Loading

Ubytování v Leskovci

(1 objekt + 34 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Leskovec

Leskovec, na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota (Leskovec 9,0 km vzdušně), na okraji obce / m...
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Chalupa Sobolica

Všemina (Leskovec 9,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Chalupa s bazénem v klidné lokalite

Pension Fortuna

Halenkov (Leskovec 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ideální volba pro ubytování na Valašsku!

Chaty Alpina

Malá Bystřice (Leskovec 12,5 km vzdušně), na okraji obce / m...
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Leskovec 13,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Chalupa U Štěpánky

Nový Hrozenkov (Leskovec 13,3 km vzdušně), v rekreační oblas...
Chalupa na polosamotě u potoka pod lesem

Vila Anna Wellness

Halenkov (Leskovec 13,5 km vzdušně), na samotě, v lese
Apartmány s wellness v srdci Valašska

Chata Malá Bystřice

Malá Bystřice (Leskovec 14,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Chatička pro rodinku u lesa, s krbem

Chata Bystřice

Malá Bystřice (Leskovec 14,1 km vzdušně), na okraji obce / m...
Infrasauna a celoroční venkovní vířivka
1 - 35 / 35

Leskovec

Leskovec 1

Naplánujte si dovolenou v Beskydech!

Kdo touží po oddychu na horách, nemusí se uchylovat pouze do Orlických hor nebo Krkonoš. Krásné chvíle prožijete i na Moravě. Ta je sice krapet menší než území regionu Česka, ale rozhodně Vám toho má hodně co nabídnout. I po stránce horských pobytů.

Ty nejkrásnější Vám jako již tradičně přichystá Zlínský kraj, do kterého zasahují Beskydy. Abyste si je mohli vychutnat plnými doušky, za cíl své cesty si zvolte některou z menších obcí. Pro dnešní den to bude Leskovec v okrese Vsetín.

Leskovec je celkem typická podhorská obec, kterou protéká řeka Senice. Nenechte se zmást první větou našeho popisu. I když samotný Leskovec není v žádné velké nadmořské výšce, jeho bezprostřední okolí je plné zalesněných kopců. Přímo u něj se totiž střetává Vizovická vrchovina s Beskydy. Co by kamenem dohodil je i Hostýnsko-vsetínská vrchovina taktéž pyšnící se unikátní přírodou.

Pokud by Vám ani takto široká nabídka nebyla dost, během chvíle se přesunete k Pulčínským nebo Čertovým skalám. Hodně zábavy si užijete i v okolních obcích a městech. Díky dobrému napojení na hlavní silniční tah získáte skvělou příležitost prozkoumat Valašskou Polanku, Ústí a Vsetín.

V boji proti útlaku

Úplně první zmínka o Leskovci pochází ze 14. století. Nejspíš ale nejde o období založení obce. V listinách se totiž zmiňuje v souvislosti s vyhroceným sporem o zdejší území. I když se v 16. století situace trochu uklidnila, nebylo to na dlouho. Leskovec kvůli své poloze trpěl nejrůznějšími vojenskými vpády. Nejprve šlo o přesuny vojsk během třicetileté války, později také o Tatary a Turky. To vše vyústilo v několik povstání, která se nakonec podařilo potlačit.

Leskovec 2

Ani novodobá historie Leskovec nijak nešetřila. Stejně jako jinde, i tady byli muži odvedeni na frontu. Ve 2. světové válce se v obci dařilo i odboji. Ten úspěšně operoval v odlehlých kopcích a lesních porostech. To se stalo osudným rodině Jana Juříčky, který byl v Leskovci uznávaným mlynářem a partyzány skrýval. Těsně přes koncem války na to doplatil jak vypálením mlýna, tak vyvražděním celé rodiny. Pro svůj hrdinský čin se na jeho počest koná požárnická soutěž O pohár Juříčkova mlýna.

Zajímavosti Leskovce a jeho okolí

Přímo v Leskovci není žádná kulturní památka. Krom několika dobových stavení je v nich už jen památník zavražděného Jana Juříčky a jeho rodiny. Není ale problém napojit se na Hornolidečskou magistrálu, která Vás dovede až k rozhledně Vartovna. Vzhledem k charakteru obcí Vám rovnou doporučíme cestu do Vsetína. V jeho srdci je zámek Vsetín. Sídlí v něm Muzeum regionu Valašsko. Kdo miluje Vánoce a tradiční řemesla, toho dozajista nadchne exkurze do výroby podniku IRISA. Předem objednaní zájemci budou mít možnost podívat se na to, jak se vyrábějí oblíbené vánoční ozdoby.

Určitě se Vám zalíbí i prohlídka zámku Vizovice nebo zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Hodně navštěvovaná je také zřícenina hradu Lukov a zřícenina hradu Starý Jičín. Děti ale nezapomeňte vzít ani do Štramberku, na který shlíží strážní věž Štramberská Trúba nebo do skanzenu Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Kam si zajít za sportem?

Během letní dovolené v Leskovci můžete mimo cyklistiku a pěší turistiku i plnohodnotně sportovat. Kromě fotbalového hřiště si lze po domluvě pronajmout i multifunkční školní hřiště, na kterém si zahrajete tenis, volejbal nebo nohejbal. Ve Vsetíně jsou tenisové kurty a několik dětských hřišť. Také je tu fitness studio a areál Městských lázní Vsetín. Také není problém zajet si do krytého bazénu Valašské Meziříčí.

Leskovec 3

Zlínský kraj je nejvíce známý pro své podmínky k lyžování. Jen kousek od Leskovce je Ski areál Lužná a SKI Pozděchov. Do hodiny přijedete i do Velkých Karlovic a Horní Bečvy. Ve Vsetíně si zabruslíte na ledové ploše zimního stadionu. V okolních nížinách je taktéž možné jezdit na běžkách, nebo na saních.

Cenově dostupné ubytování v Leskovci

Leskovec nemá v provozu žádné kolektivní ubytovací středisko. Proto budete už od počátku odkázaní na nabídku cenově dostupných privátů. Velmi žádané jsou i pronájmy horských chalup, srubů a chat. Když si zvětšíte rádius hledání i na okolní obce a města, nebude pro Vás problém zarezervovat si pokoj v penzionu nebo apartmán.

V Leskovci se bude líbit těm, kteří chtějí trávit dovolenou v Beskydech, ale nevědí, kde začít. Také se nemusíte bát, že i přes jeho skromné zázemí budete něco postrádat. Okresní Vsetín je totiž dostatečně na dosah.