Loading

Ubytování ve Veselí nad Moravou

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou, v obci / ve městě
Dva apartmány v domě se zahradou

Penzion U Veličky

Strážnice (Veselí nad Moravou 6,6 km vzdušně), na okraji obc...
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Resort Rybníček

Blatnice pod Svatým Antonínkem (Veselí nad Moravou 7,7 km vzdušně), na okraji obce...
WELLNESS AREÁL kde Vám bude fajn :-)

Penzion Ekovinice Kostelanský

Lipov (Veselí nad Moravou 8,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion, výhodná cena, naše víno

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Veselí nad Moravou 10,6 km vzdušně), na okraji obce / města...
Krásné apartmány přímo ve vinařství

Penzion Vinařství Minařík

Blatnička (Veselí nad Moravou 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfort, bazén, výborné víno

DJ-Penzion

Vracov (Veselí nad Moravou 11,7 km vzdušně), v obci / ve měs...
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Penzion Hostějov

Hostějov (Veselí nad Moravou 12,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Ubytování na Slovácku

Staré Město (okres Uherské Hradiště) (Veselí nad Moravou 14,5 km vzdušně), v obci...
Moderně zařízené pokoje na Slovácku

Hostel Eduha - Uherské Hradiště

Uherské Hradiště (Veselí nad Moravou 14,6 km vzdušně), v obc...
Ubytování v centru za příznivou cenu
1 - 26 / 26

Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou 1

Strážní město na Zlínském pomezí

Kdo chce prozkoumat Moravu opravdu do hloubky, ten narazí na poměrně složité dilema. Která její část je vlastně ta nejkrásnější? Většina lidí by řekla, že po stránce turistiky Vám toho hodně nabídne rozhlehlý Zlínský kraj. Jiní zase nedají dopustit na malebnost a jinakost jihu Moravy. Ať tak či onak, spory o prvenství se potáhnou ještě spoustu let. Co když Vám ale řekneme, že můžete mít obojí? Pokud se Vám to zdá lákavé, určitě si udělejte výlet do Jihomoravského kraje, konkrétně pak do Veselí nad Moravou. Administrativně město spadá do okresu Hodonín. Zároveň ale leží těsně na hranici se Zlínským krajem. Což znamená, že se Vám otevřou možnosti pohodlně cestovat do obou územních celků.

Jak už název napovídá, Veselí nad Moravou stojí na řece Moravě. Z jedné strany je město obklopené úrodnými lány. Z jihomoravské části na něj doléhá hluboký les, který protínají meandry řeky Moravy. Když si uděláte menší procházku, dojdete až k přírodní památce Váté písky. Tomuto místu se také jinak přezdívá moravská Sahara. V bezprostřední blízkosti této památky je i přírodní památka Osypané břehy. Z dalších měst, která lze v okolí Veselí navštívit, bychom mohli zmínit jihomoravskou Strážnici či Bzenec. Z měst ve Zlínském kraji je kousek Uherské Hradiště či Uherský Ostroh.

Poprvé se o Veselí nad Moravou hovoří v souvislosti s hradem. Ten tu měl stát už od 11. století a jeho funkce byla s velkou pravděpodobností obranná. Tímto místem totiž procházela důležitá obchodní stezka a zároveň tu docházelo k poměrně častým vpádům nepřátel. Okolo hradu vyrostlo menší město, které plně využívalo výhod plynoucích z obchodu.

Ačkoliv Veselí nad Moravou velmi často střídalo majitele, na jeho prosperitě se to nijak výrazně neprojevilo. Vyrostly tu rybníky a lidé našli uplatnění i při provozování řemesel. Hospodářský rozkvět se dostavil i poté, co bylo město napojeno na železnici. Ve Veselí fungují mlýny, továrna na zpracování dřeva, továrna na boty i mezinárodně uznávaná umělecká škola. I dnes je Veselí nad Moravou silně orientované na větší i menší průmysl. Zároveň se ale jedná o významný turistický cíl.

Veselí nad Moravou 2

Kam ve Veselí nad Moravou za historií a kulturou?

