Loading

Ubytování ve Zlíně

(1 objekt + 19 objektů v okolí 25 km)

Penzion na Jurém

Zlín, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Penzion 66

Fryšták (Zlín 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování nedaleko Zlína!

Chata Hvozdná

Hvozdná (Zlín 5,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Zlín 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Chalupa Slušovice

Slušovice (Zlín 10,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Dokonalá rodinná rekreace s bazénem

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Zlín 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Penzion Regina

Kašava (Zlín 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín) (Zlín 12,8 km vzdušně), na samotě, u l...
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty

Chalupa Barunka

Rusava (Zlín 12,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Ubytovna V.I.P.

Holešov (Zlín 13,6 km vzdušně), na okraji obce / města
I dlouhodobě, WiFi, kuchyň, parkování
1 - 20 / 20

Zlín

Zlín 1

Zlín je Baťovo funkcionalistické město

Funkcionalistické město Zlín je krajské město ležící na východě Moravy, asi 100 kilometrů východně od Brna po dálnici D1 a D55. Ve městě žije asi 75 000 obyvatel a tím se dostává na 11. příčku v seznamu největších měst České republiky v počtu obyvatel. Je to město s bohatou historií, kulturním vyžitím, krásnou okolní přírodou. Od Zlína je to kousek na Luhačovicko, Valašsko, Slovácko i Kroměřížsko. Je to vhodné místo jak pro krátkodobé pobyty, tak i pro delší rodinnou dovolenou.

Historie Zlína je velmi rozmanitá. První písemná zmínka o Zlíně pochází z roku 1322. Tehdy bylo hlavní obživou obyvatel převážně pastevectví, a to i díky okolní krajině. Významným milníkem pro město byla průmyslová revoluce. Město je dodnes úzce spjato s obuvníkem Tomášem Baťem, který zde založil svoji firmu a zasloužil se o významný rozvoj města. V roce 1944 byl Zlín bombardován a následně došlo ke znárodnění Baťových závodů. V roce 1949 byl Zlín přejmenován na Gottwaldov a tento název města se držel až do roku 1990. V tomto roce mu byl navrácen původní název Zlín. V roce 2009 bylo město prohlášeno Evropským dědictvím, protože je uvedeno jako městská památková zóna.

Kam se vydat ve Zlíně a okolí

Krásnou procházku si můžete udělat do přilehlých částí Letná, Podvesná, Zálešná a Lesní. Tomáš Baťa nechtěl, aby jeho dělníci museli za prací dojíždět, proto jim zajistil ubytování přímo ve městě. Na tento popud vzniklo na počátku 20. století několik čtvrtí s typickými baťovskými domky. Ty mají cihlovou fasádu, malou zahrádku a kvádrový tvar. A právě v těchto čtvrtích najdete velké množství těchto baťovských domků. Kromě těchto domků, které uchvátí snad každého, můžete navštívit i řadu památek a zajímavostí.

S dětmi si můžete udělat procházku například do pohádkového lesa, ve kterém je několik dřevěných skulptur. Za návštěvu určitě stojí také zoologická zahrada s přilehlým zámkem v části Lešná. ZOO je asi 9 kilometrů od centra Zlína v Kostelci. Vede k němu červená turistická trasa. Při nepříznivém počasí můžete zajít do zábavního parku TOBOGA Galaxie, kde na Vás čeká zábava nejen pro Vaše děti. Zajímavé programy nabízí také hvězdárna.

Zlín 2

V centru města pak můžete navštívit například zámek, který funguje jako galerie. Zajímavý je také lesní hřbitov s židovskou částí. Můžete se také vydat po stopách Tomáše Bati. Při toulání se městem se můžete zastavit asi u 16 významných budov, včetně Infopointu baťovského bydlení, muzea obuvi, pomníku Tomáše Bati a jeho nevlastního bratra apod.

V přilehlé části Malenovice, které jsou součástí Zlína, můžete zajít na nově zrekonstruovaný gotický hrad nebo do muzea Hájenka. V této části jsou také tři chráněná území, a to přírodní památky Pod Lázněmi, Sirnaté lázně a U Rybníka. Jedná se o minerální prameny. Vychutnat si můžete v místním pivovaru domácí pivo Zlínský švec. V části Slanice se nachází další přírodní památka, minerální pramen Slanice. V Lesní čtvrti můžete zase projít naučnou stezkou.

Radní města dbají na zdraví svých občanů, a proto je zde bohaté sportovní vyžití v každé roční době. V létě můžete pěstovat pěší turistiky nebo po některých z cyklostezek objevit blízké okolí. Pro fanoušky kolečkových bruslí je zde připravena inline dráha a multifunkční hřiště. Kousek od centra je také lanové centrum nebo možnost zahrát si golf. Něco netradičního pak nabízí discgolf, parkurové hřiště, třígenerační hřiště, lesopark a stezky zdraví. V zimě pak můžete využít možnosti halových sportů, zabruslit si, anebo vyrazit na běžky. Pro ty, kteří mají rádi sjezdové lyžování, je v centru snowpark a lyžařský svah.

Pro chvíle klidu, pohody a relaxace je Zlín ideálním městem. V létě můžete využít některé z místních koupališť, v chladnějším počasí třeba také wellness centrum, městské lázně s bazénem a saunou nebo navštívit lázně v Kostelci.

Navštivte hned dva unikátní výtahy v Baťově mrakodrapu

Za návštěvu stojí také Baťův mrakodrap 21. Jedná se o sedmnácti patrovou budovu postavenou roku 1938. Prvním unikátem je výtah o ploše 6 x 6 metrů, který měl sloužit jako kancelář ředitele Baťových závodů. Tato kancelář byla samozřejmě klimatizovaná, s potrubní poštou, elektrikou a telefony. V budově je několik výtahů, včetně nejvyššího páternosteru v České republice. Dnes v budově sídlí finanční a městský úřad. Veřejnost může ale navštívit kancelář ve výtahu, kavárnu a vyhlídkovou terasu v 16. podlaží a expozici o historii firmy Baťa v 8. patře.

Zlín 3

Zlín je kulturní a filmové město. Pravidelně se zde koná také mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. Byly zde také položeny základy českého animovaného filmu. Například Karel Zeman ve zlínských filmových ateliérech vytvořil známý film Cesta do pravěku. Se Zlínem jsou spjaté také různé další známé osobnosti, jako například saxofonista a dirigent Felix Slováček, herec Josef Abrahám, herec Ilja Prachař, desetibojař a rekordman Tomáš Dvořák, hokejista Petr Čajánek a také maratonec Emil Zátopek, který tady začal závodit.

Vyberte si ze široké nabídky ubytování ve Zlíně

Vzhledem k tomu, že je Zlín poměrně velké město, jsou zde také široké možnosti ubytování. Váš pobyt tak naplánujete přesně podle toho, co od něj očekáváte. Luxusní ubytování nabízí hotely vyšších kategorií a lázeňský hotel. Standardní cenovou kategorii najdete v ubytování v penzionech, hotelech střední cenové relace. Levné ubytování můžete vybírat z některých ubytoven nebo ubytování v soukromí. Celoroční ubytování nabízí také apartmány a chaty v Zlíně i okolí, například i blízko lyžařského svahu.

Zlín je město neomezených možností. Je to mladé město plné studentů, takže kulturní vyžití je opravdu bohaté. Svůj pobyt si určitě užijete a věřte, že jeden den na poznání Zlína opravdu nestačí.