Loading

Ubytování v Roudnu

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Chata Max Volárna (Slezská Harta)

Roudno - Volárna, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Nadstandardní chata u Slezské Harty

Chata u Slezské harty

Nová Pláň (Roudno 4,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Moderně zařízená chata u přehrady

Statek Tylov

Lomnice (okres Bruntál) (Roudno 6,2 km vzdušně), na okraji o...
Ubytování na statku se zahradou

Chalupa u Jirky

Dlouhá Stráň (Roudno 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města...
Krásná chalupa s bazénem - pro rodinky

Domek Smetánek

Bruntál (Roudno 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Skvělý domek v centru pro rodiny s dětmi

Penzion nad stájí

Jakartovice (Roudno 12,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u l...
Ideální ubytování pro rodiny s dětmi

RS Bílá holubice

Moravice (Roudno 15,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v pohodlných chatkách

Chalupa Kopečková

Rudná pod Pradědem (Roudno 16,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Family friendly chata - ráj pro rodiny

Chaty pod Pradědem

Dolní Moravice (Roudno 17,0 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Komfortní chaty u lyžařských vleků

Apartmány Divoký Anděl

Dolní Moravice (Roudno 17,0 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Luxusní ubytování v Jesenikách
1 - 16 / 16

Roudno

Roudno 1

Zasloužený odpočinek pod vyhaslou sopkou

Milujete dovolenou v otevřené přírodě? V případě, že ano, můžeme Vám doporučit prázdninový pobyt v obci Roudno. Ta je situovaná do Moravskoslezského kraje. Jako taková je součástí okresu Bruntál.

Roudno se rozkládá na malebném místě, které nadchne všechny příznivce naší krásné české kotliny. Nejen, že ho obklopují louky a hustý les. Zpoza něj na Vás vykoukne vrchol hory Velký Roudný. Ten je jednou z vyhaslých sopek na našem území. Jeho okolí je navíc vyhlášené za přírodní památku. Ani to ale není vše. Z jedné strany Roudno omývá vodní hladina přehradní nádrže Slezská Harta, která je oblíbeným cílem rekreantů ze všech koutů Česka. Díky dobrému napojení na hlavní silniční tahy se za krátkou chvíli dostanete do Bruntálu, Šternberku a do Moravského Berouna.

Zasvěceno těžbě přírodního bohatství

První písemná zmínka o obci pochází z konce 14. století. V tu dobu sloužila jako osada dělníků, kteří se živili těžbou dřeva, kamene, písku a některých druhů kovů. Ačkoliv byla tato práce nelehká, dokázala pokrýt všechny nutné výdaje. V pozdějších letech tu bylo doloženo i několik mlýnů, které využívaly vodních sil několika potoků a řek. V 18. století se Roudno rozrostlo ještě o nedalekou Volárnu. Ta je jeho součástí i dnes. V současnosti je Roudno oblíbenou prázdninovou lokací.

Roudno 2

Na co byste se měli podívat?

Dominantou obce je rozhledna, kterou potkáte na své cestě na Velký Roudný. Také si nezapomeňte povšimnout menší kaple, která je v její těsné blízkosti a kostela sv. Archanděla Michaela. Dále by se Vám mohla líbit i vápenná pec na druhém břehu přehrady nebo některá ze dvou hradních zřícenin. Těmi jsou hrad Šternek a hrad Medlice.

Z dalších památek se Vám nabízí návštěva hradu Sovinec, který je vděčným cílem celodenních výletů. Krásná je i romantická zřícenina hradu Fulštejn, nebo zámek Bruntál. Zajímavým bodem programu bude i zámek Linhartovy, který během roku pořádá spoustu atraktivních akcí. Kdo se chce alespoň na chvíli přesunout do pohádkového prostředí, tomu doporučíme den na zámku v Hradci nad Moravicí.

Za méně, než hodinu stanete i v Olomouci, která má široké spektrum kulturních i volnočasových aktivit. Kromě sloupu Nejsvětější Trojice bychom mohli zmínit i rodinné vědecké centrum Pevnost poznání, orloj nebo Vlastivědné muzeum. Bavit se budete i v Zoologické zahradě Olomouc nebo v některé z dobových pevností.

Tipy, co dalšího v Roudnu podniknout

V Roudnu se dá jezdit na kole a rybařit. Své místo v něm mají i aktivity, které jsou spojené s pěší turistikou. Po přehradě se dá i plavit na lodi. V Bruntále si zahrajete tenis nebo fotbal. Využít můžete ale i některou z jeho tělocvičen či atletických hřišť. V létě je Vám plně k dispozici jeho letní bazén. Pokud dojde k náhlé změně klimatických podmínek nebo přijedete do Roudna až v zimě, jeďte se vykoupat do aquaparku v Kravařích. V nich je mimo jiné i rozsáhlý multifunkční sportovní areál.

Roudno 3

Kdo přijede do Roudna v zimě, bude v něm moci několik hodin běžkovat. Okolní kopce Vám umožňují i rozpustilou jízdu na saních. V případě, že Vás to táhne na ledovou plochu, za svůj cíl si stanovte zimní stadion v Kravařích. Nepřijdete ale ani o kvalitní lyžování. Pro to se hodí Skiareál Karlov a lyžařské středisko Kopřivná.

Prázdninové ubytování v Roudnu

Při dovolené v Roudnu využijete některou z plně vybavených chalup či rekreačních chat. Hodně poptávané jsou i apartmány a cenově dostupné priváty. Kdo má v plánu v Roudnu setrvat trochu delší čas, ten by měl vsadit na poklidný penzion. Ten Vám mimo naprostého soukromí poskytne i řadu doplňkových služeb. Větším skupinám cestovatelů poradíme, aby si zarezervovali dostatečně prostorný prázdninový dům.

Roudno je i přes svou vysokou atraktivitu stále málo známé. Nemusíte mít tedy strach, že se v něm kvůli dalším cestovatelům nebudete mít kde hnout. Právě to z něj dělá ideální cíl Vaší prázdninové výpravy.