Loading

Ubytování v Tasovicích (okres Znojmo)

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Penzion Vinařství Viktorín

Tasovice (okres Znojmo), na okraji obce / města, u řeky
Moderní ubytování, výborné vínko

Penzion U komína

Znojmo - Oblekovice (Tasovice (okres Znojmo) 6,4 km vzdušně)...
Moderně zařízený penzion s restaurací

Ubytování U bílé kočky

Znojmo (Tasovice (okres Znojmo) 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města, v chatové...
Ideální chatka na rekreaci s bazénem

Vinný sklípek U Nováků

Vrbovec (Tasovice (okres Znojmo) 6,7 km vzdušně), v obci / v...
Stylové ubytování s vinným sklípkem

Penzion Šťastný medvěd

Znojmo (Tasovice (okres Znojmo) 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Relax a komfort v centru Znojma

Rezidence Černý medvěd

Znojmo (Tasovice (okres Znojmo) 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní ubytování v historickém centru

Penzion U Mikuláše

Znojmo (Tasovice (okres Znojmo) 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s panoramatickou terasou

Penzion Vinařství Lintner

Tvořihráz (Tasovice (okres Znojmo) 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s vinným sklípkem

Penzion a Hospůdka Podyjí

Havraníky (Tasovice (okres Znojmo) 11,3 km vzdušně), v rekre...
Přátelské a klidné ubytování v Podyjí

Penzion Šanov

Šanov (okres Znojmo) (Tasovice (okres Znojmo) 16,6 km vzdušně), v obci / ve městě
AKCE NA LEDEN - BŘEZEN 2019
1 - 12 / 12

Tasovice (okres Znojmo)

Obec proslulá (nejen) vinařskou turistikou

Budete-li hledat obec Tasovice na mapě, najdete ji v Jihomoravském kraji 8 km jihovýchodně od okresního města Znojma. Leží na křižovatce značených cyklostezek Vinařským krajem a Znojemská, na území Národního parku Podyjí, protéká jí řeka Dyje.

Tasovice (okres Znojmo) 1

První písemná zmínka o obci se objevuje v roku 1234. Zdejší panství patřilo částečně znojemskému klášteru klarisek a zčásti klášteru v rakouském Brucku. Obec byla z velké části osídlena bavorskými kolonizátory.

V 16. století to bylo známé mariánské poutní místo, v následujícím období obec velmi strádala válečnými konflikty, v roku 1801 dokonce vyhořela. Na konci 19. století byly Tasovice zcela německé, česká menšina zanikla. Po II. světové válce bylo do té doby většinové německé obyvatelstvo vysídleno.

Nejvýznamnější a nejstarší památkou Tasovic je na návsi stojící kostel Nanebevzetí Panny Marie z první poloviny 13. století s přilehlou farou. Ta je však pozdně barokní a byla přistavena v roku 1780. K dalším památkám sakrálního charakteru patří kostel sv. Klementa Marii Hofbauera, boží muka se sochou Loučení Krista, socha sv. Jana Nepomuckého a sousoší Panny Marie, svatého Šebestiána a svatého Jana Nepomuckého.

Na památku obětem 1. světové války zde byla v roku 1925 vystavěná kaple. Bohatou tradici v historii obce má pěstování a výroba vína, které dosáhlo vrcholu v 60. a 70. letech 20. století. Tato tradice pokračuje i v současnosti, vrcholí každoročně Tasovickou výstavou vín. Oblibě se těší i tradiční listopadové krojované Martinské hody.

Tasovice  navštivte jejich zajímavá místa

Oblast v okolí Tasovic pokrývají slunečné svahy poseté vinicemi, na nichž se rodí velmi kvalitní a lahodná vína. Jestli byste chtěli ochutnat vynikající víno a současně se o něm dozvědět mnoho zajímavého od zkušeného vinaře, máte možnost objednat si zážitkovou degustaci v jednom z místních sklípků. V okolí Tasovic si přijdete na své i v případě, že vinařská turistika není to pravé pro Vás. Vždyť je tu tolik zajímavostí, až už těch, které vytvořila lidská ruka v průběhu delší či kratší historie, ale i těch, které jsou dílem přírody. Terén v okolí Tasovic je převážně rovinatý, je vhodný pro turisty, cyklisty in-line bruslení.

