Loading

Ubytování na Valašsku

(28 objektů)

Chaty Pohoda na Soláni

Velké Karlovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohoda uprostřed valašské přírody

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Apartmány Hutisko 769

Hutisko-Solanec, na okraji obce / města
Nadstandardní a plně vybavené apartmány.

Ubytování u Hořeliců

Velké Karlovice, v obci / ve městě, u řeky
Apartmán v podhoří Beskyd a Javorníků

Chata Dolní Bečva

Dolní Bečva, v obci / ve městě, u potoka
Chata se zahradou a bazénem v Beskydech

Chatička Valašská Bystřice

Valašská Bystřice, v obci / ve městě
Útulná chatička v Beskydech

Chata Rajnochovice

Rajnochovice, na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Chata West Spazio

Prostřední Bečva, v rekreační oblasti, u řeky
Komfortní chata s vířivkou v Beskydech

Chata Pod Pustevnami

Prostřední Bečva, v rekreační oblasti, u řeky
Chata s vířivkou a saunou pod Pustevnami

Apartmány Velké Karlovice

Velké Karlovice, v rekreační oblasti, u lyžařského střediska
Ubytování v rodinných apartmánech
1 - 28 / 28

Valašsko

Valašsko 1

Překrásné místo na východě Moravy, spjaté s lidovou architekturou, tradicemi a slivovicí - to je Valašsko. Oblast, kde opravdu chcete strávit svoji dovolenou.

Valašsko se rozkládá kolem města Vsetín, které leží v jeho srdci, až po města Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm na severu, Bystřici pod Hostýnem na západě, Vizovice na jihu a východní hranici tvoří státní hranice se Slovenskem.

Místa, které na Valašsku musíte navštívit

Když se řekne Valašsko, asi první se Vám vybaví skanzenRožnově pod Radhoštěm. Jeho pravé jméno je Valašské muzeum v přírodě a tvoří jej tři části - Dřevěné městečko, Valašská vesnice a Mlýnská dolina. Jedná se o nejstarší a největší skanzen v Evropě.

Dřevěném městečku můžete vidět styl života na malém městě od druhé poloviny 19. století až do začátku 20. století. V Mlýnské dolině, jak již název napovídá, se zase seznámíte s technickými stavbami na vodní pohon a se vším, co s mlýnem a vodou souvisí. Valašská vesnice ukazuje, jak lidé v druhé polovině 19. století bydleli, jaké měli domy a jak to v nich vypadalo. Ve zdejším muzeu se prostě přesunete v čase o více jak sto let zpátky.

To, že celý region je silně protknutý folklorem, zjistíte téměř v každé obci. Tradice jsou tu běžnou součástí každodenního života. I proto je Valašsko tolik oblíbené a vyhledávané mezi turisty. V letním období zcela jistě narazíte na nějaký jarmark, slavnost či pouť.

Pokud se nebojíte, vydejte se i do zdejších hor. Nikde jinde v republice totiž nepotkáte na jednom místě medvěda, vlka a rysa. Ale popravdě - aby se Vám podařilo na tyto šelmy narazit, museli byste mít velké štěstí. Takže si celkem bez obav můžete užít hustou síť turistických stezek, které vedou přes zdejší chráněné rezervace a lesy.

Naučné stezky Vás provedou třeba oblasti Vařákových pasek, okolo Javorníků, Vsetína, po hřebeni Hostýnských vrchů nebo na Pustevny. Horolezci mohou využít Lačnovské či Čertovy skály, lovci pokladů si mohou nad Študlovem nasbírat jantarové kamínky a v Pulčínských skalách můžete obdivovat pískovcové skalní město.

Valašsko 2

Valašsko můžete navštívit jak v letním, tak v zimním období. V létě si kromě túr po horách můžete odpočinout u přehrady Horní Bečva či Bystřička. K vodní turistice láká také řeka Bečva. Cyklisté mohou kraj prozkoumat třeba na trase Hornolidečské magistrály. Připravený je pro ně také cyklobus ze Vsetína, Velkých Karlovic a Rožnova pod Radhoštěm.

