Loading

Ubytování v Hradci nad Moravicí

(0 objektů + 3 objekty v okolí 25 km)

Penzion u Bouchače

Velké Hoštice (Hradec nad Moravicí 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města
S bazénem, saunou a krbem

RS Bílá holubice

Moravice (Hradec nad Moravicí 12,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v pohodlných chatkách

Penzion nad stájí

Jakartovice (Hradec nad Moravicí 14,7 km vzdušně), v obci...
Ideální ubytování pro rodiny s dětmi
1 - 3 / 3

Hradec nad Moravicí

Hradec nad Moravicí 1

Hradec nad Moravicí – perla Slezska

Město se nachází v okrese OpavaMoravskoslezském kraji. Dostanete se k němu z Opavy 8 km jižním směrem, z Ostravy 30 km na západ a z Fulneku 20 km na sever. Rozkládá se v kopcovitém terénu předhůří Nízkého Jeseníku v údolí řeky Moravice.

Díky své výhodné poloze patřil Hradec k nejstarším osídleným místům Slezska. První písemné zprávy o městě pocházejí ze začátku 11. století a váží se k původnímu slovanskému hradišti, které tu stávalo snad už v 8. století.

Empírový čtyřkřídlový zámek Hradec nad Moravicí z 13. století, národní kulturní památka, stojí na místě původního gotického hradu a je obklopen rozsáhlým anglickým parkem. Mimo dobové zařízení interiérů si můžete v zámku prohlédnout i významnou zámeckou galerii. Další expozice připomínají pobyt takových velikánů světové kultury, jako byli skladatelé Beethoven, Liszt, Paganini a malíř Josef Mánes. V areálu zámku najdete i Bezručovu vyhlídku, z které budete mít krásný výhled na celý zámecký areál, řeku Moravici a daleko do okolí.

Další významnou kulturní památkou města sakrálního charakteru je kostel sv. Petra a Pavla z konce 16. století. Nenechte si ujít ani křížovou cestu Slezská kalvárie, hřbitovní kostelík sv. Jakuba či kapli svatého Jana Nepomuckého, ostatně kaplí v Hradci najdete hned několik.

Nejen historické památky, ale i sportovní vyžití Vám poskytne město po celý rok. Jsou tu tenisové a volejbalové kurty, víceúčelová sportovní hala, kde můžete trávit čas, pokud není počasí právě příznivé pro pobyt venku.

Hradec nad Moravicí 2

Okolí Hradce je přímo stvořené k výletům

Nechte se zlákat i Vy k výletům údolím řeky Moravice. Přírodní park Moravice je jedním z nejzachovalejších a nejkrásnějších územních celků Opavska.

Právě malebná příroda dodává městu na přitažlivosti v každém ročním období. Členitý terén okolí, krásná údolí a hluboké lesy ve spojení s hustou sítí dobře značených turistických tras a cyklostezek, jsou dobrými předpoklady pro možnost využití za účelem turistiky, rekreace, houbaření a rybolovu. Splav řeky Moravice můžete využít, jste-li příznivci vodáctví.

Pro lepší rozhodování ke zvolení si tras Vašich výletů máte v Hradci rozhlednu Šance, z jejíhož ochozu se naskytne překrásný výhled na Opavsko, Jeseníky a Beskydy.

První výlet můžete nasměrovat asi 10 km na severovýchod od Hradce k zámku Raduň z 15. století. Projděte se krásně zařízenými místnostmi, které mapují život aristokratické rodiny na venkovském sídle od počátku 19. do poloviny 20. století. Součástí zámku je i rozlehlý přírodně-krajinářský anglický park s rybníčky, oranžérií a regulovaným vodním tokem Raduňky.

Opačným směrem, asi 20 km od Hradce u obce Radkov, se nachází zřícenina hradu Vikštejn. V 9 km vzdálené Opavě si určitě nenechte ujít návštěvu Slezského zemského muzea, třetího největšího a zároveň nejstaršího muzea v ČR. Bylo založeno v r. 1814.

V teplých letních dnech najdete osvěžení a možnost relaxace u vody na Městském koupališti v areálu TJ Hradec nad Moravicí, k přírodnímu koupališti na Moravici u Žimrovického splavu to také nebudete mít daleko. Místní hotel Vám nabízí možnost využití venkovního vyhřívaného bazénu se slanou vodou a venkovní vyhřívaný bazén, bez toho, že byste zde byli ubytováni.

Hradec nad Moravicí 3

Kopce okolo Hradce nad Moravicí možnosti dlouhých sjezdovek sice nenabízejí, ale lyžařský areál na Kalvárii s vlekem Vám možná postačí. Na své si tady přijdou zejména běžkaři. Vypravit se mohou na kteroukoli stranu, nejhezčí je však značená trasa.

Jestliže patříte ke zkušenějším lyžařům a Vaše nároky na služby jsou vyšší, zajeďte si do lyžařských středisek – 25 km na jih od Hradce se nachází Ski areál HEIPARK – Tošovice se 6 sjezdovkami různé obtížnosti. Přibližně stejně daleko Vás přivítá svými sjezdovkami Ski areál SkalkaOstravě – Porubě. Ještě blíž, asi 15 km jihovýchodním směrem, to bude do obce Slatina, kde se v krásném údolí nachází Ski areál Slatina. Jestliže i v zimě zatoužíte po osvěžení ve vodě, 16 km od Hradce je Vám k dispozici Buly Aréna – Aquapark Kravaře.

Nejen turistické cíle, ale i dobré ubytování je důležité pro Vaši dovolenou

Možnost ubytování na dobré úrovni v Hradci nad Moravicí objevíte v řadě ubytovacích zařízení všech typů, od hotelů, apartmánů a penzionů po cenově výhodnější ubytování v chatkách a karavanech v kempu a ubytovnách. Hotely kromě ubytovacích a stravovacích služeb Vám poskytnou i množství volnočasových aktivit. Další možnosti ubytování Vám poskytnou i soukromí ubytovatelé.

V blízkém okolí Hradce se můžete ubytovat v chatách, chalupách, agropenzionech, srubech a turistických ubytovnách.

Město Hradec nad Moravicí je díky krásné přírodě, bohaté historii a velkému množství památek a zajímavostí dobrým tipem pro příjemné strávení Vaší dovolené. Pohledy ze skalnatých výšin, projížďky a procházky podél řeky a po lesních pěšinách ve Vás zanechají nezapomenutelné zážitky.