Loading

Ubytování v Tvarožné Lhotě

(0 objektů + 31 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Veličky

Strážnice (Tvarožná Lhota 4,8 km vzdušně), na okraji obce...
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Cyklo Ubytování

Vnorovy (Tvarožná Lhota 5,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Nabízí příjemný pobyt na Slovácku.

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Tvarožná Lhota 6,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u v...
Krásné apartmány přímo ve vinařství

Ubytování v soukromí na Dražkách

Vnorovy (Tvarožná Lhota 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování na vinařské cyklostezce!

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica (Tvarožná Lhota 7,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Součástí objektu je lanový park Tarzánia

Horské chaty Rojana

Skalica (Tvarožná Lhota 7,2 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Stylové chaty u lesa.

Chata Emmy

Skalica (Tvarožná Lhota 7,3 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Ubytování vedle koupaliště pro 64 hosty!

Penzion Ekovinice Kostelanský

Lipov (Tvarožná Lhota 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion, výhodná cena, naše víno

Chata 4925

Vrbovce (Tvarožná Lhota 8,6 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Chata s bazénem a kamenným krbem!

Chaty Petr a Luboš u Moravy

Veselí nad Moravou (Tvarožná Lhota 9,5 km vzdušně), mimo obc...
Rybaření, odpočinek, koně, restaurace..
1 - 31 / 31

Tvarožná Lhota

Tvarožná Lhota 1

Pohodové prázdniny v kraji vína

Tvarožná Lhota je obec v okrese Hodonín, v Jihomoravském kraji. Ačkoliv je její poloha v nepříliš členité krajině, nedaleko za obcí jsou lesy, které se rozkládají na hranici se sousedním Slovenskem. Co by kamenem dohodil je i hranice Zlínského kraje, který je charakteristický pozvolně se vyvyšujícím terénem. Nejbližšími městy v přilehlém okolí obce jsou Hodonín a Strážnice.

Tvarožná Lhota – obec s vinařskou tradicí

První zmínky o Tvarožné Lhotě pochází z 15. století. Historické prameny uvádí, že byla součástí jednoho územního celku spolu s vedlejší Strážnicí. Ačkoliv toho o životě ve zdejší obci příliš nevíme, místní znak napovídá, že vinařská tradice má v Tvarožné Lhotě opravdu dlouhé trvání. Jsou na něm totiž motivy vína a dalších vinařských propriet. V současné době je obec menším střediskem turistického ruchu, který zájemcům autenticky vyobrazuje život a kulturu Jihomoravského kraje.

Památky a zajímavosti Tvarožné Lhoty

I když se Tvarožná Lhota neřadí mezi největší obce, je v ní řada zajímavých míst a památek. Patrně největší dominantu tvoří kostel sv. Anny, který v obci funguje již od roku 1933. Na první pohled Vás zaujme jeho netradiční funkcionalistická architektura. Během letních měsíců vnitřní prostory zdobí bohatá květinová výzdoba od místních občanů. Menší církevní památkou je i malá zvonice z 19. století.

Tvarožná Lhota 2

Tradiční místní architekturu zde najdete v dochovaném selském domě. Ten je památkově chráněn. Hned na první pohled Vás upoutá jeho bílá fasáda s typicky modrou podezdívkou. Zájemci mohou vstoupit dovnitř a nahlédnout do prosté expozice, která představuje selský způsob života a zpracování některých živočišných výrobků. Prohlídku je nutné si dohodnout předem telefonicky.

Řadu zajímavých památek ale můžete navštívit i v nedalekém okolí. Patrně jednou z nejvýznamnějších je skanzen Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy v sousední Strážnici. Ten je u turistů velmi populární, jelikož poměrně detailně zobrazuje nejen lidovou architekturu, ale i řadu postupů z oblasti zemědělství a výroby. V širším okolí obce jsou i dvě památky, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Mezi nimi je zámek Lednice a Květná zahrada na zámku v Kroměříži.

Sportovní možnosti v okolí

Co se týče sportovních možností, které Vám Tvarožná Lhota a její okolí nabízí, věříme, že zklamaní z nich nebudete. V létě si přírodního koupání dosyta užijete v nedalekém koupališti Lučina. Pokud se počasí zhorší, případně se rozhodnete pro dovolenou v obci v průběhu zimních měsíců, pak Vám doporučujeme návštěvu Aquaparku Delfín v Uherském Brodě.

Tvarožná Lhota 3

V zimě také jistě oceníte blízkost hned dvou lyžařských středisek. Některé z nich jsou již na území Zlínského kraje. Jejich vzdálenost od Tvarožné Lhoty je ale více než příznivá. Jedním z těchto areálů je Ski park Osvětimany. Druhou možností je Ski park Filipov. Obě lyžařská střediska jsou do půl hodiny jízdy od obce.

Pohádkové ubytování v Tvarožné Lhotě

Přímo v Tvarožné Lhotě si můžete vybrat z různé nabídky ubytování. Pokud Vám nebude stačit, vyrazte do blízkého okolí a narazíte na objekty, které nabízejí příjemný ubytovací komfort. Náročnější se mohou ubytovat v hotelupenzionu či apartmánu. Klid Vám zaručí možnost ubytování v soukromí. Romantici si přijdou na své, pokud zvolí možnost ubytování v některé z chat a chalup či v některém z vinařství.

Tvarožná Lhota svým návštěvníkům nabízí to nejlepší z pomezí Jižní a Východní Moravy. Přijeďte i Vy okusit kouzlo těchto dvou krajů a nechte se unést za hranice všednosti.