Loading

Ubytování v Andělské Hoře (okres Bruntál)

(0 objektů + 30 objektů v okolí 25 km)

Sýkorova chalupa

Světlá Hora (Andělská Hora (okres Bruntál) 2,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Ubytování v oáze klidu a pohody

Penzion a restaurace Na Hvězdě

Malá Morávka (Andělská Hora (okres Bruntál) 6,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Ubytování s restaurací v Jeseníkách

Chata "U Mě"

Malá Morávka (Andělská Hora (okres Bruntál) 6,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Ubytování u ski areálu Kopřivná

Penzion Marie

Malá Morávka (Andělská Hora (okres Bruntál) 6,4 km vzdušně),...
Rodinný penzion - 300 m od sjezdovky

Apartmány Pod strání Malá Morávka

Malá Morávka (Andělská Hora (okres Bruntál) 6,9 km vzdušně),...
Útulné apartmány v blízkosti sjezdovek

Hotel Kamzík

Malá Morávka (Andělská Hora (okres Bruntál) 7,5 km vzdušně),...
Pohodlné pokoje v krásném prostředí

Penzion Pod strání

Malá Morávka (Andělská Hora (okres Bruntál) 7,9 km vzdušně),...
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky

Horské apartmány Bílý vlk

Václavov u Bruntálu (Andělská Hora (okres Bruntál) 9,3 km vzdušně), mimo obce / měs...
Sbal smečku a jeď do hor! Čekáme na Vás

Chaty pod Pradědem

Dolní Moravice (Andělská Hora (okres Bruntál) 9,8 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Komfortní chaty u lyžařských vleků

Apartmány Divoký Anděl

Dolní Moravice (Andělská Hora (okres Bruntál) 9,8 km vzdušně...
Luxusní ubytování v Jesenikách
1 - 30 / 30

Andělská Hora (okres Bruntál)

Město Andělská Hora najdete v okrese Bruntál v Moravskoslezském kraji. Andělská Hora (okres Bruntál) 1Díky své strategické pozici v blízkosti rozlehlých lesů se jedná o ideální místo pro všechny, mezi jejichž koníčky patří pěší turistika. V dobré dojezdové vzdálenosti od obce je také několik větších měst. Jmenovat bychom mohli například Šumperk či Velké Losiny.

Zlato Andělské Hory

Historie Andělské Hory sahá zhruba do poloviny 14. století. Už od samého počátku byla označována za horní město, jelikož se v jejím okolí nacházela poměrně bohatá naleziště zlata. Krom jiného byla Andělská Hora důležitým stanovištěm pro poštu. Pravidelně zde zastavovaly povozy, které zde vykonávaly svou obvyklou přestávku na oddech.

Díky rozvinuté výrobě textilu a látek Andělská Hora poměrně dlouho prosperovala. Dokonce byla mnohem úspěšnější než nynější okresní město Bruntál. Úpadek města však přišel nedlouho poté, co se místo frekventované obchodní stezky přesunula větší část dopravy na nově vybudovanou železnici. Ke špatné situaci se přidalo i několik ničivých požárů a epidemie neštovic, která řady obyvatel tehdejšího města znatelně snížila.

Andělská Hora (okres Bruntál) 2

V průběhu 2. světové války byl nedaleko Andělské Hory vybudován tábor německé armády. V současné době je obec velmi oblíbeným cílem turistů z širokého okolí.

Co je ve městě k vidění?

Jestli-že se rozhodnete Andělskou Horu navštívit, jistě Vás zaujme množství církevních památek. Mezi ně patří kostel Narození Panny Marie, který zde stojí od roku 1672. Poté byl ještě třikrát upraven, a to především v důsledku několika požárů.

Další kostel objevíte, pokud se vydáte na menší výlet na místo zvané Annaberg. Zde je vystavěn poutní kostel sv. Anny, ve kterém jsou vystaveny původní obrazy zachycující sv. Annu, Vjezd do Jeruzaléma a Krista v krajině.

Pokud si potrpíte na návštěvu hradů, určitě se jeďte podívat na hrad Sovinec. Díky své poloze jej uvidíte již z dalekého okolí. Během své historie byl několikrát obsazen. Mezi jeho majiteli byli páni ze Sovince, Řád německých rytířů, Dánové, a dokonce i jednotky SS. Ke konci 2. světové války hrad naneštěstí vyhořel. Díky záchranným pracím se však podařilo hrad zrekonstruovat. Na hradě je k vidění řada zajímavých expozic, včetně prohlídek do nejstarších částí objektu.

Sport v Andělské Hoře

Jestli-že se vydáte na dovolenou do Andělské Hory v průběhu letních měsíců, pak Vás určitě potěší velké množství možností, kde se lze vykoupat. Andělská Hora (okres Bruntál) 3Příznivci koupání se mohou vyřádit v Aquacentru Šumperk, které svým návštěvníkům nabízí i služby spojené s wellness. Druhou variantou jsou pak lázně Velké Losiny, ve kterých naberete síly do dalších dní.

V průběhu zimy si určitě zajděte zalyžovat do Ski Annaberg, které je jen několik málo minut od centra města. Jedná se spíše o menší areál, který je však vhodným místem pro lyžování s rodinou. Druhá sjezdovka v blízkém okolí je ve vedlejší Suché Rudné, vesnici, která se nachází mezi Andělskou horou a Karlovou Studánkou.

Ubytování pro skromné i náročné

Co se týče ubytovacích kapacit, v Andělské Hoře si vybere opravdu každý. K dispozici jsou Vám cenově dostupné penziony, hotely i možnost ubytování v soukromí. Je-li pro Vás soukromí to nejdůležitejší, pak jsou nejvhodnější chalupy a chaty. Pro romantické chvíle strávené ve dvou si vyberte roubenku nebo apartmán.

Přijeďte se do Andělské Hory podívat i Vy a vychutnejte si pohodovou dovolenou v srdci dosud neobjevené přírody.