Loading

Penziony ve Slezsku

(21 objektů)

Areál Přístav Juhász

Soběšovice, v rekreační oblasti, u vody
Rekreační areál přímo u přehrady!

Penzion U Tří veverek

Lipová-lázně, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Oblíbený rodinný penzion v Jeseníkách!

Penzion U Pacošů

Malenovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Bezkonkurenční luxusní výhledy do okolí.

Penzion Na Myslivně

Lipová-lázně, v obci / ve městě
Penzión v horskom prostredí

Penzion Zátiší Komorní Lhotka

Komorní Lhotka, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion uprostřed přírody Beskyd

Penzion 3 Kaštany

Velké Heraltice, v obci / ve městě, v centru města
Penzion s restaurací nedaleko zámku!

Penzion Ovečka

Nýdek, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Netradiční designový penzion

Penzion Kelt Zátor

Zátor, na okraji obce / města, u řeky
Aktivní odpočinek v podhůří Jeseníků

Ubytování EKO – FARMA

Zlaté Hory, mimo obce / města, v lese
Levné ubytování na farmě s koňmi

Penzion Jeseník

Jeseník, v obci / ve městě, u řeky
Ubytování v centru s výhledem na Praděd
1 - 21 / 21

Penziony ve Slezsku

Penziony ve Slezsku 1

Penziony ve Slezsku? Nabídnou Vám soukromí i cenově dostupný komfort

Slezsko je malé území v Moravskoslezském kraji, o které se v minulosti vedlo mnoho bitev. Zuby si na něj brousilo Polsko, které ho toužilo propojit se zbytkem svého území. Na krátkou dobu bylo dokonce předmětem německé okupace. Pokaždé se ale nakonec vrátilo v pořádku a ve zdraví k domovskému Česku. Někteří lidé si pod tíhou těchto informací říkají, zda nešlo o mnoho povyku pro nic. Lékem na tyto pochyby je proto jeho návštěva.

A uvidíte, že tohoto kroku nebudete litovat. Ve Slezsku se projdete po části Jeseníků a Moravskoslezských Beskyd. Také tudy ale protéká mnoho významných řek, které svým tokem napájí řadu velkých přehrad. Zmínit bychom mohli například oblíbenou vodní nádrž Slezská Harta, která leží pod vrcholkem vyhaslé sopky Roudno. Abyste si během svých prázdnin ve Slezsku mohli také trochu odpočinout, místo individuálního typu ubytování se porozhlédněte po nabídkách levných penzionů. Jeden z nich se pak může stát výchozím bodem Vašich výletů.

Proč si vybrat právě penzion?

To, jakých služeb se Vám v penzionu dostane, dost podstatně závisí na tom, jakému z nich dáte přednost. Některé hostům nabízejí ubytování v pokojích s jednou pohodlnou ložnicí, balkonem, sedací soupravou, televizí a vlastní koupelnou. Takové pokoje mohou mít pro částečné pokrytí stravování i malý jídelní kout, ve kterém bývá varná konvice, mikrovlnka a lednička.

Penziony ve Slezsku 2

Velké penziony mají naopak pokoje s několika místnostmi. Kromě dvou a více ložnic mezi ně patří i vlastní toaleta s koupelnou, obývací pokoj s gaučem a televizním přijímačem, plně vybavená kuchyň s jídelnou či dětský pokoj s hračkami. Ve společných prostorách penzionu bývá wellness s venkovním nebo vnitřním bazénem, vířivka, koupací káď nebo několik typů saun.

Pokud máte v úmyslu uspořádat oslavu nebo větší sešlost, zarezervujte si společenskou místnost nebo zahradní altánek s posezením a s grilem. Penziony, které jsou zaměřené na pobyty rodin s malými dětmi mohou rodičům nabídnout i přebalovací pulty, dětské postýlky, jídelní židle nebo venkovní dětská hřiště. Ustáleným standardem je i stabilní připojení Wi-Fi.

Zajímavá místa ve Slezsku, do kterých se můžete jet podívat

Hledáte něco opravdu unikátního? V tom případě se zajeďte podívat do Nýdku. Jeho dominantou je Velká Čantoryje, která je nejvyšší horou Slezských Beskyd. Během túry se zastavte i u přístřešku Nýdek, který využijete během náhle zhoršeného počasí. V obci Vás dozajista upoutá i dřevěný kostel sv. Mikuláše a památník generála Šnejdárka.

