s celou rodinou na koupalištiKrnově. Děti jistě nalákají barevné skluzavky v odstínech duhy a velký tobogán, zatímco dospělí si zaplavou a protáhnou tělo v bazénu. Petrův rybník je oblíbeným místem pro relaxaci a trávení volného času. Je zde i možnost zarybařit si, občerstvit se a posedět.

Krnov 2

ZámekKrnově je využíván pro komerční účely, ale pro turisty má zcela přístupné nádvoří. V Krnově je také zřícenina hradu Šelenburk na Cvilínském kopci, kde si s celou rodinou užijete celodenní výšlap. Vyhlídka na Ježníku Vám poskytne krásný rozhled na Krnov a dále na Beskydy a Lysou horu. Dalšími místy, ze kterých si prohlédnete město, jsou vyhlídková věž radnice Krnov, věž kostela sv. Martina a věž u Krnovské synagogy.

V centru města Bruntál vzdáleném necelých 30 minut jízdy autem od Krnova se rozkládá zámek s netradičním tvarem kruhové výseče. V současné době spojuje renesanční a barokní sloh. Na zámku si prohlédnete původní vybavení interiérů, sbírku obrazů a samozřejmě krásný zámecký park.

Chladné počasí Vaše výlety nezastaví

Pro lyžaře a snowboardisty na zimní dovolené je nejvíce sportovního vyžití západně od Krnova. Nejbližší lyžařský areál Vraclávek navštívíte u města Albrechtice, dále pak můžete přejet až k vzdálenějšímu Vrbnu pod Praděděm do Ski Annaberg na Andělské Hoře, nebo Ski areálu Kopřivná. Ve všech případech si užijete dostatek zábavy v rozlehlých ski areálech s okolní nádhernou přírodou, několika vleky a sjezdovkami.

Krytý bazén v městských lázních Krnov nabídne zábavu v zimním období. Dalším tipem pro Váš rodinný výlet je aquapark Kravaře. Od Krnova je vzdálený zhruba 37 kilometrů a jedná se o krásné místo ke strávení celého dne s Vaší rodinou. Zaplavete si v bazénu a děti si užijí chrliče vody, vodní děla a vodopád částečně vedený ve venkovním prostoru. Pro dospělé je samozřejmostí relaxace ve whirlpool a sauně.

Krnov 3

Možnosti k ubytování na rodinné dovolené

Pro ty z Vás, kteří upřednostňujete pohodlí a neváháte si za ubytování připlatit, jsou dostupné krnovské hotely. Zejména rodiny s dětmi si rády užijí dovolenou bez starostí. Hotelové restaurace Vám uleví od vaření a Vy se tak budete radovat z ostatních aktivit, které hotely nabízí. Čas s rodinou strávíte například při wellness aktivitách, v bazénu i v posilovně.

Máte-li rádi spíše soukromí, pak je pro Vás to pravé ubytování v penzionech. Těch je v Krnově velké množství. Penziony se nachází přímo v centru města i v okrajových částech, ze kterých je do centra skvělá dostupnost. Řada penzionů nabízí také možnost stravování ve vlastní restauraci.

V Krnově a okolí je dostatek apartmánů a motorestů, které uvítají zejména lidé cestující za prací. Apartmány jsou vhodné i pro početné rodiny na dovolené. Domácí pohoda v podobě posezení, televize a sociálního zařízení je k nezaplacení. V kuchyňce vykouzlíte kuchyni, na kterou jste zvyklí z domova.

Krnov je oblíbený zejména díky krásným kulturním památkám a bohaté nabídce zábavy přímo ve městě. Ať už se rozhodnete zde strávit Vaši rodinnou dovolenou, nebo pouze romantický víkend, jistě si pobyt užijete naplno.