Léto nebo zima, na Valašsku nuda nehrozí

V zimě tu na Vás čeká téměř padesát lyžařských areálů, které nadšeně vyhledávají jak sjezdoví lyžaři, tak snowboardisté. Pro běžkaře je tu připraveno několik stovek kilometrů tratí. Když je tuhá zima, můžete si zabruslit na některém z přírodních kluzišť. V období Vánoc dokreslí tu pravou atmosféru betlémHorní Lidči. V rámci prohlídky na Vás čeká také film o historii a životě v tomto kraji.

Vyhledávanou lokalitou jsou Pustevny, nejznámější horské středisko v kraji. Setkáte se zde s typickou lidovou architekturou, kterou reprezentují chaty Libušín a Maměnka. Obě jsou dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče a jsou postaveny ve stylu lidové secese.

Z Pusteven se můžete vydat na horu Radhošť. Cestou na tuto horu potkáte slavnou sochu Radegasta, pohanského boha úrody, která měří 328 cm a váží přes 3 tuny. Radegast má mužské tělo, hlavu lva a přilbici ve tvaru býčí hlavy s velkými rohy. Podle pověsti na toto místo doputovali věrozvěstové Cyril a Metoděj, svrhli sochu pohanského boha a na Radhoštu postavili kříž. Sousoší Cyrila a Metoděje také na hoře Radhošť najdete, a to před kaplí, která nese jejich jméno a je postavena v románsko-byzantském stylu. Je to nejvýše položená církevní stavba v České republice.

Valašsko 3

Netradiční relax nabízí svým návštěvníkům Rožnovské pivní lázně. Koupel v pivu určitě potěší nejednoho milovníka pivního moku. Dámy určitě ocení vyhlazení vrásek pivovarskými kvasnicemi, které mají také anticelulitidní účinky.

Ubytování na Valašsku

Abyste si Valašsko pořádně užili, určitě tu zůstaňte alespoň týden. Možností ubytování tu najdete nespočet.

Pokud cestujete s rodinou, doporučujeme pronajmout si chatu nebo chalupu, příp. využít některého ze zdejších kempů nebo ubytování v soukromí.

Při cestování v páru oceníte pěkné penziony, apartmány a hotely. Ubytovat se můžete ve Vsetíně, Velkých Karlovicích, Rožnově pod Radhoštěm, Valašském Meziříčí, Frenštátě pod Radhoštěm, Horní Bečvě nebo Vizovicích.

Když se rozhodnete pro dovolenou na Valašsku, určitě to bude velice dobrá volba. Nikde jinde totiž nebudete tak blízko tradicím a folkloru, jako právě zde. Můžete tak Vaši dovolenou strávit daleko od starostí všedního dne.

Názory a doporučení

Daniel Hruška (ubytovatel) 19.3.2019
Blízká lyžařská střediska: Pustevny, Soláň, Karolínka, Velké Karlovice - Razula. Bumbálka - Třeštík, Bílá, Kohůtka, Kyčerka a spousta dalších. V zimní sezóně, jsou upravované běžkařské tratě. V Rožnově pod Radhoštěm, je také známý Gibon park (2 km), spousta tenisových kurtů (nejbližší 100 m od objektu), golfové hřiště a další. V Hážovicích se nachází kozí farmy, kde je možnost nakoupit produkty. Možnosti koupání: přehrada Bystřička, přehrada Horní Bečva, vodní nádrž Šance, přehrada Větřkovice, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, bazén Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Hutisko-Solanec, koupaliště Zubří, bazén Frenštát pod Radhoštěm, aquapark Frenštát pod Radhoštěm, koupaliště Mořkov, koupaliště Balaton, koupaliště Velké Karlovice, bazén Valašské Meziŕíčí. Blízká lyžařská střediska: Bůřov, Radhošť - Pod kaplí, Pustevny, Pod Soláněm, Soláň sedlo, Soláň, Veřovice, Soláň - Bzové, Vsacký Cáb, Dětský vlek u Vily Anna, Frenštát pod Radhoštěm.
Stanislava Šamánková (ubytovatel) 6.3.2019
Největším lákadlem našeho regionu je jistě Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, centrum letní i zimní turistiky Pustevny a bájná hora Radhošť. Ke krásným výletům láká vrchol Soláně nebo hřebenové trasy na moravsko - slovenském pomezí.
Věra (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 6.3.2019
Koupaliště, Sv.Hostýn.
Apartmány Velké Karlovice (ubytovatel) 4.2.2019
Valašško, krásná příroda, čistý vzduch. Pohoda a klídek.