Dobře Vám bude ale i v penzionu v Komorní Lhotce. Ta je známá pro své malé bylinné lázně, jejichž pozůstatek je v obci k vidění i dnes. Abyste utužili svého ducha i mysl, nezapomeňte upustit páru ve zdejší sauně. Pokud Vám jde spíš o pěší turistiku, vyberte si Jakartovice, které leží poblíž dvou přehradních nádrží. Jednou z nich je Slezská Harta. Tou druhou je vodní nádrž Kružberk. Na místě, kde se tyto vodní plochy spojují, objevíte zříceninu hradu Medlice a zříceninu hradu Šternek. U Slezské Harty je navíc k vidění i vápenná pec. Během letních měsíců si lze u této přehradní nádrže vypůjčit loďku, takže pro Vás může být toto malé zastavení opravdu zajímavým zážitkem.

Penziony ve Slezsku 3

S námi všechno hravě zvládnete!

Abyste se mohli zodpovědně rozhodnout o tom, která lokalita ve Slezsku je pro Vás nejvíce lákavá, bude to z Vaší strany vyžadovat dost času a práce. Toho ale mnoho nazbyt nebývá, takže je docela možné, že zařízení vybrané ve spěchu nebude tím pravým pro Vás. Abychom těmto nepříjemnostem efektivně předešli, vytvořili jsme speciální vyhledávací systém, který Vám pomůže vytipovat jen taková místa, která budou splňovat Vámi stanovené podmínky.

Může jít o ubytování ve Slezsku volné na Velikonoce, Vánoce či na Valentýna. Najdete u nás ale i zařízení vhodná pro víkendové pobyty i pro dlouhodobý pronájem. Máte kočárek, nebo s Vámi jede i někdo ze starších členů rodiny? Žádný problém. Do filtru zadejte, že hledáte objekt vhodný pro rodiny s dětmi či s bezbariérovým přístupem. Kdo chce být i během dovolené aktivní, toho jistě potěší i široký výběr cenově dostupných penzionů u vleků a sjezdovek.

Slezsko je zajímavý kousek naší země, který si jistě zaslouží Vaši plnou pozornost. Ať už si vyberete vandrování po horách nebo se rozhodnete navštěvovat jeho historické památky, pokaždé budete mít kolem sebe dostatečné množství podnětů, ze kterých můžete do budoucna čerpat. Takže hurá do toho!

