Loading

Ubytování v Šanově (okres Znojmo)

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Penzion Šanov

Šanov (okres Znojmo), v obci / ve městě
AKCE NA LEDEN - BŘEZEN 2019

Apartmán Matyáš

Drnholec (Šanov (okres Znojmo) 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Vhodný i pro menší školení a degustace

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Šanov (okres Znojmo) 14,1 km vzdušně), v obci...
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Apartmán Na štěrkách Vinařství Vavříček

Březí (okres Břeclav) (Šanov (okres Znojmo) 14,1 km vzdušně)...
Ubytování s vinným sklípkem ve vinařství

Ubytování Paso

Pasohlávky (Šanov (okres Znojmo) 16,4 km vzdušně), v obci...
Krásné moderní ubytování u vody

Penzion u Šomanů

Dolní Dunajovice (Šanov (okres Znojmo) 16,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centr...
Krásné pokoje, možnost degustace vín

Ubytování Lipový květ

Dolní Dunajovice (Šanov (okres Znojmo) 16,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centr...
V centru vesnice, pro rodiny s dětmi

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Šanov (okres Znojmo) 16,8 km vzdušně), v o...
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Kemp u Jezera

Pasohlávky (Šanov (okres Znojmo) 17,0 km vzdušně), v rekreač...
Pohodlné a vybavené nové mobilní domky

Penzion Vinařství Viktorín

Tasovice (okres Znojmo) (Šanov (okres Znojmo) 17,3 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Moderní ubytování, výborné vínko
1 - 26 / 26

Šanov (okres Znojmo)

Šanov (okres Znojmo) 1

Obec Šanov se nachází v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji, 57 km jihozápadně od Brna, 32 km na východ od Znojma, 27 km na západ od Mikulova. Ze severozápadu ji obklopuje Dyjsko-svratecký úval.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1046. Patří mezi nejstarší obce Znojemska. Místní si ctí kulturní tradice, k těm nejoblíbenějším patří tradiční výstava vín a krojované svatováclavské hody.

Mezi historické pamětihodnosti obce patří Emin zámek (též Emín) v lese za vesnicí. Novobarokní zámek z r. 1882 je známý i tím, že koncem 19. století zde pobýval slavný český malíř Alfons Mucha, který se podílel na jeho výzdobě a namaloval tu i pár svých obrazů. Dnes v něm sídlí Ústav sociální péče, ale veřejnosti je přístupný. V obci se nachází i nevelká zvonička z první poloviny 19. století a přibližně stejně stará Boží muka.

Že si obec uctívá památku slavného malíře, o tom svědčí i skutečnost, že po něm pojmenovali i cyklostezku – Muchova cyklostezka. Její trasa Vás provede nejzajímavějšími místy v katastru Šanova a blízkého okolí, a to z hlediska historického, architektonického a ekologického. Další příležitostí pro příznivce cykloturistiky je fakt, že Šanov je součástí Znojemské a Moravské vinařské stezky pro cyklisty. Aby nebyli ochuzeni ti, kteří si na kola netroufají, turistiku vína v obci zabezpečuje např. i vinný sklep.

Jestli máte rádi aktivní pohyb a pobyt ve fitness a tělocvičně patří k Vašemu životnímu stylu, nemusíte se ho vzdávat ani během dovolené v Šanově. V obci je totiž vybudováno Sportcentrum Šanov, což je víceúčelové zařízení, vhodné především pro kolektivní a párové sporty.

V okolí Šanova najdete spoustu zajímavých míst

Okolí Šanova má převážně rovinatý terén, takže zde najdete výborné podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku a to pro méně zdatné i pro zkušené turisty.

údolí Příčního potoka, který teče severozápadním směrem od Šanova, se rozprostírá nejstarší přírodní rezervace na Znojemsku, přírodní rezervace Karlov. Předmětem ochrany je tu porost vzácných křovin a listnatých stromů, jejichž stáří je okolo sta let. Jeho územím vede naučná a relaxační stezka Údolím lásky turisticky příjemným a nenáročným terénem.

Šanov (okres Znojmo) 2

Přibližně 18 km na severovýchod se rozkládá turistická oblast Pasohlávky, kde najdete bohaté možnosti především letní rekreace a turistiky. Zajímavou pamětihodnost, a to jak z historického, tak i technického hlediska, najdete v obci Slup, severozápadně od Šanova. Je to renesanční stavba vodního mlýna se 4 funkčními mlýnskými koly.

