Loading

Ubytování v Třinci

(2 objekty + 14 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Venkovská Jizba - Tyra

Třinec, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Jedinečný apartmán s tenisovým kurtem

Chata Javor

Třinec, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata v tichém prostředí na polosamotě

Chata Nýdek

Nýdek (Třinec 6,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Chata v tichém prostředí, s bazénem

Penzion Ovečka

Nýdek (Třinec 7,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Netradiční designový penzion

Hotel Řeka

Řeka (Třinec 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Zrekonstruovaný hotel v centru obce!

Penzion Zátiší Komorní Lhotka

Komorní Lhotka (Třinec 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Penzion uprostřed přírody Beskyd

Rezidence Ropička

Morávka (Třinec 10,7 km vzdušně), na samotě, v lese
Úchvatná rezidence na samotě u lesa!

Chata u Jasanu

Komorní Lhotka (Třinec 11,0 km vzdušně), v rekreační oblasti
Chata pro skupinu v Beskydech

Areál Přístav Juhász

Soběšovice (Třinec 16,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rekreační areál přímo u přehrady!

Chatky Dokořán

Písek (okres Frýdek-Místek) (Třinec 16,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u potoka
Pohádkové chatky v Beskydech
1 - 16 / 16

Třinec

Málokdo si v dnešní době vybere pro svou rekreaci Moravskoslezský kraj. To je ale velká škoda, protože jde o oblast s velmi dlouhou historií, která Vám toho i hodně nabízí. Příkladem by mohl být Třinec, který objevíte v okrese Frýdek-Místek.

Třinec 1

Třinec je umístěn v lesnaté krajině, relativně blízko hranice s Polskem. Protéká jím řeka Olše, potoky Staviska a Líštnice. I přesto, že se to nezdá, během chvíle se z centra Třince dostanete do menších horských vesnic, které skýtají skvělé možnosti k lyžování i k dlouhým procházkám.

V rozumné vzdálenosti je i přírodní rezervace Mionší, Lysá hora, Malenovický kotel a Travný. Z okolních měst je nejblíže Těšín, Frýdek-Místek a Havířov.

Město se železným srdcem

Poprvé se o Třinci dozvídáme téměř v polovině 15. století. Poměrně dlouhou dobu byl zemědělským střediskem, které hrálo důležitou úlohu v zásobování celého regionu. Teprve až později se začal rozvíjet místní těžký průmysl, který je s Třincem spojován i dnes.

Jeho kořeny sahají do první poloviny 19. století, kdy byla ve městě vybudována první železárna. Už v počátku byla železárna v Třinci velkým přispěvatelem do obecní kasy. Jakmile byl Třinec napojen na železnici, odbyt železa se ještě mnohonásobně zvýšil. To vedlo k tomu, že se do města začali stěhovat lidé, kterým dala železárna práci. Z Třince se záhy stalo důležité průmyslové středisko, jehož váha je jasně patrná do dneška. Kromě toho se Třinec orientuje i na obchod a na služby, které jsou spojené s provozem cestovního ruchu.

Kam si zajet na výlet?

I když to může být pro někoho překvapivé, v Třinci není mnoho kulturních či historických památek. Největší dominantou města je kostel sv. Alberta, jehož historie sahá do 19. století. K němu náleží i fara, dům zvoníka a několik hospodářských a technických budov ze stejného období. Mezi méně výrazné objekty patří několik domů z původních dělnických kolonií a hřbitovní kaple.

Třinec 2

Smutná historie se pojí s dřevěným kostelem Božího Těla v Gutech, který byl úmyslně zničen během útoku žhářů. V současné době se pracuje na jeho přesné replice. Zajímavou rodinnou podívanou Vám nabídne i Muzeum Třineckých železáren a města Třince. Kromě stálé expozice, která se věnuje historii těžkého průmyslu se zde konají i další krátkodobé výstavy.

Pokud budete mít čas, s dětmi se jeďte podívat na Slezskoostravský hrad. Během několika minut stanete i před zámkem Frýdek, ve kterém je pobočka regionálního muzea. Kousek je i zřícenina hradu Hukvaldy. Méně známý je pak zámek ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Ačkoliv je v něm sídlo obecní správy, neprohloupíte, když se projdete po zámeckém parku. Příjemné pro Vás bude i posezení ve zdejší restauraci.

Na své si ovšem přijdou i nadšenci do lidové kultury. A to jak do architektury, tak do regionálního folklóru. Kromě toho, že se během několika minut dostanete do Archeoparku Chotěbuz-Podobora, získáte šanci projít si národopisný areál, který objevíte v Dolní Lomné. Vzhledem k tomu, že obě místa mapují různá období naší historie, bude jejich prohlídka atraktivní i pro děti.

Další tipy na zábavu ve městě

Z Třince budou nadšení všichni příznivci aktivního pohybu. Zahrajete si tu fotbal, tenis, ale i squash. Kdo si chce dát pořádně do těla, ten by se měl zastavit v některé z veřejně přístupných posiloven nebo lekcí skupinových sportů. Nechybí tu ale ani dráha na atletiku nebo společensky oblíbený bowling. Děti se dosyta vyřádí v centru dětského mini golfu a lanovém parku. Dospívajícím je plně k dispozici skatepark a bikrosová dráha. Co by kamenem dohodil od těchto sportovišť je také areál letního koupaliště Pod Javorovým. Ten, kdo hledá pohodu a klid, ten může vycestovat za město a zahrát si golf na některém z hřišť.

Třinec 3

V zimě je Třinec nakloněn lednímu bruslení i hokeji. Co se týče lyžování, oblíbený je Ski areál Javorový vrch a Ski areál Řeka. Nížina je vhodná k běžkování. Svahy zase svádí k jízdě na saních. Jak vidíte, na své si v Třinci přijdou všechny skupiny sportovců.

Dostupné ubytování v Třinci

Stejně jako po stránce sportovních možností, i v rámci typů ubytování je Třinec k příchozím velmi štědrý. Kromě hotelů tu fungují i rodinně orientované penziony. Pohodu a klid si dopřejete, zvolíte-li si pronájem chalup, chat a apartmánů. Cenově dostupné je i ubytování v soukromí. Věříme, že si z takto bohaté nabídky určitě vyberete takovou, která Vám bude vyhovovat nejvíc.

Třinec rozhodně není nepěkné průmyslové město, ve kterém by panovala nuda. Spíše je tomu právě naopak. Tak zbytečně nečekejte a přijeďte si užívat všechny možnosti, které Vám pobyt na tomto místě nabízí.

Názory a doporučení

Petra Kábrtová (starší pár - návštěvník) 2.10.2019
Vše OK