Loading

Ubytování v Jestřabí

(1 objekt + 22 objektů v okolí 25 km)

Penzion Nivy Alice a Petra Jandových

Jestřabí, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion na samotě, moderní apartmány

Hotel Arena

Brumov-Bylnice (Jestřabí 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Ideální pro pěší a cyklo turistiku

Apartmán Melodie

Vápenice (Jestřabí 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Ideální rodinná dovolená, sauna, krb

Penzion Stella

Luhačovice (Jestřabí 14,3 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Útulný rodinný penzion blízko centra

Lázeňský léčebný dům PRAHA

Luhačovice - Pražská čtvrť (Jestřabí 14,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Lázně s ubytováním

Penzion Monika Luhačovice

Luhačovice (Jestřabí 14,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s domácí atmosférou, v centru

Vila Evička

Luhačovice (Jestřabí 14,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Stylové ubytování v Luhačovicích!

Villa Dagmar

Luhačovice (Jestřabí 14,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Naša villa má to své kouzlo a atmosféru

Penzion Růža Luhačovice

Luhačovice (Jestřabí 14,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Útulný penzion v centru lázeňského města

Penzion Karina

Luhačovice (Jestřabí 14,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Pohodlné pokoje v centru Luhačovic
1 - 23 / 23

Jestřabí

Jestřabí 1

Dovolená na Česko-slovenském pomezí

Mnoho lidí se naučilo trávit svou dovolenou v oblastech, které jsou do značné míry odříznuté od okolní civilizace. Tato místa se obvykle pyšní úžasnou a dosud nezničenou přírodou. Ta rekreanty přivede na úplně jiné myšlenky. Ačkoliv je takových destinací u nás víc, velká část se jich koncentruje na východě Zlínského kraje.

Není se čemu divit. Státní hranice se Slovenskem je lemovaná vysokými horami, loukami a nekonečnými lesy, které se táhnou i desítky kilometrů daleko. Právě do této scenérie je zasazena obec Jestřabí, která je součástí rozsáhlého okresu Zlín. Jestřabí je klasická podhorská obec obklopena loukami a lesy. Na jednom místě ji protíná tok řeky Vláry klikatící se v několika rozpustilých meandrech.

V bezprostřední blízkosti Jestřabí není žádná rezervace. Jestli přijedete autem, můžete se dost významně přiblížit k přírodní rezervace Lazy, která je proslulá divoce rostoucími orchidejemi. Téměř na hranicích je Slovenskem je také přírodní rezervace Sidonie. Kromě lilie a okrotic v ní při troše štěstí uvidíte i černého čápa. Z větších měst v okolí jsou pak nejblíže Brumov-Bylnice, Bojkovice a Slavičín.

Jestřabí Nelehký život na jihovýchodní Moravě

První zmínka o Jestřabí pochází z počátku 16. století, kdy bylo přidruženo k území nedalekého Brumova-Bylnice. I přes toto ustanovení mělo jistou dávku volnosti. Říká se, že v Jestřabí byla tvrz, kde žil pověřený zástupce pánů, kterému se přezdívalo man. I přesto, že nám dost údajů o životě v obci chybí, víme, že na počátku 20. století se mnoho lidí z Jestřabí rozhodlo přesunout do Spojených států amerických. To značí, že ekonomická situace v Jestřabí nebyla nijak růžová. Situaci zhoršil i odchod mnoha rodin po 2. světové válce, které se rozhodly osídlit čerstvě zpustlé pohraničí. I přes veškeré zvraty je dnes Jestřabí poklidnou vesničkou a ideálním cílem Vaší cesty za odpočinkem.

Jestřabí 2

Tipy, kam vyrazit na výlet

V Jestřabí moc památek není. Kromě kaple Panny Marie Svatohostýnské a kamenného krucifixu tu neuvidíte nic zvláštního. O něco lepší zábavu Vám v tomto ohledu nabídne Brumov-Bylnice. V něm je Městské muzeum Brumov-Bylnice a kaple sv. Anny.

Na opačném svahu stojí zřícenina hradu Brumov, ze které je krásný rozhled do kraje. V odpoledních hodinách navštivte i Slavičín. Najdete v něm Městské muzeum Slavičín. Na Zlínsku je i mnoho dalších zajímavých míst. Jmenovat bychom mohli třeba zříceninu hradu Lukov.

Pokud máte vlastní auto, nemusí být pro Vás problém dojet i k poněkud vzdálenějším objektům. K těm se řadí třeba Arcibiskupský zámek v Kroměříži, který je v bezprostřední blízkosti Podzámecké zahrady. V ní je celá řada soch, plastik a altánů. Nedaleko zámku je i malý ZOO koutek s domácími, tak i exotickými zvířaty. Ve městě je i světově proslulá Květná zahrada, jejíž součástí je rotunda, kolonáda a několik skleníků. Asi hodinu daleko je také hrad Buchlov a velmi hezký zámek Buchlovice. Kdo přijede s dětmi, ten by je měl vzít do Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště. V něm je také Památník Velké Moravy, který Vás seznámí s historií tohoto významného územního celku.

Možnosti sportu v Jestřabí

V Jestřabí je fotbalové hřiště a také jeden sportovní plac s asfaltovým povrchem. Určitě si však nezapomeňte na prázdniny přibalit kolo a dobrou turistickou výzbroj. V sousední Štítné nad Vláří je letní koupaliště. Nejvíce aktivit najdete v Brumově-Bylnici. Kromě hraní tenisu tu jde úplně v klidu rybařit. Nechybí tady ani fotbalové hřiště, hřiště s asfaltovým povrchem a atletický ovál. V letních měsících také oceníte dobrou dostupnost moderního koupaliště.

Jestřabí 3

I zimní sporty mají v Jestřabí zelenou. V údolí jde běžkovat. Případně si zabruslíte na lední ploše zimního stadionu v Brumově-Bylnici. Ani lyžaři tu nepřijdou zkrátka. Jen pár minut Vás dělí od svahu lyžarský areál Dubečky a od lyžařského střediska Újezd. Vzhledem k okolnímu prostředí neuděláte chybu ani v případě, že svým dětem vezmete do Jestřabí sáňky.

Jaké je v Jestřabí ubytování?

Jestřabí je velmi malé rekreační středisko. Od toho se odvíjí i typy dostupných ubytovacích kapacit. Ty jsou nejčastěji zastoupené komfortním ubytováním v privátech, chalupách a plně vybavených chatách.

V blízkém okolí není nijak složité narazit i na prázdninové domy, apartmány či cenově dostupné penziony. Kdo je vyznavačem romantiky, tomu doporučíme přesun do vyšších horských pásem, ve kterých se nacházejí i dřevěnice a sruby. Jisté je, že každý si tu najde to své.

V případě, že jste přijeli do Zlínského kraje úplně poprvé, Jestřabí pro Vás bude skvělým seznámením s místním životem a kulturou. Kromě jiného, okolní prostředí bude výborným balzámem pro Vaše stresem pocuchané nervy. Přijeďte se o tom přesvědčit na vlastní kůži.

Názory a doporučení

Alice Jandová (ubytovatel) 15.11.2019
nádherná příroda v chráněné oblasti