Loading

Ubytování v Drnholci

(1 objekt + 39 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Matyáš

Drnholec, na okraji obce / města
Vhodný i pro menší školení a degustace

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Drnholec 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Ubytování Paso

Pasohlávky (Drnholec 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Krásné moderní ubytování u vody

Kemp u Jezera

Pasohlávky (Drnholec 7,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Pohodlné a vybavené nové mobilní domky

Apartmán Na štěrkách Vinařství Vavříček

Březí (okres Břeclav) (Drnholec 7,3 km vzdušně), na okraji o...
Ubytování s vinným sklípkem ve vinařství

Penzion Lipový květ

Dolní Dunajovice (Drnholec 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
V centru vesnice, pro rodiny s dětmi

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Drnholec 8,0 km vzdušně), v obci / ve měst...
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Ubytování Adél

Perná (Drnholec 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Penzion Šanov

Šanov (okres Znojmo) (Drnholec 10,2 km vzdušně), v obci / ve městě
AKCE NA LEDEN - BŘEZEN 2019

Apartmány Gorčák

Ivaň (okres Brno-venkov) (Drnholec 10,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Jižní Moravě
1 - 40 / 40

Drnholec

Drnholec 1

Romantika na březích Dyje

Drnholec je městys v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. V jeho blízkosti protéká řeka Dyje, která se vlévá do nedaleké vodní nádrže Nové Mlýny. Z obce se Vám pak naskytne krásný výhled na krajinu Dunajovických kopců a na Chráněnou krajinnou oblast Pálava. Ta spolu s vodní nádrží tvoří velmi výraznou dominantu, která je vidět z širokého okolí. Pokud ale chcete obdivovat i další krásy jižní Moravy, doporučujeme Vám návštěvu nedalekého Mikulova.

První zmínka o obci pochází ze 12. století. Už tehdy byla obec spojována především s vinařstvím. Dochované prameny hovoří o tom, že se v Drnholci nacházely vinice a krčma. K velkému rozvoji vinařství v obci došlo až v 17. století. V té době vznikly i první pravidla a zákony pro vinaře. Ke konci 2. světové války se v okolí Drnholce udála velká bitva, která napomohla osvobodit okupované území. V dnešní době je Drnholec otevřený turistickému ruchu.

Tipy na výlet a odpočinek v Drnholci a okolí

Drnholec 2

Přímo v obci je několik zajímavých památek, které byste rozhodně neměli minout. Dominantou obce je zámek Drnholec. Ten však není ve stavu, kdy by bylo možné jej navštívit. Snad až čas ukáže, zda se podaří ho opět vrátit na zasloužené výsluní.

Určitě se ale běžte podívat na morový sloup. Ten byl postaven v 18. století jako připomínka morové epidemie. Sloup zdobí několik soch svatých a andělů. Zajímavostí je, že sloup měl být v průběhu historie zničen. K tomu ale kvůli zásahu jednoho z místních církevních představitelů nedošlo.

Pokud cestujete i s dětmi, udělejte si výlet do některého z nedalekých zámků. Nejzajímavější je bezesporu zámek Lednice. Ten je obklopen rozlehlou zahradou, která je plná menších památek. Celé toto dílo je světový unikát. Z toho důvodu je Lednicko-valtický areál zapsán na světovém seznamu UNESCO. Zámek objevíte i v nedalekém městě Mikulov.

K letnímu koupání a dalším venkovním aktivitám se přímo nabízí vodní nádrž Nové Mlýny. V místním kempu jsou turistům k dispozici atrakce, výuka vodních sportů a další volnočasové aktivity. Za zhoršených venkovních podmínek je to, co by kamenem dohodil do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.

Drnholec 3

Co se týká trávení zimní dovolené v této oblasti, je nutné počítat s tím, že si lyžování příliš neužijete. Ze své podstaty je jih Moravy znám pro svůj rovinatý terén, který výrazně narušuje pouze oblast Pálavy. Proto Vám rozhodně doporučujeme vyjet do některého z lyžařských středisek ve Zlínském kraji. Mezi oblíbené destinace v tomto ohledu patří Osvětimany a lyžařské středisko Stupava.

Široká nabídka ubytování v Drnholci

Turisty jistě potěší velká nabídka typů ubytování v obci. Drnholec poskytuje jak komfortní ubytování v hotelu či penzionu, tak pohodlné ubytování v apartmánu. V žádném případě tu nechybí ani ubytování v soukromí pro všechny, kteří jsou raději stranou veškerého ruchu. Romantickým duším a milovníkům vína lze jedině doporučit ubytování v některém vinařství, či na samotě v některé z cenově dostupných chat.

Drnholec Vás dokonale okouzlí neopakovatelnou atmosférou, kterou jih Moravy oplývá. Přijeďte si i Vy užít sluníčko, koupání a krásu místních památek.