Loading

Ubytování v Rohatci

(1 objekt + 35 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Hujňáků

Rohatec, v obci / ve městě, v centru města
Penzión U Hujňáků

Ubytování U Zbrodku

Ratíškovice (Rohatec 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města...
Vůně lesa – aktivni dovolená na Moravě

Vila Vlasta Ratíškovice

Ratíškovice (Rohatec 5,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování v pokojném prostředí!

Ubytování U Jezérka

Ratíškovice (Rohatec 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u jezera
Útulné ubytování v domě u rybníka

Penzion U Tomáše

Ratíškovice (Rohatec 5,7 km vzdušně), mimo obce / města, u potoka
Ubytováni vedle Vinařství sv. Barbora!

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Rohatec 6,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Krásné apartmány přímo ve vinařství

Vinohradnícky dom

Skalica (Rohatec 6,7 km vzdušně), na okraji obce / města, v...
Pobyt s možností ochutnávky vína!

Chalupa u Toma

Skalica (Rohatec 8,1 km vzdušně), mimo obce / města
Chalupa ve vinařské oblasti + káď

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica (Rohatec 10,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Součástí objektu je lanový park Tarzánia

Penzion U Veličky

Strážnice (Rohatec 10,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Penzion s bistrem u Baťova kanálu
1 - 36 / 36

Rohatec

Rohatec 1

Vzhůru na Slovácko

Chcete objevovat taje Jihomoravského kraje? Pak věřte, že je jich spousta a jeden den Vám na jejich prozkoumání stačit rozhodně nebude. Tedy, v případě, že se nespokojíte jen s pobytem v okolí Pálavy či u vzdálenější Vranovské přehrady.

Opravdové skvosty, a především ty kulturní, objevíte v okrese Hodonín. V něm se nachází i obec Rohatec, která spadá do regionu Slovácko.

Rohatec je v těsné blízkosti hranic se sousedním Slovenskem. Protéká jím řeka Morava a kam oko dohlédne, tam se rozkládají rozlehlá a úrodná pole. Nechybí tu ani pás hustého lesa a několik menších přírodních památek. Jednou z nich jsou Očovské louky. U nich ale dbejte zvýšené opatrnosti, jelikož jde o podmáčené území, kterým prorůstá mnoho chráněných bahenních rostlin. V případě, že by Vás zaskočila nuda Vás nasměrujeme do sousedního Hodonína. Kousek jsou i Mutěnice a Mikulčice.

První zmínka o Rohatci se vynořuje během 13. století. Mnohačetné archeologické nálezy však vyjevily, že tu lidé žili už v době Velkomoravské říše. Tento územní celek byl významným předchůdcem pozdějšího českého státu. Už od svého počátku Rohatec zastával velmi důležitou úlohu. Nejen, že se jednalo o významný obchodní uzel, ale také šlo o obvyklé místo průniku zahraničních vojsk do našich zemí.

Zdejší se živili především obchodem, menšími řemesly a zemědělstvím. V blízkosti obce byl i mlýn a cukrovar. Později se v obci prosadila i výroba sladkostí. Ve 20. století došlo i k menší těžbě uhlí a také se tu vyrábělo vybavení do domácnosti. Svůj průmyslový ráz si Rohatec zachoval až do současnosti. Přitom si ponechal hodně ze svých tradic.

Kam v Rohatci za kulturou?

Rohatec 2

Přímo v obci toho příliš mnoho nenajdete. Jedinou opravdu významnou dominantu představuje kostel sv. Bartoloměje, který byl postaven na počátku 20. století. Také je tu několik křížků a malá kaple. O Vaši zábavu se však postarají turistické cíle v okolí.

Jestli si potrpíte na historii, určitě Vám doporučíme návštěvu zámku Hodonín. V něm sídlí Masarykovo muzeum, které se zaměřuje především na osobu svého jmenovce, našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Každý rok se v muzeu koná i spousta dalších zajímavých akcí a výstav. Dětem se bude líbit i v menší Zoologické zahradě Hodonín.

Všichni zarytí milovníci historie a kultury jsou srdečně zváni i do Mikulčic, ve kterých jsou k vidění pozůstatky slovanského hradiště. Nalezené artefakty můžete obdivovat v přilehlém muzeu. To schraňuje jak předměty denního užití, tak umělecké dekorace a šperky. Tento výlet bude velmi poučný i pro děti, protože si budou moci prohlédnout vše, co znají pouze z obrázků učebnic.

Lidovou kulturu poznáte ve skanzenu Strážnice i u vinných sklepů v Petrově. Malé i velké cestovatele bude bavit i prohlídka zámku v Miloticích či plavba po Baťově kanálu. V rozumné vzdálenosti je i Lednicko-valtický areál a hrad Buchlov. Stejně jako i na jiných místech Moravy, i Rohatec každoročně pořádá vlastní krojované hody s bohatým kulturním programem.

Další možnosti trávení času

Kousek od centra obce je víceúčelový sportovní areál. Ten je vhodný ke hraní volejbalu, basketbalu a tenisu. Také disponuje fotbalovým hřištěm a sportovištěm pro atletiku. V letních měsících Rohatec provozuje vlastní letní kino.

Rohatec 3

Přírodní koupání a další spektrum vodních aktivit Vám poskytne vodní nádrž Nové Mlýny, která je vzdálená necelou hodinu jízdy. V zimě Vás jistě uspokojí i Aquapark v Uherském Hradišti, Aquapark v Uherském Brodě či Aqualand Moravia.

Výhodou je, že tyto areály provozují i služby spojené s wellness, takže Váš odpočinek bude naprosto bezchybný. Jihomoravským krajem prochází i široká síť cyklistických tras.

V zimě si tu mnoho zábavy bohužel neužijete. Přírodní podmínky totiž zimním sportům příliš nenahrávají. Nejlepší, co můžete udělat je to, že si zajedete do Ski areálu Stupava či do Ski areálu Osvětimany. Obě střediska jsou za hranicí Zlínského kraje. Třetí variantu představuje ještě Mendl-Ski Břestek, který je taktéž za hranicí Jihomoravského kraje.

Kde se ubytovat?

Rohatec je menší turistickou destinací. To však neznamená, že Vám nenabídne několik typů ubytování. Kdo chce zahodit veškeré starosti za hlavu, ten by měl popřemýšlet o pronájmu pokoje v některém z penzionů. Je možné zvolit i cenově dostupné ubytování v soukromí.

Romantici jistě ocení čas strávený v některé z chalup a turistických chat. Těm, kteří Rohatcem jen projíždí a nemají příliš vysoké nároky dobře poslouží místní ubytovna.

Jihomoravský kraj a speciálně oblast Slovácka Vám otevře mnoho netušených možností, jak lze trávit letní i zimní dovolenou. Během svého pobytu si najděte chvilku a ochutnejte i některé z vín od lokálních vinařů. Uvidíte, že se tu budete cítit úplně jako v bavlnce.