Loading

Ubytování v Ostravě

(4 objekty + 3 objekty v okolí 25 km)

Penzio Ostrava

Ostrava - Koblov, v obci / ve městě, v centru města
3 fantastické apartmány v Ostravě

Hostel Moravia

Ostrava, v obci / ve městě, v centru města
Levné a pěkné pokoje v centru Ostravy

Penzion Karin

Ostrava, v obci / ve městě, v centru města
Zrekonstruovaný apartmá v centru Ostravy

Apartmány Tiva

Ostrava, v obci / ve městě, v centru města
Prostorné apartmány v Ostravě!

Hotel Rudolf

Havířov (Ostrava 10,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylový hotel s wellnessem v Havířově!

Areál Přístav Juhász

Soběšovice (Ostrava 17,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rekreační areál přímo u přehrady!

Penzion Řízkárna Veranda

Frýdek-Místek (Ostrava 17,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výborná lokalita, super restaurace!
1 - 7 / 7

Ostrava

Město plné kultury a unikátních technických památek

Moravskoslezském kraji, nedaleko hranic s Polskem a Slovenskem se nachází Ostrava. Historické a kulturní město, které leží ve stejnojmenném okrese Ostrava na soutoku řek Odra, Opava, Ostravice a Lučina a která je třetím největším městem České republiky. Je to město se zajímavou historií, plné kulturních i unikátních industriálních památek, jejichž jedinečná atmosféra Vás zaručeně pohltí. Ostrava nabízí také velké množství sportovních aktivit, výstav či hudebních festivalů. Za návštěvu však stojí i okolí, kde na Vás čeká krásná příroda se spoustou významných krajinných prvků a přírodních památek.

Ostrava 1

Historie a mnoho zajímavostí v Ostravě ocelovém srdci republiky

Město Ostrava vzniklo v první polovině 13. století na řece Ostré, dnes známé jako Ostravice, podle které dostalo i své jméno. Ostravice dodnes dělí Ostravu na dvě základní části, kterými jsou Moravská Ostrava a Slezská Ostrava.

Výraznou změnu města způsobil objev bohatého ložiska kvalitního černého uhlí v roce 1763. V následujících letech byly založeny hutě, které po změně vlastníků dostaly název Vítkovice a jsou považovány za počátek rozsáhlého průmyslového rozmachu města.

Pro svůj hornický a hutnický průmysl si Ostrava vydobyla přezdívku „ocelové srdce republiky“. Po útlumu hutnictví a rozmachu strojírenství se ve městě zlepšilo i životní prostředí a stalo se turisticky zajímavým cílem a oblíbenou destinací. V Ostravě Vás jistě zaujme řada významných staveb nacházejících se po celém městě. Navštívit můžete památkovou zónu Moravská Ostrava, Masarykovo náměstí s budovou staré radnice a Mariánským sloupem či Smetanovo náměstí s budovou Divadla Antonína Dvořáka.

Budova nové radnice s vyhlídkovou věží se nachází na Prokešově náměstí a je největší radniční budova v České republice. Z vyhlídkové věže se Vám naskytne úžasný výhled na celou Ostravu, Beskydy i blízké pohraničí. Z technických památek v Ostravě stojí jistě za návštěvu národní kulturní památka Dolní oblast Vítkovice, kde Vás čeká prohlídka areálem průmyslových staveb z první poloviny 19. století.

Rozhled na celý areál a okolí Ostravy se Vám naskytne při návštěvě Vysoké pece č. 1 Bolt Tower s restaurací. Areál je tvořen dolem Hlubina, koksovnou a vysokými pecemi Vítkovických železáren a díky své unikátnosti byl navrhnut do zapsání na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Další z unikátních industriálních památek je Důl Michal, který patří k nejlépe zachovaným důlním areálům na území Ostravy.

Ostrava 2

Volný čas v Ostravě a blízkém okolí

Vydáte-li se do Ostravy za kulturou či uměním, můžete zavítat do mnoha muzeí a galerií. O historii Ostravy se dozvíte v Ostravském muzeu a autentickou prohlídku uhelného dolu Anselm zažijete v hornickém muzeu Landek Park.

