Loading

Ubytování ve Valašském Meziříčí

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion For You

Valašské Meziříčí, v obci / ve městě
Útulné ubytování s rodinnou atmosférou

Roubená chata v Zašové

Zašová (Valašské Meziříčí 5,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Stylové ubytování na chatě v Beskydech.

Chata Bystřice

Malá Bystřice (Valašské Meziříčí 9,0 km vzdušně), na okraji...
Infrasauna a celoroční venkovní vířivka

Chata Malá Bystřice

Malá Bystřice (Valašské Meziříčí 9,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Chatička pro rodinku u lesa, s krbem

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín) (Valašské Meziříčí 9,9 km vzdušně), v...
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Wellness penzion Ranč Bučiska

Rožnov pod Radhoštěm (Valašské Meziříčí 10,9 km vzdušně), v...
Pohodlné ubytování na ranči s restaurací

Chaty Alpina

Malá Bystřice (Valašské Meziříčí 11,2 km vzdušně), na okraji...
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chata pod Jedlovinou

Vidče (Valašské Meziříčí 11,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Oddych uprostřed čarokrásné přírody

Modrý apartmán ve Vile Adámek

Rožnov pod Radhoštěm (Valašské Meziříčí 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v cent...
Apartmán v prvorepublikové vile.

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Valašské Meziříčí 12,3 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě
1 - 34 / 34

Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí 1

Do Valašského Meziříčí musíte jet do okresu Vsetín, ve Zlínském kraji, historický region Valašsko. Tu leží při soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy a je vstupní branou do Beskyd i Vsetínských vrchů.

Historické město a staré centrum Valašska vzniklo v roku 1923 spojením dvou původně samostatných celků – města Meziříčí a městečka Krásna. Jejich historická jádra jsou dnes chráněna jako městské památkové zóny. Meziříčí se poprvé zmiňuje v r. 1297 jako léno olomouckého biskupství. Název byl odvozen od jeho polohy mezi dvěma řekami. První zmínka o Krásnu se objevuje v r. 1299.

Seznamte se s městem a jeho památkami

Není hodné měst, která se mohou chválit tím, že přímo v centru mají dva zámky. Tím prvním je empírový zámek Kinských z roku 1854, od roku 1948 zde sídlí městské muzeum. Jeho exponáty tvoří mimo jiné i sbírky gobelínů, skla a starých tisků. Po jeho zhlédnutí se můžete projít a vychutnat okamžiky pohody v přilehlém zámeckém parku. Tím druhým zámkem je původně renesanční zámek Žerotinů, později barokně přebudován. Během své pohnuté historie sloužil i jako ženská trestnice či vojenský lazaret. Po nákladné rekonstrukci se dnes využívá pro kulturní účely.

Goticko-renesanční kostel sv. Jakuba pochází ze začátku 16. století, najdete ho nedaleko zámku Kinských. K dalším zajímavým architektonickým památkám ve Valašském Meziříčí nepochybně patří původně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento byl později renesančně a barokně přestavěn. Kostel Nejsvětější Trojice z 16. století je částečně roubený. Na náměstí si všimněte řady renesančních domů s rokokovými, novorenesančními a secesními fasádami a původně renesanční radnice z 16. století, která byla přestavěna v pozdně barokním stylu.

Valašské Meziříčí 2

Město má dvě hvězdárny, ta starší z r. 1928 dnes patří mezi technické památky. Po procházkách městem tu určitě rádi zvednete zrak k obloze, kterou Vám přiblíží moderní vybavení těchto hvězdáren.

Na konci 19. století vznikla ve Valašském Meziříčí první gobelínová škola v Čechách, dnes pod názvem Moravská gobelínová manufaktura. Tu na vlastní oči uvidíte, jak se mohou gobelíny opravovat i samotnou výrobu gobelínů.

Tipy na výlety v blízkém okolí Valašského Meziříčí

Město a okolí díky hornaté a lesnaté krajině skýtá skutečně vynikající podmínky pro turistiku, ať už tu pěší, nebo na kolech. Vydejte se proto tedy například na vrch Helštýn. Na jeho vrcholu se nachází památník obětem první a druhé světové války z roku 1948 a skupina tří památných helštýnských lip. Naskytne se Vám tu i nádherný výhled na vrcholky Vsetínských a Hostýnských vrchů. Výlet si můžete udělat i severozápadním směrem od Valašského Meziříčí do Choryně. Choryňská stráž je přírodní památka, kterou tvoří louky s teplomilnými exempláři fauny a flóry. Vydejte se po naučné stezce, snad neminete ptačí pozorovatelnu na břehu řeky Bečvy.

Zajeďte si také do Mikulůvky, dříve Pržně, u bývalého vodního mlýnu Jana Mikuly. Je totiž jednou z mála technických památek v regionu. Při jeho prohlídce budete obeznámeni s funkcí mlýnského zařízení a historií tohoto místa.

Hlavně pro děti bude velkou atrakcí Muzeum valašských strašidel a také výlet k Jarcovské rozhledně. Místní raritou je rovněž Muzeum řeznictví, oblíbenou akcí, které se můžete zúčastnit, jestliže sem zavítáte v říjnu, je Klobáskobraní.

Valašské Meziříčí 3

Osvěžení hlavně za teplého počasí Vám poskytne letní koupaliště a krytý bazén v centru města. V zimních měsících za dobrých sněhových podmínek využijete hlavně běžky v okolí města. Za sjezdovým lyžováním si budete muset zajet do obce Zašová, najdete tu Ski areál Veselá. Další lyžařská střediska potom samozřejmě čekají na Vás v BeskydechKarolinka, Ski Areál Búřov a Ski Areál Bílá, či Horní a Prostřední Bečva.

Bohatá nabídka ubytování ve Valašském Meziříčí

Ubytování v klidném prostředí valašské přírody a zároveň blízko města vám nabídnou chaty, penziony a apartmány. Jestliže Vám ruch města nevadí, tak i v centru města Vám pohodlné ubytování poskytne některý z hotelů, určitě se tu oplatí ubytovat i v soukromí. Dáváte-li přednost jednoduššímu prostředí a přijatelné ceně, můžete zkusit místní ubytovny.

Ať už tak, nebo onak, ve Valašském Meziříčí se Vám bude spát dobře. A ráno se probudíte s chutí do nového dne plného zážitků, které Vám toto město přinese, ať už svými historickými památkami nebo přírodními zajímavostmi, gastronomií tradiční české kuchyně či pravou valašskou pohostinností.