Věřte, že při pobytu ve městě se nestihnete ani chvilku nudit. Dominantou Veselí nad Moravou je nepochybně zámek, který vznikl po přestavění původního hradu. Bohužel, v současné době není veřejnosti přístupný. To ale vůbec nevadí. Návštěvníky určitě potěší čas strávený v areálu zámeckého parku. Ten v sobě ukrývá několik menších zastavení. Těmi jsou třeba pomník generála Laudona nebo budova Orchestry, ve které se koná spousta kulturních a společenských akcí.

Ve městě je i celá řada kapliček a soch. Narazíte tu na sochu sv. Jana Nepomuckého, sochu sv. Floriána nebo na sochu sv. Vendelína. Příjemné chvilky zažijete u Poklony sv. Františka, jejíž kaple se taktéž nachází v areálu zámeckého parku. Centrum města naopak zdobí Poklona sv. Peregrína či Poklona sv. Kajetána. V některých částech Veselí je i několik lidových staveb. Mezi ty nejvýznamnější patří stavení číslo 17 nebo zvonice v Zarazicích.

Kdo chce poznat i další místa, tomu doporučíme cestu ke hradu Buchlov, nebo výlet na zámek v Uherském Ostrohu. Nedaleko je i zámek Kroměříž, vedle kterého je i vyhledávaná Květná zahrada. Ta byla zapsána na světový kulturní seznam UNESCO. Dobrodruhy uspokojí i návštěva zříceniny hradu Cimburk.

Další tipy, kam si vyrazit 

Nejspíš Vás ani trochu nepřekvapí, že Veselí nad Moravou je velmi dobře vybavené i po stránce sportovních aktivit. Ve městě je letní koupaliště i fotbalový stadion. Nadšenci do klasického sportu změří síly na tenisových kurtech. Jestli chcete, své brány Vám otevře i sportovně-rekreační centrum Baťův kanál. V něm se zalíbí hlavně příznivcům adrenalinových zážitků. V centru je totiž lanové centrum a skate park. Město má i několik víceúčelových hřišť.

V zimě naberte síly v Aquaparku Uherský Brod či v Aquaparku v Uherském Hradišti. Pro náročné lyžaře je určen Ski areál v blízkých Osvětimanech. Skromnější podmínky k lyžování má Ski park Filipov. Ve Veselí nad Moravou je v provozu ledová plocha, která je určená hlavně k lednímu bruslení.

Veselí nad Moravou 3

Nabídka ubytování ve Veselí nad Moravou

Ve Veselí nad Moravou si svůj oblíbený typ ubytování najde úplně každý. Vaše vysoké požadavky na kvalitu ubytování splní některý z hotelů či penzionů. Chcete-li mít větší volnost, pronajměte si apartmán nebo cenově dostupné ubytování v soukromí. Romantici by měli vyzkoušet přespat v některé z chat nebo chalup. Nenároční cestovatelé uvítají možnost ubytování v kempu či v některé z turistických ubytoven.

Veselí nad Moravou Vám naservíruje to nejlepší z Jihomoravského a Zlínského kraje. Nemůžete-li si vybrat, kam se letos vydáte, pak věřte, že toto město je pro Vás zcela ideální volbou. Své prázdniny si tu totiž užijete naplno.

Názory a doporučení

Jitka Žvaková (ubytovatel) 2.4.2020
Překrásný a rozsáhlý park se zámkem s atrakcemi pro děti, urbanisticky zajímavé náměstí, beach volejbal + dětské hřiště v Panském dvoře ve středu města, v zimě se měnící na kluziště. Samozřejmě sklípky, vinařské cyklostezky, in-line bruslení a Baťův Kanál s půjčovnou lodí. Město zaručuje pro rybáře hojné úlovky nejen na řece Moravě, ale na přírodním velkém štěrkopísku, vhodném i pro koupání. Pro rodiny s dětmi velké koupaliště s několika bazény, tobogánem a občerstvením. Každou středu živá hudba na Panském dvoře od folklorních souborů až po např. Ondřeje Havelku apod.