Loading

Ubytování ve Spytihněvi

(1 objekt + 13 objektů v okolí 25 km)

Rekreační areál Skleníky Spytihněv

Spytihněv, v obci / ve městě, u vody
Sportovní vyžití všeho druhu

Hostel Eduha - Uherské Hradiště

Uherské Hradiště (Spytihněv 8,2 km vzdušně), v obci / ve měs...
Ubytování v centru za příznivou cenu

Ubytování na Slovácku

Staré Město (okres Uherské Hradiště) (Spytihněv 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Moderně zařízené pokoje na Slovácku

Pohádkový srub

Salaš (Spytihněv 11,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Srub u lesa s vlastním rybníkem!

Chata Zdenka

Buchlovice (Spytihněv 14,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová chata u lesa s krbem a saunou

Penzion Chřiby

Staré Hutě (Spytihněv 15,4 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Pokoje a apartmány v penzionu v Chřibech

Ubytování Petr Dynka

Luhačovice (Spytihněv 18,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Příjemná relaxační dovolená ve vilce

Penzion Karina

Luhačovice (Spytihněv 19,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Pohodlné pokoje v centru Luhačovic

Penzion Růža Luhačovice

Luhačovice (Spytihněv 19,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Útulný penzion v centru lázeňského města

Ubytování Sisi

Pozlovice (Spytihněv 19,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Pohodlné ubytování nedaleko Luhačovic
1 - 14 / 14

Spytihněv

Navštivte Spytihněv na Slovácku

Spytihněv bylo mimo jiné i oblíbené jméno českých knížat z rodu Přemyslovců. Spytihněv je ale i název poměrně velké slovácké obce ležící na břehu řeky Moravy v údolí Dolnomoravského úvalu. Patří do okresu Zlín ve Zlínském kraji.

Spytihněv 1

Okresní a zároveň krajské město Zlín se nachází 17 km na severovýchod, Napajedla 4 km na sever, Uherské Hradiště necelých 10 km na jih a Luhačovice 27 km na jihovýchod od Spytihněvi. Za zakladatele obce se považuje kníže Břetislav I., který tu v 11. století založil zeměpanský hrad. Název obci byl dán podle jména jeho nejstaršího syna.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1131. Nejvýznamnější sakrální památkou Spytihněvi je kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1712. U hlavní křižovatky jistě zaregistrujete i sochu sv. Jana Evangelisty. Mezi kostelem a kulturním domem si všimněte Památník obětem první světové válečné genocidy.

V 40. letech 20. století se obec stala součástí unikátního vodního dílaBaťova kanálu na řece Moravě, nazývaného též Průplav Otrokovice Rohatec. Nedaleko od vsi se nachází chráněná území s památnými stromy, např. Kněžpolský les, který je významnou přírodní lokalitou s jasanovo-olšovými lesy. Ve vsi se dodnes dodržují folklorní zvyky a tradice, jejichž vrcholem jsou slovácké hody s právem, které se každoročně konají druhou říjnovou neděli.

Okolí Spytihněvi stojí za to poznat

Obec Spytihněv leží v malebné krajině údolí Dolnomoravského úvalu. Tato oplývá výbornými podmínkami pro ty, kteří vyhledávají nejen během dovolené turistiku ve všech jejích formách, ať už je to pěší turistika či cykloturistika. Kromě toho nabízí okolí obce zhruba 30 ha vodních ploch vzniklých vytěžením štěrkopísku. V létě tu najdete koupání v čisté vodě a od jara do podzimu možnost sportovního rybolovu či v případě získání povolení rybaření.

Vydáte-li se po proudu Baťova kanálu na řece Moravě, přijdete k městu Napajedla. Jméno obci kdysi dávno dala skutečnost, že osada bývala místem, kde se napájeli koně. Ti měli pro Napajedla význam i později, koncem 19. století zde byl založen hřebčín Napajedla, proslulý chovem anglických plnokrevníků. Kromě historického hřebčína stojí za vidění kostel sv. Bartoloměje z roku 1712 a barokní zámek Napajedla. Hodně se o této oblasti dozvíte v Muzeu Napajedla.

