Loading

Ubytování v Kyjově (okres Hodonín)

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Kulky

Kyjov (okres Hodonín), v obci / ve městě, v centru města
Moderní apartmány v srdci Slovácka

Vinný sklep s ubytováním u Štipčáků

Vlkoš (okres Hodonín) (Kyjov (okres Hodonín) 3,1 km vzdušně)...
Ubytování nad vinným sklípkem

Penzion Vinařství Holakovský

Vlkoš (okres Hodonín) (Kyjov (okres Hodonín) 3,1 km vzdušně), mimo obce / města, v...
Rodinné vinařství s tradicí

DJ-Penzion

Vracov (Kyjov (okres Hodonín) 7,9 km vzdušně), v obci / ve m...
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Penzion U Buštíků

Šardice (Kyjov (okres Hodonín) 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Romantika, komfort, degustace vín...

Penzion U Tomáše

Ratíškovice (Kyjov (okres Hodonín) 9,4 km vzdušně), mimo obce / města, u potoka
Ubytováni vedle Vinařství sv. Barbora!

Ubytování U Jezérka

Ratíškovice (Kyjov (okres Hodonín) 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u jezera
Útulné ubytování v domě u rybníka

Vila Vlasta Ratíškovice

Ratíškovice (Kyjov (okres Hodonín) 10,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Výhodné ubytování v pokojném prostředí!

Penzion Hostějov

Hostějov (Kyjov (okres Hodonín) 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Penzion U Urbana

Mutěnice (okres Hodonín) (Kyjov (okres Hodonín) 13,1 km vzdu...
Penzion s restaurací a vinným sklípkem
1 - 34 / 34

Kyjov (okres Hodonín)

Kyjov (okres Hodonín) 1

Kyjov je jihomoravské město ležící v okrese HodonínJihomoravském kraji, asi 25 kilometrů jihozápadně od Uherského Hradiště a asi 50 kilometrů jihovýchodně od Brna. V jeho okolí se rozprostírá pohoří Chřiby a Kyjovská pahorkatina. Ve měste poznáte kromě přírody a památek i tradice a folklor, které se tady dodržují.

Moderní město s pravěkou historií a krásnou přírodou

Kyjov je město, o kterém je první zmínka z roku 1126. Na druhou stranu je to místo, ve kterém byla objevena různá archeologická naleziště z doby bronzové i kamenné. To dokazuje, že zde žili lidé už v pravěku. Některé archeologické nálezy a další etnografické exponáty můžete najít ve vlastivědném muzeu. Nachází se v bývalém renesančním zámku, který je zároveň nejstarší dochovanou stavbou ve městě.

Vedle muzea uvidíte také kapli sv. Josefa, která dnes slouží jako zvonice. V centru města stojí renesanční radnice. Pod radnicí určitě navštivte Slováckou galerii vín, kde lze ochutnat vína z 18 vinařství. Na náměstí stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ten dříve sloužil jako kapucínský klášter a je pod nim kapucínská hrobka se 40 rakvemi. Dalším zajímavým církevním místem je také kaple sv. Josefa Kalasanského. Ta je nejmladší církevní stavbou ve městě a stojí hned vedle gymnázia.

V okolí Kyjova můžete navštívit například barokní zámek Milotice, který je asi 7 kilometrů jižně směrem na Hodonín, nebo asi 15 kilometrů vzdálený zámek Ždánice, ve kterém je dnes Vrbasovo muzeum se zbraněmi, sklem, nerosty apod.

Kyjov a jeho okolí je přírodním bohatstvím České republiky

Příroda v okolí Kyjova je velmi zajímavá a láká turisty z celého světa. Na Kyjovsku můžete navštívit hned 3 přírodní skvosty. Nejprve zavítejte do přírodní památky Bohuslavické stráně. Ty se rozprostírají na protějších svazích nad obcí Bohuslavice. Zajímavostí je, že zde rostou vzácné a ohrožené teplomilné rostliny.

Druhým přírodním unikátem je přírodní rezervace Moravanské lúky. Lúky najdete ukryté v chřibských lesích nedaleko kopců Bradlo a Špidlák, mezi Koryčany a Vřesovicemi. Je to asi 10 kilometrů severovýchodně vzdušnou čarou od Kyjova. Na těchto lukách také rostou vzácné rostliny, které uvidíte i vyznačené na informačních tabulích.

Kyjov (okres Hodonín) 2

A posledním unikátem, který leží v Kyjovské pahorkatině, je tzv. Moravské Toskánsko. Díky zvlněným polím připomíná tato oblast krásu italského Toskánska a v každém ročním období se proměňuje a hýří různými barvami.

