Loading

Ubytování ve Starém Městě

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Ubytování na Slovácku

Staré Město (okres Uherské Hradiště), v obci / ve městě, v centru města
Moderně zařízené pokoje na Slovácku

Hostel Eduha - Uherské Hradiště

Uherské Hradiště (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 2,8 k...
Ubytování v centru za příznivou cenu

Rekreační areál Skleníky Spytihněv

Spytihněv (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 8,4 km vzduš...
Sportovní vyžití všeho druhu

Chata Zdenka

Buchlovice (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 8,5 km vzdušně), v rekreační oblas...
Stylová chata u lesa s krbem a saunou

Pohádkový srub

Salaš (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 9,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Srub u lesa s vlastním rybníkem!

Penzion Chřiby

Staré Hutě (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 12,6 km vzd...
Pokoje a apartmány v penzionu v Chřibech

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 13,0 km vzdušně), v obci...
Dva apartmány v domě se zahradou

Penzion Hostějov

Hostějov (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 13,4 km vzdušně), na okraji obce / m...
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Resort Rybníček

Blatnice pod Svatým Antonínkem (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 15,3 km vzdušn...
WELLNESS AREÁL kde Vám bude fajn :-)

Penzion Vinařství Minařík

Blatnička (Staré Město (okres Uherské Hradiště) 16,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfort, bazén, výborné víno
1 - 12 / 12

Staré Město

Staré Město 1

Přijeďte poznat Slovácko

Když se řekne dovolená, většina lidí ji má spojenou s oblastí Moravy. Nelze mluvit o tom, že by šlo o něco překvapivého.

Na vcelku omezeném území tu totiž dostanete téměř vše, po čem Vaše srdce touží. Pokud se ale k dovolené na Moravě teprve rozhoupáváte, nemusí být snadné přijít na to, která destinace bude pro začátek nejlepší. Za nás rozhodně neuděláte chybu, když vsadíte na prázdniny ve velmi rozmanitém Zlínském kraji. Konkrétně pak na oblast okresu Uherské Hradiště, ve kterém se nachází i Staré Město.

Byla by chyba si myslet, že Zlínský kraj je jen o horách, lesích a medvědech. Z větší části tomu tak možná bude. Rozhodně ale ne v oblasti Slovácka. Starým Městem protéká řeka Morava, která dělá přirozenou dělící čáru mezi ním a Uherským Hradištěm. Pro tuto oblast jsou velmi typické i plavební kanály, po kterých se už dlouhá staletí přepravují lidé i nejrůznější zboží.

Úrodnou krajinu narušují jen vrcholy zalesněných Chřibů, které jsou těsně na hranici s Jihomoravským krajem. V případě, že byste se nudili Vám doporučíme přejezd do Uherského Hradiště. Dobrou variantu představuje i výjezd do Uherského Ostrohu nebo do Veselí nad Moravou.

Oblast Starého Města byla aktivní už tisíce let před začátkem našeho letopočtu. Dokládají to mnohačetné archeologické nálezy, které potvrdily, že poprvé se tu usadili lidé už v pozdní době kamenné.

Posléze se tu zabydleli Germáni a Římané, kteří tu po sobě taktéž zanechali mnoho stop. Po nich následovali Slované, kteří nedlouho poté založili Velkomoravskou říši. V tu dobu Staré Město spadalo pod sídliště Veligrad. Zajímavé je, že během výkopů se našla spousta luxusních předmětů. Mezi ně patřily šaty z výběrových materiálů, šperky a další ozdobné předměty. To naznačuje, že životní úroveň obyvatel Starého Města byla na poměry doby velmi vysoká.

Jak Velkomoravské říše upadala, hlavní slovo začaly mít první církevní střediska. A protože bylo výhodnější postavit klášter tam, kde už lidé dlouhodobě žili, jeden vyrostl i u Starého Města. To bylo ale ve větší míře vázáno na sousední Uherské Hradiště, takže vliv kláštera na město vcelku rychle oslabil. Nezávislost si místní získali až v období průmyslové revoluce, kdy ve Starém Městě vznikl cukrovar, cihelna a spousta menších řemesel. Dnes je Staré Město nejen průmyslovým gigantem v oboru barev a nátěrů, ale také ideálním místem pro Vaši dovolenou.

Co lze ve Starém Městě vidět?

Staré Město 2

Pokud už ve Starém Městě budete, neměli byste si v žádném případě nechat ujít návštěvu památníku Velké Moravy. V něm jsou k vidění pozůstatky dobového kostela, modely s vyobrazením života obyvatel a spousta dalších atraktivních věcí. Návštěvu tohoto památníku absolvujte i s dětmi. Věříme, že i pro ně to bude neopakovatelný zážitek, ze kterého budou dlouhodobě čerpat.

K méně nápadným pozůstatkům Velké Moravy patří také kostel sv. Michaela archanděla, který stojí na základech původní rotundy.

Dětem i dospělým se bude určitě líbit i KOVOZOO, která vystavuje zvířata v tak trochu jiné podobě. Nejsou totiž živá, ale vyrobená ze starých kovových součástek.

Trochu více komerční, zato ale velmi harmonickou podívanou pro Vás připravilo Bonsai Museum Isabelia. Nejen, že je tu muzeum a velké množství bonsaí, ale také je tu japonská zahrada a obchod, ve kterém si lze zakoupit vše, co se pěstování bonsaí týká.

Hezký výlet si užijete i při návštěvě hradu Buchlov, zámku Buchlovice nebo zámku v Uherském Ostrohu. Zhruba půl hodiny jízdy od Vás je také Kroměříž, ve které je arcibiskupský zámek a rozlehlá Podzámecká zahrada. V případě, že Vás netlačí čas, zajděte si od Květné zahrady, která je zapsána na světovém kulturním seznamu UNESCO.

Tipy, kam ve Starém Městě za sportem

Staré Město provozuje několik málo sportovišť. Mezi nimi je fotbalový stadion Širůch, ke kterému přiléhají tenisové kurty a areál venkovního bazénu.

Jestli toužíte po celoročním koupání s větším množstvím atrakcí, za okamžik stanete v Aquaparku Uherské Hradiště. V okolí obou měst se také projedete na kole, nebo na výletní lodi.

V zimě si jeďte zalyžovat do Ski areálu Osvětimany, nebo na sjezdovku ve Stupavě. Pro začátečníky a rodiny s menšími dětmi se hodí lyžovačka v Mendl-Ski Břestek. V případě, že to stav sněhové pokrývky dovolí tu můžete i běžkovat a sáňkovat.

Staré Město 3

Ubytování ve Starém Městě u Uherského Hradiště

Ve Starém Městě se ubytujete v cenově dostupných penzionech i komfortně vybavených hotelech. Domácí prostředí si naopak plně vychutnáte, když si pronajmete ubytování v soukromí.

Krásu Slovácké přírody si dopřejete v případě, že se uchýlíte do chalupy, nebo rekreační chaty. V obou případech zapomenete na stres, který je spojen s dnešním hektickým životním stylem.

Kdo cestuje s rodinou a hledá ubytování v apartmánu, ten vše potřebné objeví v sousedním Uherském Hradišti.

Slovácko je místo, které by alespoň jednou měl na vlastní oči vidět každý. Nejen, že je tu úžasná příroda se spoustou památek, ale především i přátelští lidé, kteří dokreslují atmosféru pohostinné Moravy. Tak neváhejte a přijeďte se o jejích kvalitách přesvědčit na vlastní oči.