Tasovice (okres Znojmo) 2

Jeden z prvních výletů Vás zavede do okresního města Znojma. Tu můžete obdivovat historické centrum města s bohatou historií zasazené do krásné přírodní scenérie. Dominantou města je renesančně barokní zámek, kde kromě jiného si prohlédněte i dublinskou kapli a výstavu keramiky. Sídlí tu i Jihomoravské muzeum.

Ze sakrálních památek stojí za vidění gotický farní kostel sv. Mikuláše, kaple sv. Václava, jezuitský kostel sv. Michala, dominikánský kostel sv. Kříže. V městské části Louka stojí krásný barokně přestavěný klášter premonstrátů Louka a Hradiště sv. Hypolita.

Lesné se potom zastavte v soukromém Muzeu motocyklů Lesná. Tu si prohlédnete expozici motocyklů, sajdkár, aut a jiných technických zajímavostí. Vodní mlýn ve Slupi je zajímavou technickou a zároveň národní kulturní památkou ČR. Cestujete-li s dětmi, zavítejte do zábavního parku Permonium – Duhový svět. Celá rodina si zde užije den plný zábavy pro.

Jestliže trávíte rádi své dovolené návštěvou historických hradů a zámků, i v okolí Tasovic jich několik najdete – např. zříceninu hradu Lapikus u Plavče, hradu Nový Hrádek, zámek Jevišovice a zámek Vranov nad Dyjí. Ten najdete pár kilometrů od hranic ČR a Rakouska. Po skončení prohlídky zámeckých interiérů, se ještě nezapomeňte zastavit v kapli Nejsvětější Trojice a zámecké kočárovně, k pěkné procházce Vás zláká i nádherné prostředí zámecké zahrady.

Jestliže zatoužíte po osvěžení v horkých letních dnech, najdete jej při vodních plochách v podobě koupání, případně v kombinaci s vodními sporty. U víceúčelového sportovního areálu na konci obce Bantice najdete přírodní koupací biotop, dobré koupání poskytne i Městská plovárna Louka nebo koupaliště Pohoda Únanov. To má charakter letního aquaparku s četnými vodními atrakcemi a sportovišti. Výborně si zaplavete i ve vodní nádrži Výrovice či Vranovské přehradě. V případě nepříznivého počasí využijte aquapark Aqualand Moravia.

Tasovice (okres Znojmo) 3

V zimě Vám okolí Tasovic nabídne rovinatý terén vhodný zejména k běžeckému lyžování. Za sjezdovkami si zajeďte např. do Ski areálu Zbraslavi u Brna, kde si na dvou mírných sjezdovkách dobře zalyžují hlavně začínající a nenáročnější lyžaři a snowboardisti, resp. rodiny s dětmi.

Možnosti ubytování v Tasovicích

Tasovice jsou vinařskou obcí v blízkosti Národního parku Podyjí, takže tu máte šanci prožít skutečně báječnou dovolenou. Aby tomu bylo skutečně tak, záleží i na ubytování, které si zde zajistíte. Přímo v Tasovicích se můžete ubytovat v penzionech rodinného typu. Budete-li mít zájem, ubytovatelé Vám dojednají volnou ochutnávku či řízenou degustaci výborných vín vypěstovaných a vyrobených v Tasovicích a okolí.

Komfortní a moderní ubytování seženete v apartmánech a privátech. Cenově výhodné, a přitom pohodlné ubytování je možné v místních ubytovnách. Jednou z možností je i ubytování v hotelech, chatách a chalupách, motorestech a kempech. Pěšky či na kole, vydejte se po vinařských nebo turistických stezkách Znojemska a poznávejte historii i současnost, jako i nádhernou přírodu okolí Tasovic. Uvidíte, že na dovolenou v této malebné jihomoravské obci budete dlouho vzpomínat.