Tato krajina je jednou z nejvyhledávanějších míst pro fotografy a je řazena mezi nejkrásnější místa nejen v České republice, ale i ve světě. Touto přírodou můžete projet nejen na kole. Pěkný okruh si udělejte například jižně podél řeky Kyjovky, kudy vede asfaltová cyklostezka, která je vhodná i pro in-liny.

Ideální místo pro objevování jižní Moravy

Téměř celá Jižní Morava je vinařskou oblastí. Proto i v Kyjově a na celém Kyjovsku najdete různé vinné sklípky a vinařství. A tak není překvapením, že se zde nachází tzv. Moravské vinařské stezky, což je rozsáhlá síť cyklistických stezek, která spojuje jednotlivá vinařství a vinice v Jihomoravském kraji. Zajímavé místo jak na procházku nebo pro další cyklistický okruh, ze kterého můžete shlédnout blízké i daleké okolí u Kyjova, je Bukovanský mlýn. Ten se nachází asi 6 kilometrů severně od Kyjova.

Letní měsíce svádějí ke koupání, proto si můžete zaplavat v kyjovském koupališti, které má dva bazény. Na koupališti si také můžete zahrát stolní tenis nebo plážový volejbal. Přírodní variantou pro koupání v okolí je nedaleký Biotop Bohuslavice, který sousedí s již zmíněnými Bohuslavickými stráněmi.

V létě i v zimě je možné zastavit se ve Sportlandu Babylon. Ten je u Babího lomu u Strážovic, který najdete asi 5 kilometrů západně od Kyjova. Je to volnočasové centrum, ve kterém se Vaše děti zabaví na dětském hřišti, ve svahu vyzkoušíte také motokárovou dráhu. U sportovního hřiště stojí 9 metrů vysoká rozhledna, která umožňuje výhled na Moravské Toskánsko.

V zimě se zde lyžuje a je k dispozici jeden vlek. Pokud preferujete na lyžování něco většího, můžete v okolí Kyjova zajet do 17 kilometrů vzdáleného Ski Parku Osvětimany, 25 kilometrů vzdáleného Ski areálu Stupava nebo 30 kilometrů vzdáleného Ski areálu Mendl. Jestliže jste však ti, kteří spíše relaxují, vyzkoušejte například wellnesssolnou jeskyni nebo pivní lázně, kde spolu s koupelí ochutnáte místní pivo přímo z pípy u vany.

Kyjov (okres Hodonín) 3

Perličkou kyjovských kulturních akcí je festival Slovácký rok, který se koná jednou za 4 roky a je zároveň nejstarším folklorním festivalem v České republice. Během 4 dní se město promění v centrum folkloru a návštěvníci tak mohou zažít lidovou kulturu na vlastní kůži a podívat se, jak se staví máj, poslechnout si cimbálovou a dechovou muziku, užít si folklorní tance nebo obdivovat přehlídku lidových krojů.

Ubytování tradičně i netradičně

Kyjov je město, které poskytuje různé možnosti ubytování. Najdete zde jak hotelypenziony i apartmány, a dokonce i ubytovny. Kromě toho je možné ubytovat se v soukromí rodinných domků nebo v chatách. V okolí se dá také kempovat. Nejbližší kempy jsou v Dubňanech, v Mutěnicích, další pak v Ježově.

Zajímavá je i netradiční možnost přespání v bývalém vodním mlýně, ve kterém je k dispozici apartmán. Ve mlýně je nyní ART muzeum legend, které podtrhuje autentičnost budovy. Mlýn najdete v blízkých Bohuslavicích.

Kyjov je menší město v okrese Hodonín. Kromě zajímavých památek se v okolí rozprostírá nádherná krajina, která láká turisty z celého světa. Návštěvníci města si zde mohou oblíbit jak široké možnosti celoročního sportovního vyžití, tak i relax, folklor a dobré víno. Z Kyjova se pak můžete vydat na další výlety do okolí, jako například do Velehradu, Archeoskanzenu Modrá, Hodonína, Vyškova, Buchlovic a na mnohé další místa.

Názory a doporučení

František Draštík (starší pár - návštěvník) 18.8.2019
čistota a pořádek
Pavla (rodina s malými dětmi - návštěvník) 21.7.2019
Určíte pro deti detske hriste Sokolicek. Hezke náměstí a cyklostezky.
Josef Malík (skupina - návštěvník) 7.5.2019
Velmi pěkné,klidné a dobře vybavené městečko