Loading

Ubytování v Hukvaldech

(2 objekty + 29 objektů v okolí 25 km)

Chata Hukvaldy

Hukvaldy, v rekreační oblasti, v chatové osadě
Komfortná chata v klidném prostředí

Chalupa Hukvaldy

Hukvaldy, v obci / ve městě
Výhodné ubytování v klidné lokalitě!

Penzion Freudův sen

Příbor (Hukvaldy 6,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulný penzion v centru města

Penzion Pod Bílou horou

Kopřivnice (Hukvaldy 6,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v podhůří Beskyd

Chata U lesa

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Hukvaldy 6,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okra...
Chatka U lesa, na samotě, klidné noci

Chalupa Na Hlubokým

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Hukvaldy 7,2 km vzdušně), na s...
Chalupa v krásném a klidném prostředí

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí (Hukvaldy 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě

Rebel House ****

Frýdlant nad Ostravicí (Hukvaldy 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na ok...
Luxusní apartmán s terasou a zahradou

Penzion Planiska

Frenštát pod Radhoštěm (Hukvaldy 9,9 km vzdušně), na okraji...
Týdenní prázdninový pobyt

Penzion Stará pošta

Baška (okres Frýdek-Místek) (Hukvaldy 10,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Dům s historií, který píše nové příběhy
1 - 31 / 31

Hukvaldy

Hukvaldy 1

Rodiště skladatele Leoše Janáčka Vás okouzlí

Přímo uprostřed Moravskoslezského kraje, v okrese Frýdek-Místek, naleznete malou obec zvanou Hukvaldy. Na své si tady přijdou zejména milovníci romantiky, které jistě zaujme místní hrad, a také množství zajímavých památek. Za návštěvu nicméně stojí i okolí, pyšnící se spoustou nádherných historických měst. Navíc, jedinečná atmosféra a výhodné ubytování, už jen to je důvod, proč se dovolená v Beskydech rozhodně vyplatí. 

Hukvaldy, půvabná vesnice na úpatí hor, Vám učarují již na první pohled a nudit se tady rozhodně nebudete. Ať už patříte mezi milovníky památek, anebo si jen chcete užít pobyt plný romantiky, nesmíte si nechat ujít návštěvu Hradu Hukvaldy. V současné době druhá největší zřícenina na Moravě, Vás na první pohled uchvátí svou monumentalitou. Vychutnáte si odtud nádherný výhled na celé česko-polské pomezí a dozvíte se i něco více o Přemyslovcích, kteří hrad založili.

Co zajímavé v obci Hukvaldy můžete vidět?

V případě, že míříte na dovolenou do Hukvald za architekturou, můžete se těšit na prohlídku kaple svatého Ondřeje. Právě ta se jako jediná z hradních budov dochovala až do dnešních dní, a tak Vám nic nebrání, obdivovat krásy středověkého stavitelství. Budete-li chtít, taktéž stojí za to sjednat si levné ubytování a zůstat déle. Pravidelně se tady totiž konají nejrůznější koncerty vážné hudby, a též kulturní akce, u kterých prostě nesmíte chybět.

Pro rodiny s dětmi je tak připraveno například tradiční dubnové pálení čarodějnic, noc se strašidly nebo hledání pokladů. Stejně tak se vyplatí navštívit i oblíbené vinobraní, a taktéž středověké turnaje plné ostřílených šermířů a krásných princezen si zamilujete. Nudit se však v této malebné obci nebudou ani ti, které láká spíše aktivní dovolená. Samozřejmostí je třeba plavecký bazén, stejně jako možnost zamířit na golfové hřiště nebo si dopřát turnaj v tenise.

Hukvaldy 2

Do Hukvald za historií, zábavou i sportem

Nesmíme však zapomenout ani na jednoho z českých velikánů, který se v této malebné obci narodil. Už jen proto se vyplatí neminout Památník Leoše Janáčka v domě, jež si tento slavný hudební skladatel koupil od vdovy po svém bratru a zveleboval. Prohlédnete si tady zachovalé interiéry plné starého nábytku a dozvíte se i něco více o jeho životě.  V letních měsících zase nejlépe uctíte památku této známé osobnosti návštěvou hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy.

Co by to však bylo za pobyt v Beskydech, bez trošky toho lyžování a dalších zimních radovánek. V případě, že lákají i Vás, určitě vyzkoušejte nedaleký ski areál Červený kámen, kde si užijete nejen parádní jízdu, ale také stylové ubytování za babku. Máte-li chuť si spíše odpočinout, určitě Vás potěší možnost vychutnat si relax v zámeckém parku. Zamilujete si ho stejně, jako areál Tropic Hukvaldy, který Vás překvapí spoustou zajímavých exotických druhů rostlin a živočichů.

Proč se okolí Hukvald vyplatí neminout?

Pakliže toužíte po tom, dopřát si senzační dovolenou, spojenou s levnými výlety, nic Vám nebrání, najít si to nejlepší ubytování a vyrazit. Okolí Hukvald se totiž může pochlubit krásnou přírodou, kde si vychutnáte příjemné procházky hlubokými lesy. Na své samozřejmě přijdou i milovníci cykloturistiky. Připravena je pro ně celá řada stezek, které je zavedou na nejkrásnější místa v Moravskoslezském kraji, kde se v žádném případě nudit nebudou.

Jedním z nich je i nedaleké město Frýdek-Místek, situované kousek od česko-polských hranic, jež Vám nabídne senzační pobyt plný zážitků. Čeká tady na Vás třeba monumentální Bazilika Navštívení Panny Marie, kterou se zaručeně vyplatí neminout. Stejně jako toto slavné poutní místo Vás jistě okouzlí i jedna z dominant regionu, často navštěvovaná věřícími - Svatojánská věž. Těšit se můžete také na odpočinek a zábavu v Aquaparku Olešná a samozřejmostí je i široký výběr ubytování.

Hukvaldy 3

Zimní dovolená na Severní Moravě naopak láká k návštěvě ski areálu Palkovice, který si zamilují hlavě ti, kdo si chtějí užít pohodové a nikým nerušené lyžování. Jen kousek odtud leží městečko Kopřivnice, které zná doslova celý svět. Proč, to se dozvíte v Technickém muzeu Tatra, kde spatříte mimo jiné i vůbec první český automobil – Präsident. Celé dobrodružství pak můžete zakončit relaxem v lázních Sanatoria Klimkovice, odkud se Vám chtít domů zaručeně nebude.

Užijte si levné ubytování v Hukvaldech

Malebná obec na úpatí Beskyd, svým návštěvníkům nabízí nejen krásné památky a skvělé kulturní akce, ale také výhodné ubytování za skvělé ceny. Záleží přitom pouze na Vás, jestli vyzkoušíte nocleh v rodinném penzionu, anebo dáte přednost komfortnímu hotelu. Taktéž nechybí ani široký výběr chalup a milovníci romantiky jistě ocení i možnost pronájmu roubenky. Samozřejmostí je pak také ubytování v soukromí nebo v apartmánu se vším všudy.

Hukvaldy, nádherná obec na severu Moravy, se rozhodně mají čím pochlubit a rády o tom přesvědčí i Vás. Neváhejte proto, sjednejte si to nejlepší ubytování a slavné rodiště českého hudebního skladatele Leoše Janáčka určitě navštivte.