Loading

Ubytování ve Frenštátě pod Radhoštěm

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Penzion Planiska

Frenštát pod Radhoštěm, na okraji obce / města
Rodinný penzion s výbornými službami

Chalupa Trojanovice Beskydy

Trojanovice (Frenštát pod Radhoštěm 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Malebné ubytování v prostředí Beskyd

Chaty Trojanovice

Trojanovice (Frenštát pod Radhoštěm 5,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
8 útulných chat přímo pod Pustevnami

Chata pod Stolovou

Kunčice pod Ondřejníkem (Frenštát pod Radhoštěm 7,2 km vzdušně), v rekreační oblast...
Chata, kde se budete cítit jako doma.

Chalupa Hukvaldy

Hukvaldy (Frenštát pod Radhoštěm 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v klidné lokalitě!

Chata U lesa

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Frenštát pod Radhoštěm 8,7 km vzdušně), na samotě, u...
Chatka U lesa, na samotě, klidné noci

Chalupa Na Hlubokým

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Frenštát pod Radhoštěm 8,9 km vzdušně), na samotě, u...
Chalupa v krásném a klidném prostředí

Chata Hukvaldy

Hukvaldy (Frenštát pod Radhoštěm 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, v chatové os...
Komfortná chata v klidném prostředí

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm (Frenštát pod Radhoštěm 9,3 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Apartmán na pohodu

Dolní Bečva (Frenštát pod Radhoštěm 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / n...
Moderní a komfortní ubytovaní u lesa!
1 - 31 / 31

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm 1

Chcete-li svou dovolenou strávit v srdci Moravskoslezských Beskyd, pak je pro Vás ideální destinací Frenštát pod Radhoštěm. Toto město leží v Moravskoslezském kraji v těsné blízkosti hranice s krajem Zlínským. Po stránce administrativy spadá do okresu Nového Jičína, který je od města vzdálený zhruba 30 km. Nedaleko Frenštátu jsou i Hukvaldy, kde stojí jeden z nejznámějších českých hradů.

Průmyslový i umělecký Frenštát

Pokud bychom chtěli pátrat po konkrétním datu, kdy byl Frenštát pod Radhoštěm založen, patrně by se nám nepodařilo tuto informaci dohledat. Především proto, že zprávy o prvních osadnících tohoto cípu země prakticky neexistují. Historici se však shodují, že vznik původní obce spadal nejspíše do období velké kolonizace, která v oblasti probíhala během středověku. Úplně první písemná zmínka o Frenštátu pochází až z konce 14. století.

O dvě století později začal Frenštát vykazovat poměrně silné rysy průmyslového města. Krom toho, že se zde pořádaly trhy se tu také usadili nejrůznější řemeslníci. Mezi nimi byli tkalci a další zpracovatelé látek. Rukodělná výroba byla později nahrazena velkovýrobou v továrnách, které ve městě vznikly v průběhu 19. století.

Frenštát pod Radhoštěm 2

Později se zdejší krajina začala otevírat turistům, kteří si ji velmi brzy oblíbili. Na své si přišli i nejrůznější umělci, včetně spisovatelů a malířů. Nezřídka jim zdejší okolí pomáhalo nalézt námět pro jejich umělecká díla. V průběhu 2. světové války byla oblast okolo Frenštátu pod Radhoštěm důležitým územím českého odboje.

Kultura a památky ve Frenštátu pod Radhoštěm

Pokud se do Frenštátu vydáte, pak se určitě jděte podívat do jeho centra, kde stojí několik měšťanských domů. Tyto domy mají nejčastěji podloubí a historické fasády, které dozajista potěší všechny milovníky dobové architektury. Řada těchto domů má na sobě také pamětní desky. Atraktivní je též budova chlapecké školy z 19. století a budova radnice.

Jestli-že si potrpíte na návštěvu muzeí, vydejte se do městského muzea. V jeho prostorách najdete řadu expozic, které se věnují životu a vývoji zdejšího regionu. Také je zde k vidění mnoho zajímavých výstav, z nichž některé se zaměřují na botaniku a geologii, ale také na místní tradice a folklór.

Chcete-li se vydat na procházku, udělejte si výlet k rozhledně Velký Javorník. Ta stojí na vrcholu Velkého Javorníku, který má nadmořskou výšku 918 metrů nad mořem. Nejvyšší patro rozhledny je 20 metrů vysoko a uvidíte z něj Lysou horu, Štramberk a za dobrých podmínek i Praděd.

Sportovní aktivity ve Frenštátu a okolí

Zhruba 20 minut jízdy od města je vodní nádrž Horní Bečva, která je ideálním místem k letní rekreaci. Krom plavání si zde přijdou na své i zapálení nadšenci do rybaření. Druhou možností je pak Aquapark Frenštát pod Radhoštěm, který funguje pouze v letních měsících. Při nepřízni počasí se lze vykoupat i v Aquaparku Olešná, který nabízí krytý, ale i venkovní areál pro Vás i Vaše blízké.

Frenštát pod Radhoštěm 3

Jako v ráji si budou připadat všichni milovníci zimních sportů, jelikož je tato oblast velmi vyhledávanou destinací pro jejich provozování. V těsné blízkosti centra Frenštátu je Ski areál Pustevny, který je jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek u nás. Nedaleko také najdete Ski areál Horní Bečva - Solisko, ve kterém se dosyta vyřádí i ti nejzkušenější lyžaři.

Dostupné ubytování ve Frenštátě pod Radhoštěm

Jestli-že se rozhodnete město navštívit, jistě Vás potěší široká nabídka dostupného ubytování. Vybrat si lze z celé řady penzionů, apartmánů a hotelů. Pokud je Váš rozpočet spíš menší, vyzkoušejte levné ubytování v kempu či ubytovně, bohatá je i nabídka ubytování v soukromí. Romantici si pak určitě užijí ubytování v chatách a chalupách, případně ubytování na farmě.

Frenštát pod Radhoštěm je město netušených krás a možností. Přijeďte se podívat a vychutnejte si tu správnou atmosféru plnou klidu a pohody.