K oblíbeným turistickým cílům patří bezesporu i rozhledny, které Vám poskytnou pěkný výhled do okolní krajiny. Na jednu takovou narazíte východně od Spytihněvi, u obce Modrá. Rozhledna Modrá je dřevěná, 12 metrů vysoká. Nedaleko se nachází i Archeoskanzen Modrá u Velehradu – ukázka slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy z 9. století. Odtud se vydejte východním směrem do Uherského Hradiště. Po cestě budete míjet rozhlednu Rovnina. Tato rozhledna je součástí televizního vysílače, je kovová a vyhlídkovou plošinu má asi v půlce vysílače, ve výšce okolo 20 metrů.

Spytihněv 2

Zastávku si udělejte i ve Starém Městě u Uherského Hradiště, kde najdete kromě souboru archeologických lokalit a Památníku Velké Moravy i zábavní park Ekoland Kovozoo. Jeho součástí je další rozhledna maják Šrotík, ze kterého jsou hezké výhledy do okolí. Kromě Vizovických vrchů, Nízkého Jeseníku a jiných pěkných míst odsud zahlédnete i nedaleké Uherské Hradiště. Tam vlastně může Vaše cesta pokračovat.

Uherské Hradiště je metropolí Slovácka – o tom Vás přesvědčí i významné regionální Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, které spravuje několik objektů. Kromě Památníku Velké Moravy ve Starém Městě, Galerie Slováckého muzea a dvou historických selských usedlostí v Topolné, je to např. i Muzeum lidových pálenic ve Vlčnově.

Jestliže k Vašim oblíbeným dovolenkovým aktivitám patří putování po historických památkách, v okolí Spytihněvi jich najdete víc než dost. Nádherný je původně gotický hrad Malenovice ze 14. století nedaleko Zlína, jedno z nejvýznamnějších šlechtických sídel – zámek Buchlovice ve stylu baroka a majestátní hrad Buchlov z 13. století s pozdějšími renesančními úpravami. Další skvosty středověké architektury na Vás čekají v Uherském Ostrohuzámek, v Holešově také zámek, a především v Kroměříži. Vždyť zámek Kroměříž i její zahrady jsou zapsány na seznamu kulturních památek UNESCO.

Více času bude třeba si vyčlenit na návštěvu Zlína. Tu si přijdete určitě na své, ať už se zajímáte o cokoliv. Obchody, sportoviště, pro děti i dospělé bude zážitkem návštěva ZOO Zlín, zámku Zlín Lešná, Obuvnického muzea, Muzea historických vozidel a dokonce je tu i Muzeum psychotroniky, léčitelství a ekobiologie.

V této oblasti se daří i lázeňství. Lázně Kostelec byly založeny už v 18. století, nabízejí spoustu léčebných procedur založených na využití sirných pramenů. Nejznámější jsou samozřejmě lázně Luhačovice. Orientují se na léčbu různých onemocnění, ale i poskytování regeneračních a relaxačních pobytů. Kromě četných lázeňských domů a promenád zde najdete Muzeum Luhačovického Zálesí se zajímavými expozicemi o historii a kulturních tradicích regionu.

K letní rekreaci můžete využít nedaleké slepé rameno řeky Moravy s rekreačním střediskem Pahrbek, ležící směrem na Napajedla. V těsném i blízkém okolí Spytihněvi najdete několik umělých či přírodních koupališť, jako je např. Luhačovická přehrada. Po celý rok se můžete koupat v krytých bazénech či Aquaparku Uherské Hradiště a Aquaparku Delfín Uherský Brod.

Spytihněv 3

Během zimní dovolené ve Spytihněvi strávíte jistě příjemné chvíle v Lyžařském areálu Mendl Ski Břestek, Lyžařském středisku Stupava nebo Ski Park Osvětimany. Najdete tu upravené tratě pro běžecké lyžování i sjezdovky, pro začínající i pokročilé sjezdaře a snowboardisty.

Možnosti ubytování ve Spytihněvi

Spytihněv je poměrně velká obec, takže určitě tu nebudete mít problém ani se sehnáním vhodného ubytování. Nachází se tu rekreační střediska, která Vám poskytnou ubytování v bungalovech, ale i apartmánech a ubytovnách. Výbornou možností je i ubytování v soukromí, které se těší stále větší oblibě.

Dalšími možnostmi ubytování jsou komfortní hotely nebo penziony. Jistou dávku romantiky zažijete, jestliže si zvolíte pronájem některé z chat či stylových chalup, které se nachází většinou v klidném prostředí na okraji obcí. Takže jestli jste se ještě nerozhodli, kam na další dovolenou, ať už letní nebo zimní, Spytihněv je super tip. Najdete tu klid a pohodu, a to je to, co si od dovolené můžete nejvíc přát.