Loading

Ubytování v Havířově

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Hotel Rudolf

Havířov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylový hotel s wellnessem v Havířově!

Areál Přístav Juhász

Soběšovice (Havířov 8,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rekreační areál přímo u přehrady!

Hostel Moravia

Ostrava (Havířov 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Levné a pěkné pokoje v centru Ostravy

Penzio Ostrava

Ostrava - Koblov (Havířov 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
3 fantastické apartmány v Ostravě

Penzion Řízkárna Veranda

Frýdek-Místek (Havířov 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výborná lokalita, super restaurace!

Apartmán u farmy Strážnice

Staříč (Havířov 17,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Úžasná farma pro celou rodinu!

Chata u Jasanu

Komorní Lhotka (Havířov 17,9 km vzdušně), v rekreační oblasti
Chata pro skupinu v Beskydech

Penzion Zátiší Komorní Lhotka

Komorní Lhotka (Havířov 19,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Penzion uprostřed přírody Beskyd
1 - 8 / 8

Havířov

Havířov 1

Navštivte Havířov - město tří nej

Havířov najdete na mapě v těsné blízkosti, asi 11 km od metropole Moravskoslezského kraje Ostravy, v okrese Karviná. Leží v jižní části ostravsko-karvinské průmyslové oblasti v podhůří Beskyd.

Na severu sousedí s hornickými středisky Petřvald, Orlová a Karviná, na západě s obcemi Šenov a Václavovice a na východě s Českým Těšínem. Městem protékají říčky Sušanka a Lučina. Průmysl je tu zastoupen strojním, energetickým, potravinářským a gumárenským.

Havířov je největším neokresním městem v Čechách a už několikrát byl díky bohaté výsadbě vyhlášen za nejzelenější město v ČR. Jeho třetí nej je z důvodu, že je nejmladší mezi všemi českými městy.

Byl vystavěn po II. světové válce jako satelitní město Ostravy na tehdejších katastrech obce Dolní Bludovice, Šumbark a částečně obce Šenov. Hlavním důvodem jeho vzniku byla výstavba bytů pro pracovníky dolů a hutí v čistém a zdravém prostředí v období rozvoje průmyslu na Ostravsku. Městem byl vyhlášen 4. 12. 1955. Historické prameny jednotlivých jeho částí sahají do 14. – 16. století.

Jádro města je postaveno ve stylu socialistického realismu (Sorela) z poloviny 20. století. Území zahrnuje Sorela soubor obytných budov obklopený z jedné strany lesoparkem Stromovka, z druhé strany meandrami řeky Lučina. Vydejte se teda na malou procházku tímto městem. Začít můžete třeba u nádražní budovy, která je pěknou ukázkou retro stavby. Byla postavena v 70. letech 20. století v tzv. bruselském stylu. Je unikátní pro svou dlažbu a velkou mozaiku.

Další zastávkou na Vaší procházce městem je Havířovský Zámeček. Jeho historie sahá do 15. století, kdy na jeho místě stála tvrz. V 18. století zde byl zbudován barokní zámek a ten po požáru v polovině 19. století přestavěn v empírovém stylu. V roce 1998 byl slavnostně otevřen pro veřejnost a dnes se i Vy zde můžete ubytovat, pakliže si potrpíte na luxusnější ubytování, stylové stolování či poslech vážné hudby v koncertní síni. Okrasná zámecká zahrada byla v 19. století přeměněna na anglický park.

Opodál potom zhlédnete empírovou stavbu kostela sv. Anny. Ze staršího zařízení se dochovaly jen původní okna, tři obrazy u varhan a křížová cesta. Jinak je vnitřní zařízení nové.

Havířov 2

K nejstarším roubeným lidovým stavbám na Těšínsku patří roubená chalupa nazvaná Kotulova dřevěnka. Byla postavená koncem 18. století a je posledním dokladem původní zástavby na území dnešního Havířova. V interiéru si můžete prohlédnout exponáty dobového nábytku, keramických nádob i větrný mlýnek charakteristické pro život v této oblasti na přelomu 19. A 20. století. Obyvatelstvo se tu věnovalo především kovozemědělskému hospodářství, chovatelství a včelařství.

V místní části Bludovice se určitě zastavte u kostela Svaté Markéty ze začátku 14. století. Protože už svou kapacitou tento původně dřevěný kostelík nestačil, byl v 18. století v jeho těsné blízkosti postaven zděný kostel.

Tragickou událost ze srpna 1944, kdy gestapo zavraždilo 36 obyvatel Životic, Horní a Dolní Suché a Dolního Těrlicka /místní části dnešního Havířova/ připomíná Památník životické tragédie. V objektu památníku navštivte stálou expozici Muzea Těšínska, doplněnou tematickými výstavami. Památník podává svědectví o pohnuté historii Slezska z dob druhé světové války.

Tipy na volný čas v Havířově a okolí

V krajině tolik poznamenané průmyslem, jako je Karvinsko, není zrovna jednoduché najít trasy na celodenní výlety. Jestliže se podíváte do turistické mapy, najdete zhruba 25 km dlouhou cyklostezku vedoucí z Havířova do Karviné.

Nedaleko Havířova začíná Podbeskydská pahorkatina, která střídá uhelnou oblast. Cestou se určitě zastavte v Archeoparku Chotěbuz – Podobora. Najdete tu repliku opevněného hradiště Slovanů, kde se určitě dovíte i něco nového z naší dávné historie.

Kromě cykloturistiky a pěší turistiky Vám Havířov a jeho okolí nabízí široké možnosti sportovního a rekreačního vyžití. Ať už je to koupání na nedaleké Těrlické a Žermanické přehradě, nebo přímo v Havířově v Letním aquaparku Šárka. Tu se můžete sami nebo i s dětmi vybláznit na mnohých vodních atrakcích. Uvidíte, že si to skutečně užijete.  

V zimních měsících se za příznivého počasí můžete oddat zase zimním radovánkám v nedalekém pohoří Beskydy. Najdete tu spousty lyžařských středisek. Necelých 20 km od Havířova můžete využít služeb Skiareálu Palkovice za domem.

Havířov 3

Jak najít vhodné ubytování?

Cenově dostupné a pohodlné ubytování apartmánového typu najdete přímo v centru Havířova. Kromě apartmánů levnější ubytování si lze zajistit i v ubytovnách či v soukromí.

Jestliže si připlatíte, určitě seženete komfortní ubytování i v několika hotelech a penzionech v centru i na předměstí. Pochutnat si zde můžete na jídlech klasické české kuchyně. Jejich předností je výborná dopravní dostupnost, vysoká kvalita služeb a skvělé zázemí pro odpočinek i wellnes relaxaci.

V okolí Těrlické a Žermanické přehrady si určitě vyberete z řady ubytovacích a stravovacích kapacit – veřejných tábořišť, autokempů, různých rekreačních zařízení nebo chat a chalup.

Jestliže přece jenom nenajdete ubytování dle svých představ, pouvažujte o ubytování v Ostravě, která přece jen disponuje širší nabídkou ubytovacích kapacit.

Proč si teda vybrat jako cíl své návštěvy právě Havířov? Možná proto, že jde o celkem velké město vhodné k zábavě a sportovnímu vyžití. Příjemné zážitky určitě získáte poznáváním přírodních a kulturních zajímavostí v blízkém okolí.