Loading

Ubytování na Hodonínsku

(23 objektů)

Penzion U Urbana

Mutěnice (okres Hodonín), v obci / ve městě
Penzion s restaurací a vinným sklípkem

Penzion U Kulky

Kyjov (okres Hodonín), v obci / ve městě, v centru města
Moderní apartmány v srdci Slovácka

Chalupa Terezín u Čejče

Terezín (okres Hodonín), v obci / ve městě
Chalupa s vlastním vinným sklepem!

Ubytování U Zbrodku

Ratíškovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vůně lesa – aktivni dovolená na Moravě

Chalupa Dolní Bojanovice

Dolní Bojanovice, v obci / ve městě
Chalupa se zahradou na Jižní Moravě

Penzion U Veličky

Strážnice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Ubytování U Jezérka

Ratíškovice, v obci / ve městě, u jezera
Útulné ubytování v domě u rybníka

Penzion Vinařství Holakovský

Vlkoš (okres Hodonín), mimo obce / města, v chatové osadě
Rodinné vinařství s tradicí

DJ-Penzion

Vracov, v obci / ve městě, v centru města
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Apartmány Kateřina

Mikulčice, v obci / ve městě, v centru města
Nově zrekonstruované apartmány
1 - 23 / 23

Hodonínsko

Hodonínsko 1

Hodonínsko je region v Jihomoravském kraji, který na jihu lemuje slovenskou hranici. Na východě se do mírných kopců vlní Bílé Karpaty, středem Hodonínska prochází Dolnomoravský úvalKyjovskou pahorkatinou a na severu ho obklopuje Žďánický lesChřiby. Tento turistický region spolu se sousedním Břeclavskem je oblíbenou oblastí vinařů, cyklistů, ale i těch, kteří rádi objevují krásy přírody nebo jihomoravský folklor.

Unikátní příroda i neobvyklá muzea

Kromě vinohradů se na Hodonínsku vyskytuje mnoho přírodních památek, ke kterým vedou i turistické trasy a cyklostezky. Jedním z klenotů Hodonínska je chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty. Unikátem této oblasti je národní přírodní rezervace Čertoryje, kterou provází naučná stezka Orchidejová. Jak již název vypovídá, je to oblast, ve které roste mnoho druhů orchidejí. Některé z nich nalezneme hned u cesty v okolí Vojšické louky. Přírodním parkem Strážnické Pomoraví protéká řeka Morava. Na okraji parku se na řece vytvořily přirozené meandry a vytváří až 13metrovou stěnu. Tento úkaz se jmenuje Osypané břehy a je přírodní památkou. V jeho bezprostřední blízkosti se pak nachází národní přírodní památka Váté písky. Jedná se o úzké území v okolí železniční trati Bzenec – Rohatec-kolonie, které se vyznačuje jemným pískem z mořských sedimentů doby poledové.

Šlechtický život si přiblížíte například v reprezentačních sálech barokního zámku Milotice. Zámek v Hodoníně má nyní zachovalou pouze jednu hospodářskou budovu, ve které je Masarykovo muzeum věnované jeho životu a dílu. Město Hodonín toho však nabízí mnohem víc. Rodinnou dovolenou zpestří návštěva hodonínské zoologické zahrady a tatínky určitě potěší rodinný oběd v některém z minipivovarů. Možná trochu netradiční je Muzeum naftového dobývání a geologie.

O trochu dál, již v části Bílých Karpat je zábavní park Salaš Travičná. V ní uvidíte muzeum kopaničářských roubených staveb salaše, ale budete mít i čas vyřádit se na různých lanovkách či pokořit horolezecký strom.

Netradičním muzeem je také Muzeum oskeruší a naučná stezka Oskerušová ve Tvarožné Lhotě. Muzeum se věnuje jeřábu oskeruše a jeho plodům. Výrobky z plodů tohoto stromu můžete i ochutnat a určitě nebudete odcházet s prázdnou.

Hodonínsko 2

Jedním z oblíbených turistických cílů Hodonínska je také Strážnice. Turisté nejčastěji navštěvují zámek a skanzen. Interiéry novorenesančního zámku si nejlépe prohlédnete návštěvou expozice Nástroje lidové hudby v České republice, která je ve střední Evropě unikátní. V historické knihovně najdete přes 13 000 knih a veřejnosti přístupná je i zámecká kaple.

