Loading

Ubytování v Hlohovci

(0 objektů + 25 objektů v okolí 25 km)

Ubytování VITIS Valtice

Valtice (Hlohovec 3,6 km vzdušně), v obci / ve městě
VITIS Valtice - dovolená ve městě vína

Penzion Irena

Valtice (Hlohovec 3,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortné pokoje v blízkosti centra

Penzion U Zámku

Lednice (Hlohovec 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
50 m od vstupu do zámecké záhrady

Apartmány Marco Polo

Lednice (Hlohovec 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány Marco Polo

Apartmány U Jakuba

Lednice (Hlohovec 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové apartmány v prekrásném prostředí

Penzion Kiwi

Mikulov (okres Břeclav) (Hlohovec 9,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování v klidné části města

Apartmán Ján Mikulov

Mikulov (okres Břeclav) (Hlohovec 9,6 km vzdušně), v obci...
Apartmán Ján blízko centra

Hotel Bonsai

Mikulov (okres Břeclav) (Hlohovec 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný hotel v okrajové části Mikulova

Apartmán Lenka

Mikulov (okres Břeclav) (Hlohovec 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán v blízkosti centra města

Ubytování V Zaječskej věži

Zaječí (Hlohovec 10,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Romantika s vůní vinných hroznů
1 - 25 / 25

Hlohovec

Ta Jižní Morava je opravdu krásná zem. Chcete poznat její kouzlo? Pak vám doporučujeme, abyste směřovali svoje kroky a cesty do okresu BřeclavJihomoravském kraji. Zde, v oblasti Lednicko-valtického areálu, leží obec Hlohovec. Příjemné podnebí, živé tradice a srdeční lidé, toho všeho se vám v Hlohovci určitě dostane.

Hlohovec jako místo spolužití různých kultur a národů

Osídlení na území dnešního Hlohovce existovalo již před 13. stoletím. Jednalo se o vesnici, respektive kolonizační ves pasovského biskupství, která nesla název Bischofswarth, tedy Biskupská stráž. Toto jméno vesnice nenesla náhodou, až do roku 1920 totiž ležela na hranici Moravy a Dolních Rakous.

Vesnické osídlení nicméně během 15. století zaniklo a obec jako takovou zpět na nohy postavili až chorvatští kolonisté v roce 1570. Jelikož Hlohovec náležel valtickému panství a to zase měl ve správě rod Lichtenštejnů, tehdejší vrchnost kolonistům na pět let odpustila robotu a desátky jako znak vděku. Chorvaté se postupně asimilovali, podobně jako německé obyvatelstvo, a proto i když obec byla součástí odstoupených Sudet, k odsunu Němců zde po II. světové válce nedošlo – absolutní většina obyvatelstva se hlásila k české národnosti.

Hlohovec na své tradice nezapomíná ani v moderní době. Dvakrát do roka se zde pořádají krojované slovácké hody nebo Krojový ples, o Velikonocích se můžete přijít podívat na přehlídku vín při doprovodu cimbálovky, a konec roku neodmyslitelně patří vinobraní a svěcení mladého vína.

Historie a víno – kombinace, která baví

Ve většině českých obcí patří k nejzajímavějším památkám ty sakrální a Hlohovec v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Zdejší kostel svatého Bartoloměje byl postaven v roce 1835, původně byl zasvěcen sv. Janu Nepomuckému, v letech 1908 - 1909 ale došlo k jeho rozšíření i změně patronátu.

Podobného stáří jako kostelík je i Hraniční zámek. V letech 1826 - 1827 ho postavil zednický mistr Josef Popellack a zámeček od té doby budí pozornost prakticky dodnes. Byl vybudován v klasicistním stylu a postaven na roštech a pilotech na břehu zdejšího Hlohoveckého rybníka. K chráněným památkám patří také socha sv. Floriána, jenž se nachází na návsi, a také boží muka, okolo kterých projedete, když se vydáte po silnici směrem do Valtic.

Současný Hlohovec nicméně patří vínu, vždyť v této tradiční vinařské obci se nachází více jak 150 vinných sklípků. Abyste měli lepší přehled jaké víno kde ochutnat, doporučujeme využít informační systém Za vínem a jeho zelené směrové tabule jako navigační body. Pokud se ale chcete oddat tichému rozjímání, vyberte se severně od obce, na místa, kde leží Hlohovecký rybník. Na březích vodní plochy najdete příjemný park a četné exotické dřeviny.

Atraktivní okolí Hlohovce

Obec Hlohovec leží mezi Valticemi a Lednicí, tedy ve středu Lednicko-valtického areálu. Právě její poloha dělá z obce skvělé výchozí místo pro výlety autem, na kole, nebo pěšky. Pokud se vydáte do Lednice, nezapomeňte navštívit zdejší zámek, minaret, zámecký skleník nebo Chrám tří Grácií. Valtice také nabídnou proslulý zámek, ale i Kolonádu na Rajstně, prohlídku temných podzemních prostor, Dianin chrám nebo bylinkovou zahradu Tiree Chmelar.

Mikulov také není od Hlohovce daleko – zde doporučujeme navštívit pozoruhodné historické náměstí, zámek z 13. století, nebo celou řadu sklípků, restaurací a vinařských stezek. A protože jsme na jižní Moravě, o koupání zde není nouze. V okruhu 20 kilometrů od Hlohovce najdete vodní nádrže Nové Mlýny, koupaliště RiviéraMikulově či břeclavské a hustopečské koupaliště.

Ubytování na úrovni nabídne Hlohovec i jeho okolí

Celý Lednicko-valtický areál je významnou turistickou lokalitou České republiky a jako takový má již vybudovanou poměrně kvalitní infrastrukturu ubytování. V samotném Hlohovci se nachází řada hotelů, penzionů nebo apartmánů. Některé ze zařízení mají ve své výbavě také wellness služby nebo spa. Dovolenou s rodinou nebo s partou kamarádu můžete strávit i na chatě nebo chalupě. Pestré možnosti ubytování najdete i v blízkých Valticích nebo Lednici.

Dopřejte si trochu tepla pro tělo i duši! Zajděte si do Hlohovce – ve dne se můžete kochat okolím a večer se dělit o své zážitky při sklence skvělého moravského vína. Dovolená jako lusk!