Názory a doporučení

Penzion Zátiší (ubytovatel) 7.7.2020
V našem regionu doporučujeme navštívit, historické památky spousta turických a cyklistických tras a spoustu dalších krás které Beskydy nabízejí.
Kateřina Eliášová (ubytovatel) 6.7.2020
V Beskydech se člověk nikdy nenudí. Je tu krásně - příroda, památky, aktivity.
Lenka Hečková (ubytovatel) 3.7.2020
Krásná příroda, turistika, cyklistika.
Patrik Fober (ubytovatel) 2.7.2020
Krásné prostředí v srdci Beskyd je ideální pro aktivní i relaxační dovolenou.
Svatava Landová (skupina - návštěvník) 29.6.2020
jako pěší turisté jsme byli překvapeni krásnými výhledy, zatím byly málo otevřené hospůdky a tedy i malá možnost občerstvení. Většinou se nabízelo pouze pití, ale nejspíš se ještě naplno vše nerozběhlo ale i tak velká spokojenost
Alena Jandová (ubytovatel) 29.6.2020
Rekreace a služby v okolí Zimní ČESKÁ VES: víceúčelové hřiště s tartanovým povrchem 200 m. Českoveská naučná stezka na 300 m., muzeum veteránu 350 m., krytý bazén 1 km, hotel Zlatý Chlum 900 m. Priessnitzovy léčebné lázně 2 km. pěšky. Adrenalin park v České Vsi s s rančem Orel 4 km. Skalní vyhlídka s horskou chatou Čertovy Kameny 1.5 km., rozhledna Zlatý Chlum 3 km. Křížový vrch s kostelíčkem a hor. chatou 3.5 km. Jesenické lázně. V Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku, kde je unikátní přírodní balneopark s mnoha vyvěrajícími prameny 2 km., vodní tvrz v Jeseníku 2 km. Jeskyně na Špičáku, jeskyně na Pomezí. Rychlebské stezky, zatopené lomy. Chráněná rezervace Rejvíz. Zlatokopecký skanzen ve Zlatých Horách. Zámek Jánský Vrch v Javorníku. Lesní bar v Horní Lipové, lázně Karlova Studánka, naučná stezka Bílá Opava. Nejvyšší hora Praděd, Stezka v oblacích, termální areal v lázních Velké Losiny a mnoho dalších turistických zajimavostí. Rejvíz a jeho mechová jezírka Pěší cestou ze Zlatého Chlumu se dostaneme na Rejvíz ležící na náhorní planině. Rejvíz je nejvýše položenou obcí jeseníků uprostřed hustých lesů.V jeho okolí najdeme Malé a Velké mechové jezírko, které je přístupné po zpevněné přístupové cestě zhotovené převážně z dřevěných kuláčů. Prostředí Rejvízu a zejména Velkého mechového jezírka je mystickou krajinou opředenou řadou bájí a pověstí, mimo jiné i o městě, které spočívá na dně jezírka. Na Rejvíz se od hotelu ZLATÝ CHLUM dostanete buď po silnici což je asi 15 km, nebo po turisticky značených cestách kolem Čertových kamenů a rozhledny Zlatý Chlum. Cesta na Rejvíz prochází po kvalitních turistických chodnících a lesních cestách v počátku s vyšším převýšením a později již s méně náročným terénem. Pro méně zdatné turisty je výrazně snadnější a kratší absolvovat cestu ve směru z Rejvízu k hotelu ZLATÝ CHLUM, kde budete ubytováni. V Noskově chatě je možno zhlédnout místním samoukem vyřezávané židle s opěradly zpodobňujícími tváře tehdejších obyvatel Rejvízu.
Pavlína Dohnalová (skupina - návštěvník) 25.6.2020
krásná příroda
Vratislav Pietrzyk (ubytovatel) 25.6.2020
Spousta turistických zajímavostí pro aktivní dovolenou v Beskydech.
Petra Hanzlová (ubytovatel) 16.6.2020
Region ležící na Česko-Slovensko-Polském trojmezí učaruje nejen aktivním dovolenkářům ale i fanouškům folkloru a lidových zvyků. Malou ochutnávkou jsou každoročně pořádané venkovní slavnosti jako „Gorolski świento“ (srpen, Jablunkovský les), „Písecké dožínky“ (září, Písek), „Slezské dny“ (září, Horní Lomná), „Festival na Pomezí“ (září, Horní Lomná), Vozatajské závody (červenec, Horní Lomná), Plackový festival (srpen, Bukovec), Přebor v ručním košení trávy (červenec, Bukovec).I když cesta je většinou cílem, budete chtít dojít k těmto výletištím: městečko Jablunkov a koupaliště Ameryka (3km), Pláňava (2km), Bahenec (7km), Stožek (10km), Gírová (7km), Studeničný (7km), v ČR nejvýchodněji posazena obec Bukovec (3km) s oblíbeným hotelem Kempa.
Zdeněk Netolička (ubytovatel) 4.6.2020
Ještě málo navštěvovaný, krásný, lázeňský región.
Petr Fichna (starší pár - návštěvník) 4.6.2020
krásná čistá příroda, příjemní, vstřícní lidé
petr kubín (starší pár - návštěvník) 27.5.2020
chvalitební
Ivana Böhmová (ubytovatel) 23.5.2020
