Loading

Ubytování v Prostřední Bečvě

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Chata v údolí Kněhyně

Prostřední Bečva, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata u potoka v lese

Apartmány Hutisko 769

Hutisko-Solanec (Prostřední Bečva 2,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Nadstandardní a plně vybavené apartmány.

Chata Lexa

Dolní Bečva (Prostřední Bečva 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Útulná chata v Beskydech s infrasaunou

Apartmán na pohodu

Dolní Bečva (Prostřední Bečva 4,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraj...
Moderní a komfortní ubytovaní u lesa!

Apartmánová chalupa Penzion Rališka

Horní Bečva (Prostřední Bečva 4,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Moderní apartmány u Skiareálu Rališka

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm (Prostřední Bečva 7,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Dřevěnice u Janka

Rožnov pod Radhoštěm (Prostřední Bečva 8,3 km vzdušně), na o...
Stylová dřevěnice v srdci Beskyd

Chatička Valašská Bystřice

Valašská Bystřice (Prostřední Bečva 9,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chatička v Beskydech

Chalupa Martin

Makov (Prostřední Bečva 11,8 km vzdušně), v rekreační oblast...
Chalupa s koupací kádí a saunou!

Chalupa U Štěpánky

Nový Hrozenkov (Prostřední Bečva 12,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Chalupa na polosamotě u potoka pod lesem
1 - 32 / 32

Prostřední Bečva

Prostřední Bečva - to nejlepší z Rožnovska

Prostřední Bečva se nachází v malebném mikroregionu Rožnovsko a zabírá údolí Rožnovské Bečvy, Kněhyně a Bacovaokrese Vsetín ve Zlínském kraji. Toto významné rekreační středisko Beskyd leží v nadmořské výšce 430 m n. m. a řadí se ke středně velkým obcím v okrese. Do katastru obce patří i dobře známé Pustevny se stavbami významného architekta Dušana Jurkoviče.

Historie psaná od přelomu 16. a 17. století

Území poblíž toku řeky Bečvy, kde se dnes rozprostírá Prostřední Bečva, bylo pasekářskou kolonizací osídlováno na přelomu 16. a 17. století. Přibližně ve stejné době docházelo k osídlování a formování sousedních vesnic, Horní a Dolní Bečvy. Ta prostřední, tedy Prostřední Bečva, vznikla jako samostatná obec na počátku 18. století, přesněji v roce 1717.

Obyvatelstvo se živilo především zemědělstvím, pasekářstvím, pastvou a chovem dobytka nebo lesními pracemi (vytěžené dřevo se splavovalo po řece Bečvě). Od poloviny 18. století postupně přibývali možnosti jak získat nějakou tu korunu - byla sem přemístěna sklářská huť, později přibyly pily, cihelna, hostince, obchody, objevují se také mlynáři, krejčí, obuvníci a jiní drobní „podnikatelé“.

Zajímavostí je, že až do roku 1879 nebyla v obci škola. Dobové prameny nicméně dokládají činnost poustevníka žijícího na Pustevnách, který přes zimu několik dětí vyučoval (také u něho na Pustevnách bydleli).

Něco pro ducha i tělo

Nejznámější historické památky Prostřední Bečvy musíte hledat na 1010 metrů vysokém vrchu Pustevny. Od konce 19. století zde stojí nezaměnitelné dřevěné srubové stavby, Libušín s Maměnkou, které byly vybudovány podle návrhu Dušana Jurkoviče a jejichž interiér byl vyzdoben malbami malíře Mikoláše Alše. Bohužel, bohatě dekorované stavby poničil v roce 2014 požár.

Po hřebenu směrem na Radhosť se prochází i kolem dřevěné zvoničky, altánku Cyrilka, který nabízí výhled až na Lysou horu, nebo kolem 320 cm vysoké sochy Radegasta, pohanského boha slunce, úrody a hojnosti. Na Radhošti pak stojí kaplička z konce 19. století a sousoší Cyrila a Metoděje z pozdější doby. K zajímavostem Prostřední Bečvy lze bezesporu zařadit také pomník Partyzánské brigády Jana Žižky, která v roku 1944 působila v této oblasti. Pomníček se nachází v sedle mezi Kněhyní a Čertovým mlýnem, nedaleko rozvalin bunkru.

Příjemné horské prostředí nabízí široké možnosti pro sport a relaxaci během celého roku, v zimě i v létě. Ať už je to populární výstup na Radhošť, který lze absolvovat i v zimě na běžkách, nebo možnost zalyžovat si na sjezdovkách Ski areálu Pustevny.

Díky příznivé nadmořské výšce a velmi příjemnému podnebí jsou Pustevny a jejich okolí skvělým místem na turistiku i cykloturistiku (kromě Radhoště také k Soláni nebo Čertovu mlýnu). Pokud se budete chtít osvěžit, doporučujeme Vám návštěvu koupaliště v Prostřední Bečvě - o čištění vody se tu starají vodní rostlinky, takže voda ve zdejším biotopu může být bez veškeré chemie a je vhodná i pro alergiky.

Okolí Prostřední Bečvy musíte poznat

Neméně zajímavé možnosti nabízí i okolí Prostřední Bečvy. V sousední Horní Bečvě lze využít několik sjezdovek v resortech Rališka, Sachovy Studánky nebo Solisko a taky upravovaných běžkařských tras. V létě turisty láká především vodní nádrž Horní Bečva a její možnosti pro rybolov, provozování vodních sportů nebo koupání.

Jen 10 kilometrů od Prostřední Bečvy je vzdálen Rožnov pod Radhoštěm se svým Valašským muzeem v přírodě, pivními lázněmi nebo koupalištěm s trampolínami a aquazorbingem. Daleko to ale není ani do Velkých Karlovic, které proslavil seriál Doktor Martin, ale také skvělé podmínky pro běžecké a sjezdové lyžování nebo wellness ve zdejších hotelích.

Jestli ale chcete zažít tak trošku netradiční aqvapark, musíte si zajít do Frenštátu pod Radhoštěm. A proč je místní aqvapark výjimečný? Je to především díky svému zasazení do malebné přírody. Kromě krásných pohledů na okolí ale akvapark nabídne i tobogán, skluzavku, proudový kanál, podvodní masáže a jiné specialitky.

A co ubytování v Prostřední Bečvě?

Protože se jedná o známé středisko a de facto centrum lokálního turizmu, nemusíte mít o kvalitu ubytování v Prostřední Bečvě strach. Nabízí se zde možnost využít kapacity několika desítek chatek a chalup, apartmánů, ubytování v soukromí, rekreačních středisek, penzionů a hotelů.

To platí i pro nejbližší okolí, tedy obě další Bečvy (Horní i Dolní) a samozřejmě také pro Rožnov pod Radhoštěm. Velice hezké ubytování se vším komfortem lze sehnat i takříkajíc přes kopec, konkrétně v Trojanovicích a Frenštátě pod Radhoštěm.

Prostřední Bečva a Rožnovsko Vás zkrátka nezklamou - právě jste našli ideální místo pro rodinnou dovolenou!