Loading

Ubytování ve Velkých Hošticích

(1 objekt + 1 objekt v okolí 25 km)

Penzion u Bouchače

Velké Hoštice, na okraji obce / města
S bazénem, saunou a krbem

Penzion 3 Kaštany

Velké Heraltice (Velké Hoštice 18,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s restaurací nedaleko zámku!
1 - 2 / 2

Velké Hoštice

Velké Hoštice 1

Dovolená plná památek a vzrušení

Většina lidí si přeje mít na dovolené různé možnosti, jak mohou trávit svůj volný čas. Zatímco někomu stačí chodit po horách, jiný touží po dobré dostupnosti hradů, zámků a nejrůznějších sportovních středisek.

Pokud je druhý typ prázdnin i Vaším snem, doporučíme Vám, abyste svou pozornost zaměřili na obec Velké Hoštice. Kdybyste ji hledali na mapě, objevili byste ji v Moravskoslezském kraji v okresu Opava.

Velké Hoštice mají vše, co si náročnější cestovatel může přát. Obklopuje je poklidná a spíše rovinatá krajina, kterou protéká náhon Mlýnské strouhy. Hranici katastrálního území Velkých Hoštic křižuje i řeka Opava, která tu po sobě zanechala i několik slepých ramen. Pokud byste se vydali opačným směrem, zakrátko byste dorazili k památce Odkryv v Kravařích. O kus dál jsou také Koutské a Zábřežské louky, ke kterým přiléhá Jezero u Dolního Benešova a Nezmar. Pro celodenní expedici se hodí i Kravaře, Opava a Hlučín.

Velké Hoštice obec s prastarou historií

První dochovaná zmínka o Velkých Hošticích pochází z 1. poloviny 13. století. Z archeologických výkopů ale plyne, že první kultury se tu usadily už několik tisíciletí před začátkem našeho letopočtu. Vzhledem k jejich pozvolnému střídání byly veškeré nálezy nebývale pestré.

Díky stáří obce došlo v historii k tomu, že Velké Hoštice oplývaly mnohem větší rozlohou než všechny vesnice v jejich okolí. To z nich udělalo důležité kulturní centrum, které se v 18. století dočkalo svého vlastního reprezentativního zámku.

Velké Hoštice 2

Bohužel byl dost často postihován požárem. Proto se řada dobových staveb do dnešních dnů nedochovala. I přes veškeré pozdější útrapy, mezi které patří připojení k Prusku a 2. světová válka si Velké Hoštice udržely svůj turistický potenciál.

Kam si naplánovat výlet ve Velkých Hošticích?

Pobyt ve Velkých Hošticích je jasnou potěchou pro oko. Jejich nejvýraznějším prvkem je kostel sv. Jana Křtitele z období baroka a nepochybně také zámek. Ten dnes slouží k podnikatelským a veřejně prospěšným účelům. I přesto Vám však doporučujeme jeho malou obhlídku.

Dále se můžete zastavit u kaple, která je zasvěcená Panně Marii, nebo u sochy sv. Jana Nepomuckého. Místní zvláštností jsou i bludné balvany, které jsou pozůstatkem putování prastarého ledovce. Pokud s Vámi cestují i nějací příznivci vojenské historie, vezměte je k vojenskému opevnění OPS-10, kterému se také jinak říká Na křižovatce.

Hned za humny najdete i zámek Kravaře, na kterém se bude líbit jak dospělým, tak dětem. Budete-li pokračovat dál, dorazíte do Hlučína, ve kterém sídlí Muzeum Hlučínska. Hodně zajímavých aktivit Vám nabídne i Opava. Mimo Slezské zemské muzeum si v ní prohlédnete i Muzeum patologie. Za návštěvu rozhodně stojí i Slezská tvorba, která je producentem českých vánočních ozdob. V případě, že Vám zbude čas, můžete podniknout výpravu i k blízkému zámku Fulnek nebo ke zřícenině hradu Starý Jičín.

Tipy pro sportovní nadšence

Ve Velkých Hošticích má aktivní pohyb jednoznačně zelenou. Kromě cyklistiky a pěší turistiky si tu zahrajete i fotbal nebo tenis. Děti dozajista ocení i dětské hřiště a závěsnou síťovou atrakci, která slouží jak ke krátkému pobavení, tak k dlouhým skupinovým hrám.

Velké Hoštice 3

Když se přesunete do Opavy, získáte možnost vykoupat se v lázních, u Stříbrného jezera nebo v městském bazénu. Pro zájemce je tu připravené i discgolfové hřiště, fitness zóna a skatepark. V Kravařích je naopak adventure golf, golfový klub, multifunkční sportovní hala a aquapark.

Pro zimní bruslení se hodí lední plocha v Opavě, která je určená i pro hokej. Z lyžařských svahů je Vám nejblíže Lyžařský areál Skalka a Ski areál Vaňkův kopec. Rovinatý terén okolo obce Vám umožní i jízdu na běžkách.

Dostupné ubytování ve Velkých Hošticích

Ve Velkých Hošticích si pronajmete chalupu i plně vybavenou chatu. Neméně oblíbené je i cenově dostupné ubytování v apartmánech a privátech.

Pokud chcete mít klid, ale zároveň maximální komfort, zarezervujte si pokoj v penzionu nebo prázdninový dům. Cestovatelé, kteří do Velkých Hoštic přijedou budou nadšení z množství možností, které jim toto místo nabízí. Zároveň ale nepřijdou o vysokou míru soukromí. Proto na nic nečekejte a vydejte se na dovolenou do Velkých Hoštic ještě dnes.