V nedalekém městě Mikulov v rámci prohlídky města navštivte Horní synagogu z poloviny 16. století. Velmi zajímavou stavbou je i Dietrichsteinská hrobka, která dnes slouží jako galerie. Dominantou města je však rozsáhlý barokní zámek, v současnosti sídlo Regionálního muzea v Mikulově, které Vám nabízí zajímavé expozice. Jedna z nich, nazvaná Víno napříč staletími, vypráví i o Mikulově jako kolébce vinařství v ČR. Zajímavé muzeum se nachází v Dolních Věstonicích. Jeho exponáty tvoří výsledky archeologických průzkumů, zaměření odpovídá i název stálé expozice - Věk lovců a mamutů.

Ti z Vás, kteří se rádi toulají po hradech a zámcích, jistě neopomenou zavítat k zřícenině Sirotčí hrádek u Klentnic nebo zřícenině Dívčí hrady u obce Pavlov. Nedaleko od Šanova, asi 11 km na severozápad, se v maličké obci Hrádek nachází románská rotunda sv. Oldřicha a vedle ní barokní kostel sv. Petra a Pavla. Bývalá vodní tvrz, dnes goticko-renesanční zámek Miroslav je nejstarší památkou stejnojmenné obce ležící na sever od Šanova. Ve Znojmě si potom můžete prohlédnout klasicistní zámek Znojmo. V jeho interiéru kromě zámeckých prostor můžete zhlédnout i expozice Jihomoravského muzea ve Znojmě, které zde sídlí. A když už jste na jižní Moravě, a k tomu tak blízko, jistě si nenecháte ujít příležitost navštívit historické skvosty v Lednicko-Valtickém areálu.

V okolí obce se vyžijete i sportovně

Patříte-li k těm, kteří souhlasí s výrokem, že nejhezčí pohled na svět je ten z koňského hřbetu, v jezdeckém areáluUherčicích se Vám nabízí příležitost výuky jízdy na koních, krátké projížďky či jezdecké turistiky.

Osvěžení v horkých letních dnech najdete na březích vodních ploch či letních koupališť. Příjemné koupání si užijete v přírodním koupacím biotopuBanticích či ve vodní nádrži Nové Mlýny u Pasohlávek, která má dobré podmínky kromě koupání i pro vodní sporty. Jestliže plánujete výlet do Mikulova, zde je výborné koupaliště Riviéra Mikulov s velkým tobogánem. Celoročně Vám možnost koupání poskytne krytý bazén v Hrušovanech nad Jevišovkou a především aquapark Aqualand Moravia Pasohlávky.

Během zimní dovolené se můžete sportovně realizovat v některém z lyžařských středisek. Ski areál Němčičky je nejníže položený lyžařský areál ve střední Evropě. Jeho sjezdovky jsou uměle zasněžovány, za dobrých sněhových podmínek tu budete mít k dispozici i upravené běžkařské stopy. Podobné je to i ve Ski areálu Uhřice, který je vhodný především pro rodiny s dětmi a mírně pokročilé sjezdaře a snowboardisty.

Šanov (okres Znojmo) 3

A co ubytování v Šanově?

Nejen vzácné kulturní památky, malebná příroda a možnost sportovního vyžití, ale i vhodné ubytování dodá ten správný punc Vaší dovolené. Šanov není sice velká obec, ale s ubytováním zde problém mít určitě nebudete.

Velmi srdečně Vás uvítají v penzionech rodinného typu, dobrou možností je i ubytování v soukromí. Jestliže hledáte cenově výhodnější ubytování, najdete ho v ubytovně v multifunkčním sportovním středisku v obci. Budete zde mít tu výhodu, že vše bude pěkně po ruce – ubytování, stravování i tělocvična a hřiště.

Další ubytovací možnosti Vám poskytnou ubytovací zařízení v blízkém okolí – hotely, apartmány či stylové chaty a chalupy. V blízkosti vodních ploch najdete kempy a chatové osady.

Zavítejte teda do Šanova, strávíte tu určitě pěkné chvíle, na které budete dlouho vzpomínat.