Loading

Ubytování v Mikulčicích

(2 objekty + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion ve Vinařství Maláník-Osička

Mikulčice, na okraji obce / města
Moderně zařízené pokoje v penzionu

Apartmány Kateřina

Mikulčice, v obci / ve městě, v centru města
Nově zrekonstruované apartmány

Ubytování na Výminku

Týnec (okres Břeclav) (Mikulčice 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Cenově dostupné ubytování u řeky

Penzion pod Kopcem

Týnec (okres Břeclav) (Mikulčice 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na ok...
Penzion s rodinnou atmosférou a bazénem.

Apartmány Vinný sklep

Prušánky (Mikulčice 5,5 km vzdušně), v rekreační oblasti
Ideální místo pro rodinnou dovolenou

Chalupa Dolní Bojanovice

Dolní Bojanovice (Mikulčice 5,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa se zahradou na Jižní Moravě

Ubytování u Míši

Velké Bílovice (Mikulčice 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Chata s vinným sklípkem

Chata Daniela

Velké Bílovice (Mikulčice 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v chatové osadě
Apartmánová chata s terasou a saunou

Ubytování Lanžhot

Lanžhot (Mikulčice 11,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorný dům pro více skupin

Chalupa u Toma

Skalica (Mikulčice 11,8 km vzdušně), mimo obce / města
Chalupa ve vinařské oblasti + káď
1 - 35 / 35

Mikulčice

Mikulčice 1

Obec Mikulčice je malá vesnička ležící v nížinné oblasti Dolnomoravského úvalu, v okrese HodonínJihomoravském kraji. Obec najdete téměř na půli cesty mezi HodonínemBřeclaví. Díky svému umístění tak poskytuje perfektní příležitosti na prozkoumávání blízkého okolí, jako třeba Rakouska nebo Slovenska, se kterým hraničí.

Vínečko bílé, vínečko rudé aneb za historií a folklorem

Historie obce není příliš známá, přestože je to místo z oblasti Velké Moravy. První zmínka o obci pochází z roku 1141. Je známo, že ve 12.-13. století se u kostela Nanebevzetí Panny Marie nacházelo staré pohřebiště. Pravděpodobně na tomto místě stával kostelík s původním hřbitovem. V roce 1951 došlo ke sloučení 2 vesnic v jednu, tedy z blízkých Těšic a Mikulčic se stala jedna vesnice.

Právě v těšické části dnes stávají tzv. búdy, což jsou malé vinohradnické domky sloužící v 19. století k výrobě vína. Dnes se však z originálních búd příliš nedochovalo. Ale i mikulčická část nabízí něco zajímavého. V létě nebo v zimě můžete zavítat do muzea vinařství nebo si naplánovat degustační pobyt, vyzkoušet si, jaké to je být vinařem nebo absolvovat poznávací cyklovýlet vinicemi. Z Mikulčic pochází také rodák Fanoš Mikulecký, vlastním jménem František Hřebačka, malíř a skladatel lidových písní, jako je např. Vínečko bílé. V jeho rodném domě najdete muzeum.

Mikulčice 2

V roce 2009 byla na jednom pozemku objevena středověká hračka. Jedná se o keramického koníka s ulomenou nohou. Nález vypovídá o tom, že na nalezeném území žila pravděpodobně rodina bohatého sedláka. Takových nálezů není v naší republice příliš mnoho. Hračku objevil archeolog z Hodonína a nyní se nachází v depozitáři Masarykova muzea v Hodoníně.

Mikulčice je vesnice v srdci jižní Moravy

Poměrně rovinaté okolí s velkým množstvím vinic vyloženě vybízí k letním sportům. A tak můžete strávit letní dovolenou v sedle kola. A jestliže nemáte vlastní kolo nebo kolečkové brusle, nevadí. Využít můžete místní půjčovnu kolečkových bruslí, horských a trekkingových kol.

Zajímavým tipem na projížďku je třeba oblast přírodního parku Mikulčický luh, jehož součástí je například i národní kulturní památka Slovanské hradisko. Je to významné archeologické a historické místo. Dříve zde pravděpodobně působili i Cyril a Metoděj. K dispozici je také stálá archeologická expozice. Místo se nachází asi 3,5 kilometru západně od Mikulčic a vede k němu asfaltová cyklostezka č. 44. U Hradiska si můžete také vylézt na 30 metrů vysokou železnou rozhlednu, ze které uvidíte výhled do dalekého okolí. Necelé 2 kilometry od Slovanského hradiska, u Slovenských hranic, můžete navštívit přírodní rezervaci Skařiny. Je to místo, kde možná potkáte například hnízdící kolonie čápa bílého, volavky nebo dravce.

Mikulčice 3

V blízkém okolí zavítejte například na zámek Hodonín nebo do zoologické zahrady (7 kilometrů), na zámek Břeclav (17 kilometrů) nebo zámek Holíč (16 kilometrů, Slovensko). Pokud už budete v Hodoníně nebo Břeclavi, určitě i tato města stojí za návštěvu. Také zde najdete wellness a lázeňské služby, takže můžete v klidu relaxovat. Pokud přijedete v zimě, můžete si zajet zalyžovat do nedalekého ski areálu Němčičky. Přestože jsou Mikulčice malou vesnicí, každý měsíc se zde něco děje. Tak nezáleží na tom, kdy sem vyrazíte. Užijete si tak, i tak.

Penziony, hotely nebo lázně?

V okolí Mikulčic můžete mít všechno. Přestože jsou Mikulčice malou vesnicí, na svůj poměr nabízí dostatek ubytování. Můžete si vybrat některý z penzionů či apartmánů nebo se ubytovat přímo nad vinařským sklepem. Pohodlí Vám nabídou i chalupy a ubytování v soukromí. Pro větší komfort a luxusnější a relaxační pobyt si můžete vybrat například ubytování v hotelu nebo v lázních v Hodoníně. Tím si zpříjemníte chvíle na Vaší letní i zimní dovolené.

Mikulčice je malá vesnice v okrese Hodonín, která však ukrývá zajímavé a vzácné archeologické skvosty, velký přírodní park s přírodní rezervací a řadu vinic a vinařství. Vesnice přímo láká k výletům na kolech a objevováním krás jižní Moravy.