Výlety do okolí: Pro děti: - Dino park v Doubravě u Ostravy (nově otevřený park s pohyblivými i statickými modely ještěrů v životních velikostech, z nichž někteří vydávají také zvuky, jedná se největší park svého druhu v ČR). - Gibon park v Rožnově pod Radhoštěm (zábavní centrum pod širým nebem s atrakcemi jako lanové centrum, obří lanovka, dětský park, rotobal, minigolf, dětská překážková dráha, novinkou je Zorb - jízda v třímetrové kouli) - Bobová dráha u ski areálu v Mostech u Jablunkova s délkou 950m. Navíc v areálu můžete využít lanové centrum, sjezd na laně Goroluszus, lezecké stěny, horské koloběžky, bungee a dětské trampolíny, střelba z luku, paintball, bikepark a mnohem více. - ZOO, svět miniatur MINIUNI, hornické muzeum Landek Park v Ostrava - jízdárna Skalický dvůr ve Skalici u Frýdku-Místku (po domluvě možnost vyjížďky do okolní přírody a vození dětí i předškolního věku s doprovodem) Ostatní: - malebné městečko Štramberk (hrad Štramberk s věží zvanou Trúba vysokou 40m, "Zlatá ulička" pod hradem s valašskými roubenými domy z 18. století, jeskyně Šipka, botanická zahrada a arboretum ve starém vápencovém lomu, Aqua Terra-mini zoo pro děti ( tropické ryby, hadi, ještěři, drápkaté opičky), pro mlsné jazýčky je zde tradiční perníková pochoutka - "Štramberské uši" - Muzeum aut v Kopřivnici - zřícenina hradu Hukvaldy s nádhernou dančí oborou - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm (Dřevěné městečko, Mlýnská dolina) - Pustevny (6 km od Rožnova pod Radhoštěm) - z Trojanovic vede sedačková lanová dráha, nenáročná 4 km dlouhá trasa z vrcholu Pusteven kolem vyhlídkového altánu Cyrilka, sochy Radegasta ke kapli na vrcholu Radhoště.
René Petrůj (ubytovatel) 13.3.2020
Ze Zátora lze podnikat každý den výlet jiným směrem se zajímavým zaměřením. V Krnově (8 km) naleznete nejromantičtější místo Moravskoslezského kraje - rozhlednu Cvilín, město nabízí řadu kaváren a restaurací, je zde sedm zajímavých kostelů, krytý bazén i nově opravené letní koupaliště. Můžete si zde zaplatit vyhlídkový let nad regionem. Opačným směrem se dostanete do Bruntálu (8 km), kde je nádherný zámek a celoroční aquapark a v neposlední řadě vyhaslá sopka Uhlířský vrch - také velmi romantické místo našeho regionu. Na kole (nebo autem) snadno dojedete na Slezskou hartu, která nabízí mnoho aktivit - plavání, projížďky lodí, rybolov atd.. Pokud jste milovníci rozhleden a nebudou Vám stačit dvě v Krnově, zajedete do nedalekého Města Albrechtice (20 km) - skvělá cyklostezka - a navštívíte unikátní rozhlednu z bývalé telekomunikační věže. Karlova Studánka (30 km) je nejen centrum Jeseníků, ale překrásné lázeňské městečko s velice čistým vzduchem. Odtud můžete podniknout jednu z nejhezčích túr - po vodopádech Bílé Opavy nebo na nejvyšší horu Jeseníků Praděd.
Marie Müllerová (skupina - návštěvník) 6.3.2020
možnost turistických výletů i za nepřízně počasí
Ivana (rodina s malými dětmi - návštěvník) 2.3.2020
Sjezdovky Ramzová. Lesní bar. Termální lázně, prameny a pralinky Velké Losiny. Zámecká cukrárna v Branné se Staromestskými trubičkami. Bowling.
Klváčková Gabriela (mladý pár - návštěvník) 26.2.2020
Velice hezké prostředí a spousta míst na procházky.
Radka Hunarova (rodina s malými dětmi - návštěvník) 24.2.2020
Zoo ostrava
Sona Tomiova (rodina s malými dětmi - návštěvník) 1.1.2020
Sníh kam jen oko dohledné.
Andrea Voňková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 30.10.2019
Prošli jsme Karlovu Studánku, měli jsme výlet na Praděd, lázní Jeseník a do Lesního Baru, vše super, moc se nám vše líbilo. Super posezení Kafrárna Jeseník, děti si pohráli a my měli i chvilku klidu ;).
Petra Kábrtová (starší pár - návštěvník) 2.10.2019
Vše OK
Monika Homolová (ubytovatel) 29.8.2019
Pomezí Jeseníků a Rychlebských hor. Oboje nabízí nesčetné množství turistických cílů v létě - pro pěší i cyklisty, v zimě bohaté vyžití pro lyžaře. Nejčistší vzduch v republice, panenská příroda.
Voženílkovi (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 22.8.2019
krásné
Tomáš Prokůpek (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 30.7.2019
V okolí Ovečky spousta možností a tipů na výlety,Zoo Ostrava,Landek park,Důl Michal, kousek do SK a PL........
Veronika Černá (rodina s malými dětmi - návštěvník) 29.5.2019
Račí údolí, Javorník, Vidnava
Markéta Válková (mladý pár - návštěvník) 15.5.2019
Region Vás uchvátí nádhernou přírodou a rozmanitým terénem.
Jiří Juhász (ubytovatel) 5.4.2019
Rekreační oblast přímo u přehrady s čistou vodou v blízkosti Beskyd a s dostupností k výjezdům do Polska.