Děti jistě nadchne návštěva Muzea hraček nebo Železniční muzeum moravskoslezské s modely nejrůznějších vláčků. Ostrava se pyšní čtyřmi stálými divadly, mezi která patří Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek Ostrava.

Významnými a oblíbenými kulturními akcemi jsou filmové a hudební festivaly Jeden svět, Letní shakespearovské slavnosti nebo Mezinárodní festival outdoorových filmů. V Ostravě můžete také navštívit Janáčkovu filharmonii a každoročně pořádané mezinárodní festivaly klasické hudby Janáčkův máj, Svatováclavský hudební festival či Ostravské dny festival nové hudby. Jedinečná atmosféra Vás čeká v areálu Dolní Vítkovice, kde se každoročně koná multižánrový hudební festival Colours of Ostrava a festival taneční hudby Beats for Love.

Město leží v údolí mezi Beskydy a Jeseníky, v tzv. Moravské bráně a milovníci přírody zde mohou obdivovat okolní přírodní bohatství. Krásnou přírodu plnou lužních lesů a rybníků uvidíte v nedalekých chráněných krajinných oblastech a přírodních rezervacích. Přírodním unikátem v Ostravě je také zalesněná halda Ema s vrcholem ve výšce 315 m n. m., na níž vládne subtropické klima a rostou teplomilné rostliny, neboť halda stále pracuje a hoří.

Oblíbeným výletním cílem je také Slezskoostravský hrad s věží, nacházející se nad soutokem řek Ostravice a Lučiny, který je místem konání mnoha kulturních akcí. V samotném centru města Vám odpočinek zajistí Černá louka, tradiční místo pro výstavy a expozice. Vaše děti určitě ocení návštěvu Dinoparku nebo Planetária a v ostravské Stromovce je určitě nezapomeňte vzít do zoologické zahrady. Díky své rozloze je ZOO Ostrava druhou největší zoologickou zahradou v České republice a můžete zde vidět přes 4000 zvířat. Součástí zoo je několik pavilonů, asijské safari či botanický park.

Ostrava 3

V horkých dnech letní dovolené Vás potěší návštěva koupaliště Ostrava-Poruba. Největší přírodní koupaliště ve střední Evropě nabízí jak velký plavecký bazén, tak dětský bazén či tobogán. Na území koupaliště si však můžete užít i nejrůznější sportovní aktivity, aquazorbing či motorové lodičky.

Zavítáte-li do Ostravska v rámci zimní dovolené, k dispozici je i zimní krytý bazén nebo můžete navštívit Ski areál Skalka, který se rozprostírá hned naproti koupaliště. Ski areál nabízí skvělé podmínky pro celou rodinu. Samozřejmostí je rychlý a pohodlný vlek, dvě sjezdovky a dětský skipark.

Dalším ski areálem v nedalekém okolí je Ski areál Vaňkův kopec nacházející se v malebném prostředí Nízkého Jeseníku v obci Horní Lhota. V provozu jsou čtyři vleky a na své si přijdou jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Pro milovníky snowboardingu je k dispozici i snowpark.

Příjemné a cenově výhodné ubytování v Ostravě

Na Ostravsku naleznete nejen zajímavou architekturu a industriální památky, ale také výhodné ubytování za příznivé ceny, kterého je opravdu široký výběr. V Ostravě je v nabídce nespočet různých hotelů či apartmánů a záleží jen na Vás, zdali dáte přednost ubytování v luxusnějším hotelu či apartmánu nebo jste-li příznivcem rodinného penzionu nebo klidné chaty a chalupy. Na krátkodobý pobyt je ideální si zarezervovat některý z hostelů nebo zvolit oblíbené ubytování v soukromí. V okolí se nachází také několik kempů a autokempů vhodných pro celou rodinu nebo pohodovou dovolenou s přáteli.

Láká Vás delší dovolená nebo víkendový pobyt v Moravskoslezském kraji? V tom případě je návštěva města Ostrava tím správným rozhodnutím. Čeká Vás jedinečná atmosféra tvořená unikátními technickými památkami, zajímavými stavbami a široký výběr nejrůznějších kulturních akcí v létě i v zimě. Neváhejte a sjednejte si cenově výhodné ubytování v Ostravě a jistě si užijete nezapomenutelnou dovolenou.