Loading

Ubytování ve Slezsku

(21 objektů)

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Chata Jesenka

Lipová-lázně, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horská chata blízko koupaliště a vleku!

Apartmán Ranch Eden

Jeseník, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
V pohádkovém prostředí, na samotě!

Chalupa Slatina

Slatina (okres Nový Jičín), v obci / ve městě, u vleku
Útulná chalupa u vleku, s velkým dvorem

Chalupa Na Hlubokým

Lhotka (okres Frýdek-Místek), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa v krásném a klidném prostředí

Chata Javor

Třinec, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata v tichém prostředí na polosamotě

Chata Hukvaldy

Hukvaldy, v rekreační oblasti, v chatové osadě
Komfortná chata v klidném prostředí

Chata Ranch Karlův Dvůr

Petrovice (okres Bruntál), v obci / ve městě
V překrásném prostředí Jeseníků!

Chata Stráňava

Lipová-lázně, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pro rodiny s dětmi nebo skupinky turistů

Chalupa Zlatník

Pražmo, v rekreační oblasti, u vleku
Chalupa v lyžařském středisku Zlatník
1 - 21 / 21

Slezsko

Pod pojmem Slezsko si mnozí z nás představí hory, hornická města nebo básníka Petra Bezruče. V této části republiky je nejen krásná příroda, ale také lázeňská města, zámky, muzea nebo bývalé naleziště zlata. Slezsko zkrátka nabídne pro každého něco v létě i v zimě.

Slezsko je nejmenší část naší země rozkládající se na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Největším městem regionu je Opava. Dalšími významnými městy jsou Karviná, Havířov, Třinec, Český Těšín a Jeseník. Města Ostrava a Frýdek-Místek leží ve Slezsku jen částečně.

Hory jako hlavní dominanta Slezska

Milovníky hor jistě přilákají Rychlebské hory, jimž vévodí města Javorník a Žulová. Stejně tak i CHKO Jeseníky s nejvyšší horou Praděd. Zde se nachází nejvýše položené lyžařské středisko v České republice - Ski areál Praděd.

Na vrcholu Pradědu je rozhledna, od níž vede velké množství turistických tras jak pro běžkaře, tak pěší či cyklisty. Jednou ze zmíněných tras je naučná stezka vedoucí do lázeňského města Karlova Studánka.

Kromě klasických lázní jsou ve městě také pivní lázně, wellness centrum či bazénový komplex. Krásnou scenérii po cestě do města doplňují vodopády Bílé Opavy, stejnojmenný název nese i zmíněná naučná stezka. Další vodopád je i přímo ve městě Karlova Studánka.

V oblasti Jeseníků, na hranicích s Polskem, se nachází město Zlaté Hory. Stalo se významným díky objevení zlatonosné rudy ve 14. století a v jeho okolí stojí repliky středověkých mlýnů, poštovní štola a hornický skanzen. Lze také navštívit podzemí nebo si vyzkoušet rýžování zlata. Děti se tu zabaví na celý den.

Dalšími horami, tentokrát však na východě Slezska, jsou Beskydy, které se rozkládají jak na slezském tak i moravském území. Nejvyšší bod Beskyd, Lysá hora, se nachází na území Slezska na rozhraní obcí Krásná, Ostravice, Malenovice a Staré Hamry. V létě se zde pořádá spousta akcí např. noční výšlap na Lysou horu.

Kam se ještě ve Slezsku podívat?

Slezsko ale nejsou jen hory. U obce Hlučín je stejnojmenné jezero, které vzniklo zatopením bývalé štěrkovny. U jezera se lze ubytovat ve velkém autokempu. Trochu níže, na hranicích se Severní Moravou, v okrese Bruntál, u obce Leskovec nad Moravicí se nachází jezero Slezská Harta.

Také největší město Slezska, Opava, nabízí přírodní koupaliště Stříbrné jezero. Pro děti i dospělé je v Opavě rozsáhlé Slezské zemské muzeum. V okolí můžete vyrazit i na zámky. Jeden se nachází v Raduni, další pak v Hradci nad Moravicí.

Za zmínku stojí i industriální památky Ostravy jako je Důl Michal v Ostravě - Michálkovicích, Důl Hlubina Dolní Vítkovice nebo největší hornické muzeum v České republice Landek Park.

Ubytování ve Slezsku - bohaté možnosti

Nabídka ubytování ve Slezsku je velice široká. V každém městě a téměř v každé vesnici jsou nejrůznější možnosti ubytování. Vybírat se dá z hotelů, penzionů a rekreačních středisek, které často disponují luxusními apartmány.

Ubytování s vyšším standardem služeb se nacházejí spíše v horských nebo lázeňských městech. Častější a levnější variantou ubytování ve Slezsku jsou horské chaty, kempy nebo ubytování v soukromí

Slezsko nabízí řadu aktivit nejen pro sportovně založené návštěvníky, ale také pro rodiny s dětmi, zamilované páry nebo seniory. Proto neváhejte a tento kraj, vhodný i pro milovníky historie, určitě navštivte.

Názory a doporučení

Ladislava Melecká (ubytovatel) 10.10.2018
V regionu se nacházejí kulturní památky: Hradec nad Moravicí, Raduň, Štramberk, Zoo Ostrava. Cca 20 km od obce Wellness a Ski park Tošovice.