V okolí zámku je rozsáhlý anglický park. Zámek s parkem spolu s židovským hřbitovem, synagogou, hájovnou, kostelem Nanebevzetí Panny Marie a kostelem sv. Martina jsou součástí městské památkové zóny. Z pozůstatků městských hradeb zůstaly zachovalé dvě hradební brány, a to Skalická a Veselská. Za zámeckým parkem začíná skanzen, který je ukázkou lidové architektury Slovácka, a najdete v něm přes 60 různých objektů od technických vodních staveb, přes hospodářské budovy i po vinohradnický areál.

Máme rádi víno… a na Hodonínsku to platí dvojnásobně

Na jižní Moravě je unikátní ten její duch. Slunce, vinohrady, cimbálová muzika a pohoda u skleničky vína nebo burčáku. Mezi jednotlivými vinohrady se táhnou cyklostezky i turistické trasy, které vedou k rozhlednám nebo skrz malé vesničky s vinnými sklípky. Například nedaleko obce Prušánky je komplex vinných sklepů s názvem Vinné sklepy Nechory, který připomíná malou vesničku. Jeho součástí je více než 450 sklípků a vede k němu žlutá turistická trasa z Prušánek nebo modrá trasa z Josefova. Vinná vesnička je dokonalou ukázkou moravské lidové architektury. A při troše štěstí narazíte i na otevřené sklepy.

O historii vinařství a o Slovácku se dozvíte více informací například v Muzeu vinařství a myslivectvíMutěnicích. A i zde je příjemná procházka areálem vinných sklepů, tzv. búdy. Nedaleko přírodní památky Žerotín u Strážnice se nachází Hotařská búda, ve které je muzeum věnované vinařství na Strážnicku.

Čejkovicích navštivte známé historické Teplářské sklepy z 13. století, při prohlídce můžete i degustovat místní vína. Prohlídku je třeba na jejich webu objednat. Kromě těchto sklepů se v Čejkovicích dozvíte v Bylinkovém ráji o výrobě a zpracování bio čajů a koření. Zážitkovou prohlídku bylinných skladů a výrobny, posezení v kavárně nebo návštěva místní vyhlídky je možná v každé roční době. A do třetice se zde nachází malý domek, ve kterém chvíli žil T. G. Masaryk. V jeho domku je nyní malé muzeum věnované jeho životu.

Oblíbeným sportem je vinařská turistika

Mezi oblíbené sportovní aktivity na Hodonínsku patří pěší turistika a cykloturistika krajem vína. Kromě bohaté sítě cyklostezek jsou zde i bikeparky pro trochu adrenalinovější jízdu na kole.

Přímo ve měste Hodonín najdete koupaliště a vodu si užijete i na koupališti Dubňany. Přírodní koupání je možné v některém z rybníků, například v Bílých Karpatech na koupališti Lučina. Oblíbená je i vodní turistika. Řeka Morava je v určitých částech sjízdná celoročně, v jiných úsecích pak třeba při tání sněhu. Divoká řeka nabízí jak obtížné úseky vhodné pro zkušené vodáky, tak i poklidné svezení pro začátečníky.

Hodonínsko 3

Přestože se jedná o jeden z nejteplejších regionů, v oblasti Bílých Karpat nebo Chřibů je možné i sjezdové lyžování v tamních skiareálech. Dejte šanci například Lyžařskému areálu Uherčice, Lyžařskému vleku Němčičky alebo Ski Parku Osvětimany.

Kde se vyspíte na Hodonínsku?

Celoročně se na Hodonínsku i sousedním Břeclavsku konají různé vinařské akce často doprovázené cimbálovou muzikou – ať už se jedná o festival Otevřených sklepů, vinobraní, hody či zarážení hory apod. Je to oblíbená část naší země, kam se zkrátka celoročně jezdí za dobrým vínem a pohodou. Proto je i ubytování v době těchto akcí často vyprodané a je potřeba ho řešit s dostatečným předstihem. Oblíbenou variantou ubytování jsou penzionyapartmány nad vinnými sklípky. A tak svůj pobyt snadno spojíte s ochutnávkou vín.

Mezi další typy možnosti patří chaty a chalupy, které jsou vhodné pro větší skupiny. Levně Vás pobyt vyjde v hostelech, ubytovnách nebo ubytování v soukromí. V této oblasti najdete samozřejmě i několik hotelů různých kategorií a tak si můžete zvolit zda preferujete pohodlné a levné pokoje, nebo si spíš připlatíte za luxus.

Hodonínsko je místem, kde se mísí unikátní příroda s lidovou architekturou a jedinečným duchem folkloru. Ať přijedete v jakékoliv roční době, jistě na Vás toto místo zanechá dojem a stane se oblíbeným místem, kde trávit dovolenou.